1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како би облекле личност од спротивниот пол?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Ann.94, 28 септември 2011.

 1. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Женски за машките, машки па и вие за женските..
  Пожелно е со слика да покажете :)
  Ако има некоја ваква тема слободно под клуч нека оди.

  Еве да почнам.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Се гледа дека кошулчиња најмногу палат кај мене :lol:
   
  На CharmedGirl и thelittle17 им се допаѓа ова.
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.053
  Допаѓања:
  72.227
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  За нешто поозбилно вака:
  [​IMG]

  А по лабаво
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Twilight

  Twilight Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  29
  Нешто вакво :
   

  Прикачени фајлови:

 4. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Идеално за да ми падне в око ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 13_style_icon.jpg
   13_style_icon.jpg
   Големина на фајлот:
   45,9 KB
   Прегледи:
   1.048
  На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Ете ви за свадба, за секој ден и спортски хахаах
   

  Прикачени фајлови:

  На Kristinna92 и Libera им се допаѓа ова.
 9. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Не, не, не ја помешав темата со "Најубав маж на светот" :rofl:
   
  На lolitaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Еве вака:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lolitaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Јас се разлигавувам кога ќе здогледам згоден машки примерок во одело, значи лигите по земја ми се влечат :D .
  Па така и би ги дотерала, мислам кој би им одолеал:
  [​IMG]
  А?
  [​IMG]
  [​IMG]

  А за покежуал нешто вака:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ј*бига, сакам скоцкани мажи кои зрачат со мажевност, сила, сексапил и т.д.
   
  На samovila.red., lovely91, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   409
  • g (1).jpg
   g (1).jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   409
  На 1209, dancing.queen и crazylady им се допаѓа ова.
 13. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
 14. Sugamama

  Sugamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  А може и да ги соблечам :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 15. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21

  Потполно се согласувам !
   
 16. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]
   
  На akita му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Twilight

  Twilight Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  29
  Да додадам уште неколку :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 18. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  и јас се согласувам потполно :D
   
 19. Sanela94

  Sanela94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  29
  Кога би имала дете вака би го облекла :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. I.Radman

  I.Radman Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  29
  Искрено да кажам за да го облечам некое момче како што јас сакам би требало тој да знае тоа да го носе,и облеката да лежи на него а не како преправен како некој кој ги погледнав тука...

  Мажот треба да има стил,да зрачи со маженственот,сила,сексапил и држење на телото не може на секој да му облечам одело.....оделата се измислени за мажите со отменост,според мене еден маж прво би го видела гол,според телото и држење потоа би го облекувала....Мене најмногу ме привлекуваат мажите со одела,или оние со спортски дух по тренерки...а не сакам фраерчиња со кошулки,развлечени,скинати фармерки,врвци одврзани-неееее.....Сакам стокмени мажи!!!!!Мажи кои потсетуваат на влијателен маж,со авторитет!!!
  За таков човек најмногу ме потсетува глумецот од серијата Езел-вистински маж
  Зад секој модерен маж стои и модерна жена :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На 1209 и lolitaa им се допаѓа ова.