Како алкохолот влијае на вас?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од The.Girl, 25 ноември 2010.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.951
  Пол:
  Женски
  Пијам и забележувам и чувствувам дека почнува да дејствува.
  Пијам уште и ми се магли пред очи.
  Пијам уште и одвај се движам и почнуваат "лоши" мисли да ми се вртат низ глава.
  Пијам уште немам контола што правам.
  Ова се фазите низ кои досега имам поминато.
  Но разумот никогаш го немам изгубено за да направам нешто за што после многу ќе се каам.
   
 2. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  1.376
  Пол:
  Женски
  Влиаје различно зависи од количината. Најчесто 2 чаши за расположение. краен стадиум плачам како најголема трагедија да ми се има десено во животот........Искрено си пијуцкам редовно ама во границите на нормала, имам 2-3 претерано. :D
   
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Од коктели сум уште понасмеана, весела, опасно забавна :D, ама па затоа од ликер станувам, let's say sad :wasntme: Ликерот не ми влијае добро, нареден пат сигурно и плачење ќе има, затоа само дома го пијам :D
  Виното брзо ме стигнува, дека пијам ретко, одма губам рамнотежа :D Останати алкохоли најн :angel:
  И никогаш се немам опиено, да пијам до степен, што се вели да ја преминам границата :)
  :d::drunk:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  Виното, исто, ^^ ме развеселува. ^_^ Се' друго..или ме растажува, ме смирува, укротува, успива.:tmi:

  Кујзнае како би ми делувале овие, пример, long f#ck, sex with the captain... за вас, од свекрвишта темата, mother in law (занемарете го она, „low“):D

  [​IMG]
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.