1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ги отстранувате влакната под пазувите?

Дискусија во 'Тело' започната од LadyStyle, 18 јуни 2010.

?

На каков начин ги отстранувате влакната под пазувите?

 1. Со брич

  1.074 глас(а)
  81,5%
 2. Со крема

  54 глас(а)
  4,1%
 3. Депилација (со депилатор)

  88 глас(а)
  6,7%
 4. Депилација (восок/ленти)

  101 глас(а)
  7,7%
 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Како ги вадите влакната под пазувите?
  Сум пробала со брич,крема и сакам ваше мислење за мазни пазуви ;)
   
  На KkK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И јас така. Со брич или крем. Сум пробала со депилатор ама многу боли
   
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Bric sekoj den ...:D
   
  На jelena.rozga и KkK им се допаѓа ова.
 4. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.703
  Допаѓања:
  7.750
  Пол:
  Женски
  Со брич,никогаш не сум пробала поинаку.Обично на два три дена.
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Исто и јас.
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.492
  Допаѓања:
  195.452
  Пол:
  Женски


  Same here :)
   
 7. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  Еднаш ги пуштав за да ги издепилирам, ама многу ме болеше, ууф. И ми пораснаа за 6, 7 дена. Си практикувам брич, на два дена и втривам бебешка пудра за да ми бидат меки и да не ме пецка пред да ставам антиперспирант.
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Со брич, некако ми е доста морничаво да тегнам тука со депилатор, брррр :worried: Речиси секој ден за да ми бидат мазни и меки ставам стик, бебешка пудра, некогаш прскам дезодоранс.
   
 9. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Со крема за депилација .А со депилатор онака премногуу боли.Ја нозете едвај еднаш ги напраив со депилатор и реков никад више !! :|
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Со депилатор веќе две години..и многу ми се мазни пазувите а и две недели не се замараш за влакна!!!!
   
  На Elen4e_sonce, leilaaaaa и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 11. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  јас само со брич со друго нема шанси да пробам,незнам како е со крема али сигурно е исто за толку време влакненцата ќе пораснат како со брич.
   
 12. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  И јас само со брич на 2 дена.Сега сакам да пробам и со крема
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Точно :clap:
   
 14. lokum4e

  lokum4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Со брич... :) само ме нервираат многу брзо растат |(
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Јас порано ги отстранував со брич, но многу ми станаа густи.Од пред некој месец почнав со восок и мирна ми е главата!
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Со крема. И не ги депилирам често пошо и немам баш многу. Имам пробано и со ленти со ладен восок, ама тешко е. Не дека боли, туку не можеш убаво да ја поставиш лентата. А со депилаторче никако!

  И да ве прашам. Највероватно е нормално и јас само за глупости си се трескам тука, но сепак: под левата пазува ми растат помалце влакна отколку под десната... Не е ништо, така?
   
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  не е ништо и мене ми е така! ;)
   
 18. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  736
  хахахах ме насмеа со ова. Немаш ништо, нормално е така посебно ако си десничар. Поразвиена циркулација. Иначе јас како студент на медицина ептен хипохондрик сум и знам што се можи да се случи со депилирање под пазуви и од кремите, па сепак на брич сум цело време. Сепак лошо место е некако за такви работи, страв ми е :)
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Со брич на 2-3 дена. Грдо е кога ќе видиш од едно место по 2-3 влакненца излегуваат, ама тоа е.
  За депилација со машинка не ни помислувам.. брррр се ежам од помислата дека едноставно многу болит!
  За депилација со ленти/восок... немам пробано, не верувам и дека ќе пробам. Не се плашам од таквата болка (за разлика од онаа со машинка), ама велат дека било штетно за лимфните жлезди...
   
 20. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  прво со депилаторче ама луѓе тоа се ужасни болки, па крв ми течеше и после 2 дена неможев рацете да ги движам, и од тогаш со брич секој ден или на два дена