Како Бог го променил вашиот живот?

Дискусија во 'Религија' започната од afrodita94, 6 ноември 2018.

 1. nx_lxve

  nx_lxve Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Сите дела,се што имам до ден денес,се е мое дело. Господ не постои.
   
 2. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  436
  заборави да напишеш дека е тоа твое лично мислење а не уверување/факт.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nx_lxve

  nx_lxve Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Го дополнувам тоа да
   
 4. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Ne znam ama ako go promenil na podobro sigurno ne.
   
 5. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Самиот дух го имаш во себе и пред да пишеш си сигурна.
   
 6. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  49.306
  Пол:
  Женски
  (facepalm) (facepalm) (facepalm)
  Поголема глупост немам слушнато во животов мој|(
   
  На Rama, Blackouttheworld и Alishan30 им се допаѓа ова.
 7. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Да да секако,твои дела се,ти не си ни била родена,твоите родители ако сакале со бога и сигурност те направиле,инаку да не биле сигурни немаше да пишеш овде
   
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.893
  Допаѓања:
  158.687
  Пол:
  Женски
  Ако немате што паметно да кажете на сосема разумната опсервација на девојчето, откачете ѝ се и реакциите задржете си ги за себе. Ова е форум за дискусија и аргументи, не некој awkward семеен собир во кој вие сте иритантните постари роднини, а она „застрането јагне“ во фамилијата што треба да го вратите на „вистинскиот“ пат. Какви ултимативни патетики.
   
  На Alisa22, Tan4ence, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
 9. nx_lxve

  nx_lxve Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  ова е се што сакав да пишам, ама немав толку добри зборови. Фала ти.
   
  На Tan4ence, Someonespecial и Purplelilac им се допаѓа ова.
 10. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Паметно кажуваме значи бог не постои кажува nx_lxve,ај малце размисли бидејќи незнаеш тотално ништо.
   
 11. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.166
  Допаѓања:
  17.322
  А што треба да знае?
   
  На nx_lxve му/ѝ се допаѓа ова.