1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ви е наместено/расфрлано дома во моментов?

Дискусија во 'Канта' започната од xo.xo.gossip.girl, 15 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. xo.xo.gossip.girl

  xo.xo.gossip.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Ја отворив темава затоа што барав и не најдов ваква.
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Акоја сватив добро темава еве јас ке почнам иако требало тоа да го сториш ти и темава е за во кафе-муабет а не за дискусии
  Моментално се ми е расфрлано облеката ми е на под,книгите под кревет,прашина 1кг на метар квадрате во просек,накитот ми е на кревет,а шминките ,козметика ,лакови и сите потребни работи за излегување-на биро.
  Што да се прави си дадов одмор од чистење,а мајками несака да ми чисти :!: :lol:
   
 3. xo.xo.gossip.girl

  xo.xo.gossip.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Нова сум на форумов и незнаев дека прва треба да напишам нешто ама ок еве сега пишувам.

  Детската ми е скрос расфрлана, алиштата сите на фотеља, шминките ми се во вц изнаредени на машина, пред огледало и дури и на мијалник (а по нешто ќе падне и во мијалник), Дневната ми е добра ако може да се каже во споредба со детската ама пак во трпезаријата уште стои се како што сме јаделе и никој не сака да исчисти, (ама ќе мора некој херој да се најде, сепак не треба така да стои)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  интересна тема :)
  Ајде сите “вредни“ домакинки да ги видиме.
   
 5. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  890
  Пол:
  Женски
  Не сакам кога ми е расфрлено низ дома, па се трудам скоро секогаш да биде расчистено, наместени кревети, измиени садови итн. Абе домаќинка :D :D
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Моментално се изгледа супер во собата, ама плакарот во натре :lol: деновиве ќе го средам.
   
 7. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Мразам да ми е расфрлено низ собата, дневната и во другите соби.
  Секогаш ми е средено, чистам на 2 дена, мразам прашина на биро, телевизор итн. Гадно ми е кога ке видам вц гнасно, ми остава впечаток дека и домакинката е таква, неуредна.
   
 8. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Моментално на бирото во мојата соба има неколку листови,телефонот и апаратот.На креветот во кеси ми се украсите од Нова Година,другото во плакарите и фиоките ми e средено. :)
   
 9. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  Чистичко ми е дома не дека сум пицајзла и педантерија, но гледам да ми е онака ок средено колку што можам толку.
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.486
  Пол:
  Женски
 11. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  Моментално најрасфрлано што може. Брат ми до сега спиеше :rofl: . Ама ќе се среди ;) :D
   
 12. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Секогаш средено. ;)
  А не бев таков. Незнам шо ми стана.
  Веројатно со годините си доаѓа.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.