Како алкохолот влијае на вас?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од The.Girl, 25 ноември 2010.

 1. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  21.312
  Не влијае лошо. Многу споро ме фаќа, ја имам таа среќа (но несреќа за џебот :) ). Многу ретко ми се случувало да испијам повеќе отколку што треба, па дури и тогаш не ми се познавало многу, освен тоа што ми се лошело. Само еднаш сум повраќала, ама тогаш како помали измешавме се и сешто со братучетка ми :D . Обично се опуштам малку повеќе, знам да прокоментирам нешто што без алкохол во мене не би го кажала, се разигрувам повеќе од вообичаеното, се смеам скоро цело време.....ете така влијае отприлика :D
   
 2. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  Мене многу лесно ме фаќа(не дека пијам често), ама влијае само врз моето расположение. Ќе се напијам 2-3 чашки и почнувам да се смеам, се опуштам многу повеќе и играм најчесто(ако има музика). Не ми се случило да зборам глупости или пак да плачам, ама ми се десило да трчам кругови околу куќа без причина, да пеам колку што ме држи гласот и да се тркалам по земја :D :)
   
 3. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Па засега делува :) .
  Од првата чаша ништо не ми е, но ме тера да пијам и втора. А втората ме тера на трета.
  И се така додека не дојдам до првата фаза на гласно смеење, играње, лудување, искажување емоции, гушкања...

  Е Бројче не си сама да ти кажам. И јас сум голем давеж. На секое пиинување јас наздравувам.
  Кај нас ова се вели Ајде да наздравиме Сасанската :D .

  Ми се има случено да плачам. И тоа плачам без причина. Абе рикам ко луда :^) .
  Еднаш бев така поднапиена и една другарка доаѓа и ми вели зошто спадна на долниот спрат во диското, а ме остави горе сама. А јас замуабетена со некој не сум ни имала претстава кај сум, и и велам не бе, не те оставив сама. Таа тоа уште еднаш ми го повтори и јас кога земав да плачам :rofl: :rofl: . Леле дури сега самата се смеам на ова. Знам дека подолго време неможев да се смирам. Кој знае што ми било.
  Но нешто во последно време од црвено вино наредниот ден многу ми е лошо. Цел ден се расправам со голем мамурлак. Во уста ништо неможам да ставам, а во вц истурам црева. Така да одбегнувам да го пијам црвеното вино :( .
   
 4. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Мене од една чаша ми се менува расположението ,зависи за колку време ја испијам ако ја гњавам цела вечер ништо али на брзина ехх лудо е после.Се расположувам вкрај,тогаш сум јака на сите влице све да им изнаречам што неможам кога сум трезна хаха..До сега не ми се десило да плачам или нешто да се глупирам само сум весела играм пејам и тоа,не можам на нозе да стојам.Ми се десило еднаш да повраќам кога се опијанив премногу и на гладно...
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.167
  Пол:
  Женски
  Мене ми е страв да ја преминам границата незнам како ќе се однесувам а и моите би ме убиле ако ме најдат во таква состојба ,така да си ја знам границата и не ја преминувам:)
  сепак никогаш не вели никогаш :lol:
   
 6. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.765
  Пол:
  Женски
  ее јас и алкохолот најверни пријателчиња си бевме ... се радував секој викенд коа ке идев кај дечко ми . Знаев дека ке има добро пиење :) :) Некад се случуваше да претерам.. ама јас си ја знам мерката ако ја преминам фино лепо си идам до вц ... :puke: ке се средам и се враќам назад да се допијам .
  Вечерта коа го смував дечко ми од премногу шо имав испиено мо беше лошо и преминав на Вода.. Он се чудеше шо праам со 1 кило вода на маса

  Иначе коа сум малце фатена зборам малце повеќе, малце повеќе си седам мирно и се концентрирам што другите ми зборат ...
  Ама пијана најубавките работи ги правам со дечко ми .после ме зеза он ама тоа е :$ :$ :$
   
 7. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Енаш или 2пати ми се има случено да се опијанам и тоа убаво, да ми се лоши и утредента да не можам да станам од кревет. :puke: Иначе така кога ќе си пивнам малце се нешто ми е смешно, се случува да почнам да замарам со едни исти работи :lol:
   
 8. Milica145

  Milica145 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  2
  ех синоќа...... абееее......... 10 текили.. главата не знаев кај ми е :))))))) ногу лошо влијае.
   
 9. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Некако не сум љубител многу на алкохолот, иако знам во друштво да пивнам 1-2 чаши еве најмногу 3. Веќе од третата осеќам дека рамнотежата како да сака да ми прави проблеми :lol: , но никогаш се немам опијането. Незнам како е да се биде пијан а баш па не ни сакам. Цело време викав кога ќе дипломирам ќе се опијам и после 3-тата чаша се откажав ме фати страв :$
   
 10. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  601
  Првото дејство што е, ме опушта , па ме развеселува :D па тука веке почнувам да играм да се смеам ко некоја нетаман , па сите ги сакам :D ииии веке кога дејството ке почне да се намалува јас се натажувам или сум толку уморна ко воз да ме прегазил. Ама тогаш веке вечерта завршува, си одам дома и пагјам у кома.
   
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Не пијам алхохол во некоја прекумерна доза ама знам да испијам чаша црвено вино со кока кола и одма ме мава во нозе. :D Ме болат нозете не можам да стојам.
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.779
  Допаѓања:
  75.327
  Пол:
  Женски
  Обожавам алкохолни пијалаци :$
  Но внимавам да не внесам повеке алкохол бидејки лесно ме фаќа главата и потоа ми се врти
  Сакам да пијам црвено вино , вотка , џин со лимон/портокал
  Секогаш сум внимателна , повеќе од 1 чаша алкохол никогаш не сум испила
   
 13. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  хахаха :D кај мене алкохолот влијае во повеќе фази,колку повеќе пијам тоа бетер...
  прво се смеам по малку,расположена сум,па се смеам многу,па сите ми се криви и со некој може да се искарам,и на крај си плачам ;( :D
   
  На si.exs му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  лошо за организам супер за весеље :rofl: пола литар кавадрка мавнав и чашка од друго шише
   
 15. pisatelka

  pisatelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  22
  пивото слатки смрдливи да јаде, постојано ме фука глава и никако да ме очука, најубаво ми е од вино розе е мојот фаворит, ракии не пијам. Инаку пијанство ко пијанство ептен се разнежнувам, убаво ми е, али повеќе би сакала машко руштво :)
   
 16. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.543
  Допаѓања:
  76.492
  Пол:
  Женски
  Е јас ич не можам да пијам една чаша ракија или вино одма ми се познава на образите ,како були-були сум :D И како таква не се чувствувам најдобро во својата кожа ,како тесна да ми е.Така да само по една чаша и тоа ако има добро мезе ако нема не пијам :)
   
 17. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  јас се имам опианено неколку пати последици од тоа беше кавга дома со сестра ми
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Кога ќе си ја преминам границата воопшто не ми влијае убаво, веднаш ми се лоши и повраќам и ми оди во неповрат целата вечер, а и наредниот ден.
  Затоа си ја знам границата и не мешам, си пијам колку што можам и не претерувам.
  Водка и коњак имам препиено па ми се веќе згадени, не ги конзумирам повеќе.
  Највеќе си пијам бело или црвено вино, жестоко по слабо пијам, а коктели само по еден :lol:
  Кога ќе си се напијам во границите на мојата нормала се чувствувам супер, расположено и малце зашеметено :)
   
 19. andrea1998mk.girl

  andrea1998mk.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  не конзумирам алкохол но знам да се напијам црвено вино со сок но ме боли главата
   
 20. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Имаш само 13 години па најнормално е да не конзумираш алкохол! |(
  Инаку како влијае епа пошто си ја знам границата и знам за доста многу добро влијае ;)
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.