Како ги бирате книгите за читање?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од ane.bella, 29 септември 2013.

 1. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.659
  Пол:
  Женски
  Порано секогаш си бев спремна со подготвена листа на напишани книги што би сакала да ги прочитам и тие си ги зимав, ама сеа после толку години и прочитани книги веќе се вртам во круг незнам што да одберам и после саат време мислење и двоумење секогаш ја наоѓам книгата што треба да ја прочитам во вистинското време. Понекогаш сами се јавуваат книгите кои треба да ги одбереме.:)
   
  На citalka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  3.125
  Во зависност од тоа кој жанр ми се чита, па гледам кои се најпопуларни и дали според сижето и глобалната оценка на рецензиите одредената книга ја заслужила таа популарност.
  Се стремам претежно кон докажани (модерни) автори од минатиот век, мистерии/трилери и вистински, поконтроверзни приказни (од неодамна).
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Машки
  Пишувам на форум и чекам одговор, како и за многу други работи.