1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како алкохолот влијае на вас?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од The.Girl, 25 ноември 2010.

  1. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Не влијае лошо. Многу споро ме фаќа, ја имам таа среќа (но несреќа за џебот :) ). Многу ретко ми се случувало да испијам повеќе отколку што треба, па дури и тогаш не ми се познавало многу, освен тоа што ми се лошело. Само еднаш сум повраќала, ама тогаш како помали измешавме се и сешто со братучетка ми :D . Обично се опуштам малку повеќе, знам да прокоментирам нешто што без алкохол во мене не би го кажала, се разигрувам повеќе од вообичаеното, се смеам скоро цело време.....ете така влијае отприлика :D
     
  2. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Мене многу лесно ме фаќа(не дека пијам често), ама влијае само врз моето расположение. Ќе се напијам 2-3 чашки и почнувам да се смеам, се опуштам многу повеќе и играм најчесто(ако има музика). Не ми се случило да зборам глупости или пак да плачам, ама ми се десило да трчам кругови околу куќа без причина, да пеам колку што ме држи гласот и да се тркалам по земја :D :)
     
  3. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Па засега делува :) .
    Од првата чаша ништо не ми е, но ме тера да пијам и втора. А втората ме тера на трета.
    И се така додека не дојдам до првата фаза на гласно смеење, играње, лудување, искажување емоции, гушкања...

    Е Бројче не си сама да ти кажам. И јас сум голем давеж. На секое пиинување јас наздравувам.
    Кај нас ова се вели Ајде да наздравиме Сасанската :D .

    Ми се има случено да плачам. И тоа плачам без причина. Абе рикам ко луда :^) .
    Еднаш бев така поднапиена и една другарка доаѓа и ми вели зошто спадна на долниот спрат во диското, а ме остави горе сама. А јас замуабетена со некој не сум ни имала претстава кај сум, и и велам не бе, не те оставив сама. Таа тоа уште еднаш ми го повтори и јас кога земав да плачам :rofl: :rofl: . Леле дури сега самата се смеам на ова. Знам дека подолго време неможев да се смирам. Кој знае што ми било.
    Но нешто во последно време од црвено вино наредниот ден многу ми е лошо. Цел ден се расправам со голем мамурлак. Во уста ништо неможам да ставам, а во вц истурам црева. Така да одбегнувам да го пијам црвеното вино :( .
     
  4. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Мене од една чаша ми се менува расположението ,зависи за колку време ја испијам ако ја гњавам цела вечер ништо али на брзина ехх лудо е после.Се расположувам вкрај,тогаш сум јака на сите влице све да им изнаречам што неможам кога сум трезна хаха..До сега не ми се десило да плачам или нешто да се глупирам само сум весела играм пејам и тоа,не можам на нозе да стојам.Ми се десило еднаш да повраќам кога се опијанив премногу и на гладно...
     
  5. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Мене ми е страв да ја преминам границата незнам како ќе се однесувам а и моите би ме убиле ако ме најдат во таква состојба ,така да си ја знам границата и не ја преминувам:)
    сепак никогаш не вели никогаш :lol:
     
  6. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.449
    Допаѓања:
    34.363
    Пол:
    Женски
    ее јас и алкохолот најверни пријателчиња си бевме ... се радував секој викенд коа ке идев кај дечко ми . Знаев дека ке има добро пиење :) :) Некад се случуваше да претерам.. ама јас си ја знам мерката ако ја преминам фино лепо си идам до вц ... :puke: ке се средам и се враќам назад да се допијам .
    Вечерта коа го смував дечко ми од премногу шо имав испиено мо беше лошо и преминав на Вода.. Он се чудеше шо праам со 1 кило вода на маса

    Иначе коа сум малце фатена зборам малце повеќе, малце повеќе си седам мирно и се концентрирам што другите ми зборат ...
    Ама пијана најубавките работи ги правам со дечко ми .после ме зеза он ама тоа е :$ :$ :$
     
  7. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Енаш или 2пати ми се има случено да се опијанам и тоа убаво, да ми се лоши и утредента да не можам да станам од кревет. :puke: Иначе така кога ќе си пивнам малце се нешто ми е смешно, се случува да почнам да замарам со едни исти работи :lol:
     
  8. Milica145

    Milica145 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    2
    ех синоќа...... абееее......... 10 текили.. главата не знаев кај ми е :))))))) ногу лошо влијае.
     
  9. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Некако не сум љубител многу на алкохолот, иако знам во друштво да пивнам 1-2 чаши еве најмногу 3. Веќе од третата осеќам дека рамнотежата како да сака да ми прави проблеми :lol: , но никогаш се немам опијането. Незнам како е да се биде пијан а баш па не ни сакам. Цело време викав кога ќе дипломирам ќе се опијам и после 3-тата чаша се откажав ме фати страв :$
     
  10. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Првото дејство што е, ме опушта , па ме развеселува :D па тука веке почнувам да играм да се смеам ко некоја нетаман , па сите ги сакам :D ииии веке кога дејството ке почне да се намалува јас се натажувам или сум толку уморна ко воз да ме прегазил. Ама тогаш веке вечерта завршува, си одам дома и пагјам у кома.
     
  11. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Не пијам алхохол во некоја прекумерна доза ама знам да испијам чаша црвено вино со кока кола и одма ме мава во нозе. :D Ме болат нозете не можам да стојам.
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.026
    Пол:
    Женски
    Обожавам алкохолни пијалаци :$
    Но внимавам да не внесам повеке алкохол бидејки лесно ме фаќа главата и потоа ми се врти
    Сакам да пијам црвено вино , вотка , џин со лимон/портокал
    Секогаш сум внимателна , повеќе од 1 чаша алкохол никогаш не сум испила
     
  13. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    хахаха :D кај мене алкохолот влијае во повеќе фази,колку повеќе пијам тоа бетер...
    прво се смеам по малку,расположена сум,па се смеам многу,па сите ми се криви и со некој може да се искарам,и на крај си плачам ;( :D
     
    На si.exs му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    лошо за организам супер за весеље :rofl: пола литар кавадрка мавнав и чашка од друго шише
     
  15. pisatelka

    pisatelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    22
    пивото слатки смрдливи да јаде, постојано ме фука глава и никако да ме очука, најубаво ми е од вино розе е мојот фаворит, ракии не пијам. Инаку пијанство ко пијанство ептен се разнежнувам, убаво ми е, али повеќе би сакала машко руштво :)
     
  16. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.991
    Пол:
    Женски
    Е јас ич не можам да пијам една чаша ракија или вино одма ми се познава на образите ,како були-були сум :D И како таква не се чувствувам најдобро во својата кожа ,како тесна да ми е.Така да само по една чаша и тоа ако има добро мезе ако нема не пијам :)
     
  17. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    јас се имам опианено неколку пати последици од тоа беше кавга дома со сестра ми
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Кога ќе си ја преминам границата воопшто не ми влијае убаво, веднаш ми се лоши и повраќам и ми оди во неповрат целата вечер, а и наредниот ден.
    Затоа си ја знам границата и не мешам, си пијам колку што можам и не претерувам.
    Водка и коњак имам препиено па ми се веќе згадени, не ги конзумирам повеќе.
    Највеќе си пијам бело или црвено вино, жестоко по слабо пијам, а коктели само по еден :lol:
    Кога ќе си се напијам во границите на мојата нормала се чувствувам супер, расположено и малце зашеметено :)
     
  19. andrea1998mk.girl

    andrea1998mk.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    не конзумирам алкохол но знам да се напијам црвено вино со сок но ме боли главата
     
  20. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Имаш само 13 години па најнормално е да не конзумираш алкохол! |(
    Инаку како влијае епа пошто си ја знам границата и знам за доста многу добро влијае ;)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.