Како влијае Месечината врз човекот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од katerinalevova, 14 декември 2009.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  18.230
  Пол:
  Женски
  Имам прозор ама не се гледа месечината.
   
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.568
  Пол:
  Женски
  Не мислам дека има влијание.
   
  На eliesaab, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  18.230
  Пол:
  Женски
  Не знам.Лично не сум приметила дека ми влијае, ама другар има приметено дека секогаш кога е полна Месечина него вечерта му е убава.
  Може да е случајно само не знам.
   
 4. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  1.318
  Пол:
  Женски
  Редовно имам несоница на полна месечина :@. Така да мене ми влијае многу.
   
  На hermosa и kankus им се допаѓа ова.
 5. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  На полна месечина сум нервозна и се чувствувам некако посебно како да сум некако посебна за себе
   
 6. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  246
  Пол:
  Женски
  Влијае месечината бидејки има промени на магнетното поле. Од млада до полна месечина се активни денови, а по полна месечина се мрзливи денови, тогаш обврските побавно се исполнуваат. Полната месечина е супер ден за манифестирање.