1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ви поминува летото?

Дискусија во 'Слободно време' започната од malecka.16, 9 август 2010.

  1. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Многу брзо ми поминува иако ништо посебно не сум направила. Ни на одмор бев, ни па ќе одам. По цел ден сум на компјутер, гледам филмчиња, навечер излегувам, понекогаш со другарките насабајле пиеме кафе и тоа е се. Досадно ми е ете. :)
     
  2. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    Ова лето ќе има посебно место во мене тоа е најубавото лето во мојот живот и го обожавам,си поминувам прекрасно се надевам дека ќе продолжи така :)
     
  3. sweety-m

    sweety-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    52
    Летото многу брзо ми поминва |(
    до јули се замарав со факултетот, а сега пак почнувам да учам за пологање :(
    така да лето лето ми беше само еден месец одвај, но ако го занемариме факултетот и учењето си врвам супер. бев на одмор, неколку пати до охрид, секоја вечер излегвам и си пијам кафе со другарките од поручек. се на се интересно но можеше да биди и подобро, со малце повеќе забава..ај другото лето позабавно со помалку учење :!:
     
  4. nake-mirce

    nake-mirce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    4
    половина помина убаво..али остатоков досадно
     
  5. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    летото помина,а не го ни осетив.Многу брзо ми помина и многу убаво ми помина
    журки,лудувања,прошетки,кафиња,одмор,гости ....

    најубаво до сега.Не осетив досада ни во еден момент од летото :P
     
  6. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Работно. Кај ми текна на работа да одам, цело лето го зафркнав. Едвај најдов време да појдам неколку пати Охрид, Струга. Излегував колку што можам, но не е тоа, тоа. Не го поминав како што треба... Ама затоа наредното, ни работа, ни сабота. Да ме види Господ :angel:
     
  7. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    А чекај,лето сме? Не забележав. :?:

    До 15 јули учев за полагање. До тогаш ај некако се трпеше. До први јули некако ај да кажеме се одмарав,а тоа значеше денгубење,ѕверење у екрани и излегување навечер,глупирање,пијанчење,абе глупости. Ништо посебно.

    Од први почнав да учам за овие двата шо ми беа во август,од кој едниот ми помина другиот е во четврток. Тоа значи дека никаде не отидов. Ни вода,ни планина,буквално ништо. Се тоа па тоа,секој ден. Август исто така.

    Најтапа лето што сум го имала досега. Си ветив,од оваа година ќе се потрудам да исчистам навреме година,оти ова вака не се трпи. Планирам сега,после 25,ако се ми е по планот,да киднам на недела време до Грција,али не се знае. И тоа е. Од септември пак,јово наново. Шо да прајме.. :?: И мене ми е жал,но се е школо во животот.

    Едит. Да,поцрнета сум,не многу,али тоа не ми е од одмор. Тоа ми е одење часови математика по најжешкото во 12 часот кај професорката и трчкње по документи исто по најжешкото низ Скопје. Priceless,нели? |( :|
     
  8. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Ужасно! Досадно! По цели денови дома, успеав да изгледам 4 серии и милиони филмови. И по некоја книга прочитав..
     
  9. Shaila

    Shaila Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    56
    Многу брзо помина.. Додека трепнеш врви... А и не беше нешо посебно |(
     
  10. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706

    Исто,и не само ова и предходното така ми помина :( :@
     
  11. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Досадно и неверојатно брзо :x
     
  12. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Препрепредосадно , али ни нашколо не ми се одиииииии :$ :lol:
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.685
    Пол:
    Женски
    Брзо,брзо,брзо!
    За разлика од претходното лето, кога само си седев дома, и во топлото Скопје, ова лето беше друго.
    Прошетав на море, на езеро , на базен! :inlove: (дури и на река ;) )
    И да, летово е тотално разочарување од спротивниот пол. :tmi:
     
  14. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    хахахахахах баш истото сакав да го кажам :D :D :D . се изнашетав ама џабе кога машкиов пол разочарува!
     
  15. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Можам да кажам најдосадно лето..Само неколку денови ќе ми останат во сеќавање,другото се монотоно..едноставно ништо посебно.
     
  16. Moonlight007

    Moonlight007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Најубаво Лето!!!!!!!! :inlove:
     
  17. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Многу брзоо.. има периоди коа е досадно многу... сепак има и некои интересни денови(моменти) кои ќе ги памтам :)
     
  18. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па во јуни се маткав со матурава и немав баш слободно време,додека јули беше поопуштено ама ништо посебно.Крајот на јуни беше поинтересен,шетнав малце и дојде август! :inlove: Поубав месец во животот не памтам! Иако се ближи есен мене се ми цвета! :inlove: :lol:
     
  19. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Летоооооо..Моето годишно време најомилено !!! Секое лето ми поминува брзо,најубаво и премногу сум среќна.Сега е зима и едвај чекам да дојдат топлите месеци.Инаку цело лето сум по одмори, и на крај кога ќе ми завршат турите мислам дека целата сол сум се направила..од водата!А после кога ќе дојде есен ќе го барам морето..!
     
  20. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Секој ден се исто пак исто.Ќе станам во 3 часот ќе јадам потоа на копмјутер цел божји ден па излегувам малку со другарите и ќе си легнам накај 4-5 часот наутро! Ама преубаво си поминав сепак! Си бев на одмор за Грција,надвор имав огромен базен другарки си викав преубаво!Сакам лето,сакам,сакам,сакам!!!!! :)