1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ТОЈ се однесува према ВАС?

Дискусија во 'Канта' започната од Wind, 18 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  28
  Се извинувам ако има ваква друга тема...

  Ја отворив оваа тема за тие девојќи кои имаат дечковци, мажи... Да ни кажат и опишат како се однесува вашата друга половина према вас.
  Приметив дека некои од девојките на овој форум замижуваат многу пред проблемите што ги имаат со нивните партнери, па затоа и сакав тука на оваа тема да го споделиме однесувањето на нашите партнери па можеби ќе вразумиме некои од девојките како навистина треба да бараме пред се однесуваат тие према нас... Малку да се разнежниме и искрено да напишеме каков е тој према нас :) Размислувајте само позитивно...

  Ќе почнам јас....
  Мојот дечко сакам да кажам дека е навистина прекрасна личност..
  Према мене секогаш се поставува пред се СО ПРЕГОЛЕМА почит и искреност. Многу се каам за моментите кога не сум му го возвратила тоа и затоа сеуште многу се трудам околу нашата врска...
  Работите кои тој ги бара од мене се : Искреност, Доверба и Љубов. Скоро секогаш се поставува према мене со преголемо разбирање. Сака и очекува дека со него ќе ги споделувам сите мои проблеми бидејки себеси се гледа прво како најдобар другар према мене па потоа како дечко. Знае да биде љубоморен повеќе од што треба но искрено тоа не ми смета многу кога ќе го погледнам целото негово однесување во целост. ЗНае да ми приреди некогаш изненадување.. Се случило да ми спушти телефон наеднаш и да дојде кај мене пред куќа да ме види. Не е од оние романтични дечковци но сепак еднаш се потрудил да биде кај него дома :) Стави свеќи и ми приреди прекрасна вечер. Исто за Валентајн ме однесе во еден прекрасен ресторан каде што си поминав најубаво!
  Према мене се поставува многу заштитнички, секогаш сака да знае кај сум и со кого сум и до кога ќе бидам но никогаш не ми забранува. Знае да се побуни но никогаш да ми забрани. Ако ептен несака да одам тогаш тој “случајно„ се појавува на истото место, но не поради тоа што нема доверба во мене туку поради други личности што искрено на мене ми изгледа многу слатко. Знае да ме изненади со неочекувани повици. Весела личност пред се која знае во секој момент да ме расположи и која ми влијае најмногу и најдобро....
  си се распишав јас си се внесов...
  Па ајде девојки многу сакам да прочитам и однесувањето на вашите партнери према вас :*
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.