1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ви поминува летото?

Дискусија во 'Слободно време' започната од malecka.16, 9 август 2010.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Дефинитвно ова лето не е лето какво што посакував :yawn: !
    Поретко излегувам, потешко се договарам за одмор :envy: , не поминавме ниту еден викенд на плажа како што правевме минатите лета, сеуште немам фатено ни малце темна боичка, не поминав ни минутка во солариум, не купував многу летни фустанчиња :( , поглеми обврски имам... се на се ова лето нема да биде лето за паметење! Се разликува од претходните лета во живоста кај мене и кај луѓето со кои го минувам секојдневието! Ми фали нешто, нешто што ќе разбива монотонија но дури да сватам што недостига летото ќе си помине! :doh:
    Чекам сега да појдам на одмор, па да осетам дека уживам во пливањето, сончањето, прошетките, љубовта... :sun: се надевам на поинтересни моменти и спомени од ова лето!
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    кога човек работи како може да му поминува времето дома, работа излагање и опет јово на ново работа дома излагање сепак користење на времето до максимум, и се разбира максимално користење на деновите за одмор (кој ги искористив) и сега ништо не ми останува освен да работам :( :$
     
  3. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Прекрасно...дефинитивно поубаво од лани.
    Рано станувам и денот е пред мене,уживанција.Излегување на сладолед,вежбање,возење ролери,вечерни излегувања,викенди кај баба на село,често одење на олимписки...а кај и да е и одморот ќе дојде.И заборавив,многу родендени има во лето - абре уживанција 8) :)
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Депресивно, си се лажам сама дека се ќе биде О.К. а знам дека нема и само чекам некаде да пукне.
    Или јас ќе пукнам и ќе почнам да правам глупости.
    И ете така дојде време за одмор , а јас немам желба да одам никаде, дојде време и да се подновам нешто, а јас не сакам ништо, се си имам , ништо не ми треба. Следниов викенд може ќе се оди за Грција а јас гледам некако да го избегнам тоа. Ништо не ми се прави, ништо не сакам, ништо не ми треба...
    Што би рекла Хајрије: Не сум спокојна :|
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Работно,работно |( Дури и неделата работев :worried: Едвај чекам да добијам одмор и да заминам некаде....во станов ни е пекол ,оти сме под кирија си се ладиме на вентилатор,клима јок ;( Така да кога ќе си дојдам од работа,преживаме на жешкото ,навечер ќе шетнам или на тераса....Досадно бре :doh:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сончево, плажарски, кафиЌарски, кафеџиски, сладолеџиски....ски ски ски ски... :D :D :D одвреме-навреме работно :)
    Боја немам фатено многу, повеќе мозокот го сончам. Ете ми навираат црни мисли :P :D
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  7. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Преубавоо едно од најубавителето во мојот живот бев на плажа,џускање до раните утрински часови.
    А можеби и ова лето ќе се памети и пшо мојата прва љубов :inlove: :inlove: :*
     
  8. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Добро е .. Најбитно беше да помине матурата.. и сега конечно сум баш слободна. Еден одмор веќе поминав, а сега го чекам другиот. :lol: Има и по некое викендче плус на море и тоа е тоа. Бојата што ја фатив веќе се лупи, и се подготвувам за уште по темен тен. :rofl:

    Во меѓувреме многу излегувања, шетање до касно, кафиња, збиранки. Се на се не е воопшто лошо. :D
     
  9. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.758
    Пол:
    Женски
    Досадно и со нервоза. Единствената добра работа од ова лето до сега, е успешно завршената испитна сесија. Другото - ништо. Забава и излегување - послабо, љубов - уште помалку. Само караници, напнатост, стресови. Се надевам дека убавото допрва доаѓа. Сега за сега, времето ми е исполнето со филмови, нет и по некое кафе во град. Ништо посебно. Монотоно лето.
     
  10. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Летото? Пффф. Најдепресивно, најдосадно!
    Да не беше музиката, танцувањето, пеењето... јас незнам што би правела.
    Никој нема желба за ништо. Не! Стој! Грешка. ЈАС немам желба за ништо.
    (само за горенаведеното)
    |(
    Само јадам благо, благо и благо.
    Џабе и диетата, џабе и џогинг на одмор, џабе и пливање и одбојка.

    Ахх мутаво лето. Уште по мутава јас. |(
     
  11. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Летово пред се беше доста просветлувачко за мене. Воочив работи кои порано не сум ги гледала. Сфатив кои ми се вистински пријатели,а кои не. Почнав да верувам во карма. :D Секој ден одам на плажа уживам. :inlove: Очекував да го поминам поинаку и со други личности,но се‘ на се` добро. :)
     
  12. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Па, прво цел јуни ми помина во асално учење. Глупав месец, 18тиот роденден е единствената светла точка што ја видов.

    После јули, еве го изминува во досада. Спиење, сега додуша кај 9 станувам затоа што не можам да издржам од жешково. Гледам Опра, па на Фемина. Па гледам Пријатели, вежбам, излегувам и малку поретко јадам. Тоа е, што да се прави, нема ништо посебно. Преку ден ми е премногу жешко да испаднам, а кога си дома не се случуваат многу работи. :D Има мали шанси за подобрување со еден викенд надвор од градов, ама и тоа не е сигурно. Плус е што добри 90% од блиските луѓе не ми се во градов, нема со кој муабет да си направам. :x

    Август се надевам дека ќе биде за нијанса подобар, барем позабавен. 8) Уписи, барање цимерки, стан, па ово оно... Е од септември ќе ви отворам тема за како ни мине есента и се надевам дека ќе биде дааааалеку поинтересна од летово. :rofl:
     
  13. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ах лето лето,епа досадно ми е :(
    само јадам,седам на фемина,идам да се видам со другари и другарки,шетам,секој ден исти муабети, ама добро,барем научив некои работи кои досега ете сум немала очи да ги видам :)
     
  14. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
  15. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    pa ok malku dosadno ali cim zgasne sonce togas pocnyva festata!!!!!! :D :rofi:
    [mod-kirilica:2e8rlhks][/mod-kirilica:2e8rlhks]
     
  16. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Летото вистински ми почна на 5ти јули, со оглед на тоа дека на 5ти ми беше последниот испит :fubar: Фармацевтска работа (од ко ни сменија програма), ама шо да прајш...

    Најпрво секој божји ден одев на плажа се додека не си го подизгорев грбот..Во 8 и 30 секој ден од понеделник до петок одам на аеробик и пилатес, потоа се туширам и излегувам ( некогаш на журче, некогаш на шетња покрај езеро ). Дома слика им оставив да ме гледаат бидејќи дома сум само за спиење и за други физиолошки потреби :)
    На 11 јули почнав да одам кај татко ми на работа, да се најдам од помош и да научам нешто од бизнис-сферата. И таму мразам кога нема што да правам, а задоволство ми е кога ќе ми дадат обврска нешто да напишам, или да евидентирам и слично. Си одам на работа околу 12 часот, зависи кога ќе станам и таму сум додека има потреба и додека татко ми не ми каже дека сум слободна. Па си одам секој ден различно, најчесто гужви нема во четврток, петок и сабота, па тогаш си одам доста порано.

    Што е најважно-исполнето ми е и убаво...Најлетно чувство ми е кога ќе облечам некое фустанче и кога шетаме со дечко ми некаде, па дувка ветре, а низ нашите глави не се врти ниту една обврска :)
    Единствено ми е криво што немам време да си прочитам некое асолно книџе
     
  17. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Добро е, ова лето си посветив најмногу внимание на мене, јас на прво место, другарките си се гледам со нив кога јас сакам, правам што сакам, еве ова ето научив да играм билијард, и ова лето не планирам да одам по журки како обично, се смирив и јас хаха, ќе одам со моите за гРција на море, да се одморам, да соберам сили, да се релаксирам. И летото ми е добро, интересно, обожавам лето, ама допрво ќе биде интересно хухуу
     
  18. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Па...досадно :yawn:
    Сакав да најдам некоја работа за летово,ама ми се искомплицираа работите.Некогаш искачам,некогаш дома на фемина си седам или гледам некое филмче.Може некогаш да читнам и некоја книга од време на време,ама некако периодов не ми е за книги.Пред 4 неможам да заспијам,па затоа и касно станувам и што да видам..денот поминал. Ајде уште малце па на одмор :)
     
  19. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    прилично глупо и досадно. Очекував многу повеќе од ова лето ама сега за сега е тапа. Излегувам секој ден, бидејќи ако седам дома ќе полудам, ама пак ништо посебно не се случува. Но има шанса да се подобри летово, едвај чекам да одам во Охрид со другарка ќе биде убаво за промена да отидеме во друг град на неколку дена , да не ни биде толку монотоно. :)
     
  20. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    досега Супер,малку досадно но во главно супер е :)