1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како во љубовна комбинација на огнен со воден знак пример овен и рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од martovsko cveke, 7 февруари 2018.

 1. martovsko cveke

  martovsko cveke Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема,а можеби и грешам,ако грешам нека иде у корпа.
  Мислев нема врска знаци комбинации,дека се зависи од карактерот на особите,но колку гледам сепак карактерот и знакот се итекако поврзани.Јас сум овен кој цел живот го поминав со мајка рак,едноставно тешко за поднесување,ми ја црпи енергијата,обавезно кавги за ситница,наметнува мислење,буквално водата го гаси огнот.....и коа помислив никад Рак у мој живот ,животот ти прави искушенија да се заљубам до срж у еден рак и неговиот шарм.....На почеток се ок за покасно да добијам копија на мајка ми ,дури и полоша,љубоморен болно,кавги за збор,стално налутени со променливо расположение,за се прво мама да се пита.Овен ко овен јазикот ни е побрз од мислите,некад мисли се знае па ај да кажам ,тој тоа го сваќа како навреда деѓмек глуп го правам,и некад ми е страв што да кажам што не ,за да не излезе кавга,искреноста скапо кошта,и јасно ми е конечно дека некои комбинации едноставно се тешки за поднесување..мое искуство водата дефинитивно го гаси огнот...На крајот од денот сум ко исцеден лимон.
  Би сакала да прочитам и ваши искуства.
   
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.788
  Допаѓања:
  24.964
  Пол:
  Женски
  Јас бев во врска со една риба . Јас сум стрелец . Ич не се поднесувавме . Бевме заедно месец и половина , со константни расправии , и на крај пукна тиквата .
  Јас не знам како изгурав месец ипол со него (facepalm) ден денес си се чудам :?:
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.032
  Пол:
  Женски
  Рибите се за никаде. Еднаш ако им згрешиш, со ѓаволот си имаш работа. Најлоши се, те вреѓаат, понижуваат и кога ќе им речеш доста е, они ко за инат последни да бидат.
  Од таков избегав, се спасив и ич не ми е криво.
   
  На martovsko cveke и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.788
  Допаѓања:
  24.964
  Пол:
  Женски
  Богами за никаде се . Ама јас налетав на здодевна риба :D . Сам почнуваше расправии , на почетокот се расправав , кинев нерви , се правдав .. После ми стана сеедно . Се расправаше сам со себе , монолог си водеше :D . Еден ден ми прекисна и расчистив со него :D . Па љубоморни сцени , па викање , па трескање врати , не ме пушташе да излезам од тоалетот на училиштето (facepalm) . Си се чудев како сум била во врска со ваков идиот (facepalm) . Секако имаше тука и вреѓање , и обвинувања дека сум го изневерувала . Си доби убава шлаканица . Го зашеметив и си излегов лајк а босс 8) . Не ме прашувај за публиката што ме пречека пред тоалетот (facepalm) . После година ипол од оваа случка , пак ми направи скандал (facepalm) среќа што не беше во школо . Ужас !
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.032
  Пол:
  Женски
  Да тие се одмаздољубливи и не забораваат што си им направил и ќе ти го извадат низ нос. Се они се во право и се светци, а другите болни. Катастрофа од знак.
  Но да видиш претсврт пак мојот најдобар другар е Риба и е мил, нежен, ќе се закараме малку и ме трпи ама никогаш не ми вратил со лошо или да ме навреди. Некогаш е и до самиот човек.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. martovsko cveke

  martovsko cveke Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  И мојот најдобар пријател беше риба,го запознав со другарка на нејзино барање,зашто штом го виде се затреска у него,и се земаа,им бев старосватица на свадба,и после јас и бев крива што не им идеше и се разведоа .Како другар беше супер ,од кај да знам како дечко и маж каков е....очигледно има разлика
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.