1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како алкохолот влијае на вас?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од The.Girl, 25 ноември 2010.

  1. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Ми се случило да претерам, но знам да се контролирам, ретко човек може да воочи дали сум пијана или трезна хахах. Инаку позитивно влијае на мене, не ме тера на плачка :) Освен од вино.. ах тоа вино .. затоа пијте си џинче и се ќе биди ок
     
  2. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    па зависи колку ке испијам ама сепак досега сум се контролира е ама многу ми се пушта јазикот се шо не треба че кажам а ако имам испијано мн тогаш имам црна дупка се дури не ме потсети некој какви не глупости сум кажувала :D
     
  3. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    Никако - немам пробано алкохол во мојот не многу долг живот :D И горда сум на тоа. :$
     
    На Pepa12 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се има случено да претерам со алкохол. И не би сакала да претерам, и се трудам околу тоа :) Си пијам по малку, во дозволени граници :)
     
  5. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Знам да се напијам водка-боровница или некој коктел но не со цел да се опивам или не знам како не дозволувам алкохол да влијае врз мене ,ако некогаш би се поднапила сигурно нема да има позитивно дејство и не би било она ја кад попијем све вас волим туку напротив тогаш сигурно ќе почнам да префрлувам за многу работи во животот кои сум ги премолчела и сум ги чувала во себе .пс не сакам да претерувам со алкохол од страв дека следното утро ќе се најдам во нечиј туѓ кревет ,никогаш се немам опијането и од причини што претпоставувам како би ми влијаел алкохол не си дозволувам да се опијам :!:
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ако се поднапијам се смеам, но умеам да се контролирам затоа не пијам многу :D
     
  7. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    433
    Позитивно досега,без еден мал исклучок кога многу се напив!
    Кога ќе се напијам се расположувам,ама и така сум си секогаш расположена. А и знам кога ми е доста и престанувам!
     
  8. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Ме крева премногу високо :D Епа кога ми е тешко си ја пинам така за моја душа со друштвото и се ми е рамно! :) Мада не сакам да претерувам сепак сме женски зар не... 8)
     
  9. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Стално сум пиела колку да ме расположи не дека не можам без алкохол да се расположам, ама ете во друштво. Еднаш ја преминав границата, не црвената кизнеј која беше, не знаев ни самата колку пати ја гушнав шољата, имав среќа што си зедов клуч од дома (што ретко се случува јбг. го заборавам ), па така не ме сетија дома
     
  10. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    ја изгледа најголема пијаница на форумов сум :worried: ми се случува мн често да се потпивнам, речиси секој викенд (петок и сабота), ама не она за до токсикологија...ама се има случено и неколку пати (читај: околу 5-6), да се направам дрво и да не се сеќавам на ништо претходно :tmi:
    инаку од многу малку ме фаќа, 3-4 чаши било што и готова сум :lol:
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Играм, пејам, се веселам, кажувам вицеви, ама најмногу од се се правам трезна. Абе дрво пијана да сум, ако не ме знаеш-не може да ме познаеш. Единствена разлика меѓу пијаната јас и трезната јас е тоа што пијаната не затвара уста.
    И уште нешто... викаат пијана девојка секогаш прво ги соблекува штиклите. Е јас, јас секогаш си идам пеш до дома и никогаш во животот си немам идено боса, макар да ми идело некогаш да ги фрлам на километар од мене.
    И никогаш, ама никогаш кога сум пијана не заборавам да измијам заби пред спиење.
     
  12. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Одлично! :D Пијам со мерка,се забавувам,играм,пеам,се смеам.Ако претерам таксито и дома. :D Не сакам никогаш да ми е лошо пред луѓе,да неможам да гледам и зборам како што треба или па да ми се повраќа.Си одам дома и си се трезнам.Штикли не вадам од мене додека не стигнам во соба. :) И секогаш кога пијам,обавезно пијам и 2-3 мали шишенца обична вода ладна.Ме освестува и во однос на тоа колку сум испила сум помалку пијана отколку што треба. ;) :D
     
  13. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    насмевка од 6 до 6 глупости тресење колку сакаш ама секогаш сум присебна глупости не правам
     
  14. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Многу сум весела,многу зборувам,кажувам многу смешки (што си ги смислувам во моментот) :lol: :rofl:
     
  15. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Јадам трици, т.е имам филозофски пијани разговори, зборувам за ВМРО и национализмот, за социјализмот и Че и за аури и астрални проекции... (*troll face*)

    А да, и сум апсолутно емотивно стерилна, т.е ништо не може да ме расплаче, насмее, запали...
     
  16. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Еднаш ми се случи да ми биде лошо и тоа бев мала и дома испив повеќе виски, ми се вртеше и повраќаше ама не повратив и од тогаш не ја гледам поентата на тоа. Пијам колку што ми се пие, се над тоа ми е ку*чење. Од пиво ми се приспива :yawn: , од вино ми се игра :dance: , од водка се палам ^_^ . Значи не можам да кажам дека две чаши ми се доста, некогаш се, некогаш се 4, некогаш 1, зависи од денот, од уморот и колкава е желбата за алкохол. Пијам и кога ме боли стомак(менструални болки) ако пред тоа не сум се наклукала со многу јаки апчиња против болки, е тогаш ми е најубаво ептен ме опушта. Не дозволувам да ми е лошо, сеуште после години размислување не ја сфаќам поентата со сила да си направиш да ти е лошо :puke: И редовно мавам шамари на лиглите околу мене што глумат пијанство, чудно како после тоа одма се мрштат и се трезни :wasntme: Срамота е на 20 год да се глуми пијана, тоа е за почетниците 15-17 год (или во денешно време 12-14 год)
     
  17. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Јас лани за новагодина испив 9 чаши големи вино (тогаш имав 13 години) сите беа пијани што незнаеа што прават одвај одеа,а јас немав воопшто гајле,не бев воопшто пијана,воопшто не ме фаќа алхохолот,колку и да пијам гајле немам,ама не сум голем љубител,само за посебни пригоди :D
     
  18. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Од 1-2 чашки ракија ој па разбериме што зборам :talk: :d: ама од :beer: слаба работа ... :D
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Ау,темава. Болна точка. :D

    Порано не знаев,немав научено како да го контролирам,така да ми влијаеше што поминував квалитетно време во повраќање на истиот. :tmi: :D

    А сега.. Добра сум,добра. Редовен тренинг е лекот. :D Како ми влијае? Секако дека сум порасположена,и имам храброст ако сакам ќе летам бе,гледај да не посакам.. :D Ме тера на љубов,што е многу лошо. Многу грешки за една вечер така имам направено,али не се каам. Се е школо. :D

    Е,ми влијае на џепот. Дефинитивно. :x

    Друго не. Насмевката,слободата за денсање,комуникација со мажи тука е,само тогаш е малку поттикната повеќе да дејстува. :lol:


    Јас го сакам алкохолот и тој ме сака мене!
     
  20. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    секогаш различно,обично сум мн.досадна и замарам луѓе околу мене :D :rofl: и повторувам едно исто цела вечер |( ..плус многу брзо ме фаќа,затоа и ретко пијам,еднаш во 4,5 месеци,а може и повеќе зависи дали има некој поважен евент хаха ;)