Како влијае Месечината врз човекот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од katerinalevova, 14 декември 2009.

 1. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  а па јас имам слушнато дека кога месечината е полна требало со нешто округло да ја погледнеш и да си замислиш желба и ќе ти се остварела не знам колку е точно :?:
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  733
  Пол:
  Женски
  Мене ми влијае полна Месечина!Но,не на расположение туку имам несоница....до 5 оцабајле неможам да заспијам на секој саат се будам |( после оќите ко филџани ми се :?:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vacuuman

  vacuuman Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  63
  Влијае, влијае, не можеш да шиеш кога нема полна месечина, и Лондон не е пристанишен град у некои периоди поради месечината, за се друго не влијае. :D

  It's a space object. But hey, we can see the stars in two ways. As they are, or as we want to see them. :)
  И ако некој сака да најде патерни некаде, може да ги најде у било што. Многу едноставно. :)
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Да. А плус сум и Рак во хороскоп, знак со кој управува Месечината. Блазе мене. :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  Дали има новина на 11декември? т.е млада месечина
   
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Veke 2 godini po red me drmaat jaki nesonici koga ima polna mesecina a pred toa mi vlijaese na ciklusot znam ciklusot edno vreme mi bese usoglasen so polnata mesecina veke ne
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  Никако. Мене не ми влијае.
   
  На Dim40 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Машки
  На расположение и на сон влијае. Кога е полна се осеќаме по емпатични спрема другите, нивото на осет ни е зголемено. Ама се зависи колку му даваме значење на тоа самите. Мене месечината ме многу фасцинира и редовно ги следам нејзините мени и зјапам во неа со минути.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Интересна тема . Никогаш не сум забележала дали ми влијае некако Месечината . Ќе пробам да забележам на следната полна Месечина па ќе се надополнам :)
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dim40

  Dim40 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Машки
  Месечината ги влијае брановите во океаните и морињата и брзината на денот. Ништо повеќе.
   
  На Matotheja и Justicija им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Здраво
  Некој да знае и да ми објасни зошто секогаш кога е полна месечина сум напната и нервозна. Вага сум во хороскоп со пидзнак Лав. Ако има влијание тоа.
   
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.822
  Допаѓања:
  46.029
  Нервозна си затоа што лавот е мачка, а врколакот практички куче.
   
  На Bender Rodriguez и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 13. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  Јас па не сум приметила никогаш :^)
   
 14. witches

  witches Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Вечер ќе има црвена месечина. За некој е внатрешен мир а за други полната месечина влијае со чувство на страв поради зголемена параноја.
   
  На La.loca и Indiegurl им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  за мене е ништо (facepalm)
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 16. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  За мене е внатрешен мир.
  Вп големо изобилие возбуда :D
   
 17. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  24.981
  Пол:
  Женски
  Ме мачеше несоница и секогаш кога ќе се разбудев имаше полна месечина.
  Прогуглав нешто на интернет,да видам дали има врска и излезе дека со спроведени истражувања месечината влијае на сонот заради тоа што мозокот е голем процент вода.
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.950
  Пол:
  Женски
  Рак сум во хороскоп и искрено никогаш не сум приметила дека ми влијае полна месечина.За времето знам дека ми влијае очигледно е.Баш се заинтересирав сега, ќе видам на наредна полна како ќе е.
  *еве и сега имам инсомнија ама од кафето ќе да е:D
   
 19. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  Море кога беше крвавата месечина, се најдов раздразлива и чувствителна како никогаш во животот. Коинциденција веројатно. Да не се повтори. :)
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  24.981
  Пол:
  Женски
  И мене сега ме мачи несоница,ѕирни какво стање е надвор ако имаш прозор до тебе или кафето ме дрма и мене:D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.