1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како без другото дете додека сме во болница?

Дискусија во 'Бременост' започната од anicka1anicka, 27 јули 2013.

  1. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    Многу утешно ми звучи.. Се надевам дека добро ќе поминеме.. И во право може да си со тоа дека ни е нас потешко.. Толку ќе има и син ми, 3год и 4-5месеци.. Топло ќе биде април-нај си велам и повеќе надвор, наваму натаму..ќе поминат деновите и сите заедно :)
     
    На irenadaniel и leona83 им се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    И јас се мислев што како ќе биде , ама кога дојде денот , повеќе мослев на тоа како ќе помине породувањето , дали ќе се случи нешто .. веќе другиот ден мајка ми ( кај нејзе бевме на викенд ) и сестра ми , ми го донесоа во болница .. И искрено повеќе го интересираа штекерите од сестра му , си велев овој електричар ќе биде :?: . Ама кога си дојдовме дома веднаш се навикна дека не е сам повеќе :inlove: . Денес заедно си играат , еден со дубак а другиот со моторче си се возат низ спрат :D:inlove:
     
  3. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    @irenadaniel kako pominuvas so razdelvata so sinko... Daj boze pobrzo da si se oporavish i site da se guskaye zaedno.. Tebe te mislam sega kako ti e.. I tamu so beblakot so mislata kaj dugovo.. Ajde ke prenesesh daj boze ubavo iskustvo :)
     
    На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Lele
    Lele mnogu tesko :(eve sega placam od sto mi e bezvezno ama se tesam uste eden den i doma,inaku sinko prasva koga mama ke si dojdi doma :(ama mene mi e potesko aj toj detence ke se zaigra doma vrvi denot a jas kaj so bolki pa i psihicki se izedov
     
    На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
  5. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    Znam deka dusata ti se deli... Ajde uste eden den i ke bidite celo:) posle vo dvete race srekja beskrajna ke imas.. :inlove:.. Ke pomine i ovaa nok.. Ne se sekiraj.. Odmori, ke ti treba energija za doma.. Se ke si dojde na svoe mesto.. :l:
     
    На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Fala za utesnite zborovi :)i jas taka si vikam deka tuka sum za ubabo dojdena i ke pomini.
     
    На victoria му/ѝ се допаѓа ова.