1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ви поминува летото?

Дискусија во 'Слободно време' започната од malecka.16, 9 август 2010.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    2010 летото ми помина на спортски план, нон стоп патував
    2011 летото релакс...одмор со дечко ми,тренинг и упис на факс тоа беа моите обврски (и август часови за кола)
     
  2. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Ова лето сега и почнува мислам за мене, конечно ми завршија обврските од факс и сега овие денови си уживам, навечер си излегувам..Со другарките се договараме овие денови да одиме на базен да се разладиме, може и на ден два до Грција...За одмор планирам нешто во Бугарија па ке видиме како ке испадне и на неколку дена во Охрид да ја видам другарка ми работи таму и да се погоди да бидам на 2ри август за Армин ван бјурен ( одвај чекам ) и после планирам да си полагам автошкола ( редно беше, часовите ги извозив пред 2 години ) и во глобала тоа ке биде моето лето :)
     
  3. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Па по малку досадно, сепак имаме многу слободно време, а и не сум многу навикната на тоа. Сепак, ќе биде интересно ако знаеш да си наоѓаш занимации.
    Најчесто на компјутер, пред телевизор, шетање, џогирање, играше кошарка, играње пред маало, патувања, седење до касно ноќе, играње карти и така ќе помине, ќе летне...
    И во Септември повторно ќе го читам овој пост и ќе се присеќам на убавите моменти :D
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Убаво си поминувам. Почнав со диета,антицелулитни масажи. Си посветувам време на себе, кое во остатокот од годината ми е скратено. Разубавувања,кафе,фемина и серии. Добра книга. Сезонско овошје. Рај. :) Навечер излегувам со другари/другарки со него. Гледам да ги видам и роднините. Сите за кои немам баш време заради школо и активностите во текот на годината.

    Си наоѓам занимации. Гледам да пробам нови работи, лахмаџун,турски чај,нови коктели, куглање. Да биде интересно и максимално искористено летото. :)
     
  5. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Какоо па преку денот сум дома , а навечер кога се има друштво секогаш излегувам.Потоа си наоѓам некоја занимација гледање филм , играње некои игри и мислам тоа е тоа во глобала.
     
  6. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Општо ова лето се надевав дека ќе ми биде толку досадно што ќе посакам да се вртам во училишната клупа :o .Но се случи сосем спротивното зборот досадно во овие месец ипол дена откако сме на распуст не го сретнав ниту еднаш кај мене лично.А оние на фацебоок отечија со стусите :Досадно.... бла бла леле колку е досадно |( |( |( .Јас пак неможам да стигнам да ги направам сите работи што ќе ми дојдат на ум :D.Затоа си купив едно како нотес и секоја идеја е таму :D ако нешто не успеам да направам денеска останува за утре и така .Најчесто летото гледам серии (американси) добро и овие кај нас што ги емитуваат ги гледам али Pretty little liars ,The vampire diaries ,Glee....не може никој да ги замени.А кога не серија некој добар филм или прошетка со друштво :)
     
  7. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно си го поминувам пре досадно.Немам никакви активности,си се откажав од фотоклубот каде што членував,и сега си седам така по дома си тепам време по цел ден на компијутер.Ќе читнам некоја книга и тоа е тоа.Навечер ако завртам некој круг на бицикла низ малоо,и толку.Викни една другарка за на кафе не идам јас во тој кафиќ тој е од СДСМ јас од ВМРО не одам таму.Ејјјј бре луѓе,зарем и местото за излагање го гледате,партисики абре Бог да чува од народот.Незнам што да кажам.
    Инаку бев една недела така малце в село да се одморам од бучавава,али џабе.И таму ми беше досадно,прошетки ова она колку време да поминит.За одмор,не верувам дека би пошла некаде надвор од државава не му даваат на тато толку дена одмор,па така да ќе тркнам до Охрид некој ден кон Август.И тоа е тоа :D
     
  8. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Диетално и вежбачки со сета сила. :rock:
     
  9. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Брзо и забавно :$
     
  10. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Некако многу брзо ми поминува. :^)
    На работа, дома, кога имам слободно време гледам да го искористам максимално, да се видам со другарките, саканиот, на прошетка, кафенце...
    Пред тв, и компјутер ( за ова секогаш се наоѓа време :lol: )
     
  11. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Добро, не баш како што мислев дека ќе биде ама.. ајде да не се жалам, убаво е..
     
  12. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Исто како и пролетта, исто како и зимата и есента пред неа. Бесцелно и патетично! Не се трпи веќе ова, не знам уште колку можам да издржам. Се осеќам како паразит :doh: Ми треба работа, ми требаат пари бре! Ми треба да ја проживеам младоста :@
     
    На PeachGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Супер, со пред 4-5 дена ми беше досадно, но веќе не. Моментално сум си во Грција со моите, после се враќам и одам за Бугарија, болје неможе да ми биде.
     
  14. Indurain

    Indurain Нов член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    досадно и пеколно жешко
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Никогаш во живот не ми било толку лошо. Ова лето едвај го преживувам......Ич не го поднесувам жешково. Отоци, паднат притисок, вртоглавици...Страшно......
     
  16. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Спиење до касно, после пред компјутер и кога ќе залади на шетање...Секој ден исто, веќе монотонија стана..:D
     
  17. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.315
    Допаѓања:
    3.254
    Пол:
    Женски
    Спиење до 2 саат гледање турски серии седење на компјутер гледање со дечкото накај 8 и од 10 па до кај 1 некад и покасно надвор искачање со друштво .
    Сега и досадно е ама тоа е нема што да се прави едвај чекам да идам на одмор зошто веќе пукнав тука !
     
  18. Ivi05

    Ivi05 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    29
    Што да ти зборувам истото се случува и со мене планирам сега на одмор.. Ќе видиме ;)
     
  19. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Искрено премногу досадно...никаде не отидов за жал...
     
  20. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Брзо :D И сакам да помине побрзо,жешково не се трпи :sweat:
    Инаку ми поминува малку работно,малку шеткање,секој викенд скоро дома,ништо посебно.3 дена во Охрид,ако отидам до Грција ама не се знае.