1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како вашиот подзнак влијае на впечатокот на другите за вас?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 14 јуни 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Вашиот подзнак во хороскоп ја покажува вашата надворешна страна, влијае на првиот впечаток кој луѓето го добиваат за вас, на вашата дружељубивост и на начинот на кој вие ги доживувате и се поврзувате со другите.

  Овен – прави да изгледате поотворено, живо, независно и доминантно.

  Бик – прави да изгледате смирено, стабилно, повлечено и самоуверено.

  Близнаци – прави да бидете комуникативни, духовити, позитивни и љубопитни.

  Рак – прави да изгледате срамежливо, суптилно, љубезно и инуитивно.

  Лав – прави да изгледате магнетски привлечно, експресивно, цврсто и елоквентно.

  Девица – прави да изгледате порезервирано, внимателно, аналитично и нервозно.

  Вага – прави да изгледате пошармантно, оптимистично, дружељубиво и толерантно.

  Скорпија – прави да изгледате потаинствено, тивко, замислено и мистериозно.

  Стрелец – прави да изгледате повесело, директно, тврдоглаво, и искрено.

  Јарец – прави да изгледате повнимателно, контролирано, сериозно и посветено кон деталите.

  Водолија – прави да изгледате поидеалистички, прогресивно, противречно и пријателски.

  Риби – прави да изгледате поромантично, чувствително, несигурно и прилагодливо.
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  имам подзнак вага :D и убаво ми погоди...не сум многу дружељубива на карактер, ама подзнакот си работи
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Се, само срамежливо не.
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Интересно :) Иако, повеќе ми е доминантен знакот шкорпија, отколку водолијата.Барем до сега не ми бил истакнат премногу подзнакот.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.682
  Допаѓања:
  6.469
  Пол:
  Женски
  Точно е ова. И не сум изненадена зошто никаква допирна точка немам со знакот и знаев дека подзнакот највеќе ми влијае на карактерот. :)
   
 7. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  До некаде да, точно е :)
   
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Се извинувам многу, не знам кај ми бил паметот кога сум читала. :lol:
  Јас мислев дека е за знакот, а тоа за подзнакот да ти било.
  Во подзнак сум бикче.
  Прилично точно, де. :wasntme:


   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.965
  Пол:
  Женски
  Според некои калкулатори сум Вага, според други Скорпија во подзнак но мора да приметам дека особините на двата подзнаци периодично доаѓаат до израз. Измеѓу негде ќе да сум изглеа. :lol:
   
 10. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Речиси точно за девица- барем мислам дека е така, а и за јарец исто (нај другарка ми е јарец подзнак) :D :D
   
 11. solnishko

  solnishko Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Риби – прави да изгледате поромантично, чувствително, несигурно и прилагодливо. :)
   
 12. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Куп теми има овде за подзнак. Туку ај да не биде дека сум дошла да мрчам

  Не знам, последните две можеби во некои прилики, а во врска со останатото, јас барем флегматично и резервирано се доживувам.
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци – прави да бидете комуникативни, духовити, позитивни и љубопитни.
  :nod:
   
 14. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  До некаде точно е :?:
   
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.403
  Допаѓања:
  5.851
  јас сум вага..подзнак лав- хаха има некој "допирна точка"
   
 16. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Да,точно е,мене ми погоди :).И подзнакот во хороскоп како и знакот,има влијание,нели?:)
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.919
  Пол:
  Женски
  True story. На прв поглед сериозна, ама на втор веќе окезена. :D
   
 18. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Машки
  Strelec. Hm...ma nema veza. Jas sum ozbilna licnost, ako ne i seriozna. Ozbilno ja sum seriozen covek.
   
 19. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  3.010
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Za strelec pisiva pravi da izgledate, ne pravi tuku sum I iskrena I tvrdoglava za poveselo ne znam Sega za Sega.
   
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Скорпија – прави да изгледате потаинствено, тивко, замислено и мистериозно.