Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ги отстранувате влакната под пазувите?

Дискусија во 'Тело' започната од LadyStyle, 18 јуни 2010.

?

На каков начин ги отстранувате влакната под пазувите?

 1. Со брич

  1.049 глас(а)
  81,7%
 2. Со крема

  54 глас(а)
  4,2%
 3. Депилација (со депилатор)

  87 глас(а)
  6,8%
 4. Депилација (восок/ленти)

  94 глас(а)
  7,3%
 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Со брич, или некогаш и со крема ако имам, но најчесто со брич. Не ми е тешко секој ден да ги фаќам пазувите, па не би се осудила на ваква болка да се депилирам. :sweat:
   
 2. Mameha

  Mameha Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  489
  на зима со брич, а веќе две лета ги кубам со пинцета ама не ви препорачувам, се оштетват жлездите и после тоа многу се поти, пред да почнам ич не потев ама сега пак затоа не можам да го спречам потењето :doh: ;(
   
 3. Moodgy.y

  Moodgy.y Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Јас мислам дека не ти е од тоа :?: Ама не знам ни од што може да биде..... јас цели 4 години се депилирам со депилаторот и боопшто никаков проблем немам, нормално се потам само кога ми е многу топло или едноставно ме фати саклет (не знам превод :) аххаха ) инаку не се потам, а немам никаков проблем со жлездите, ме имаат дури и гледано и на ехо (за секој случај бидејки секако одев) и нема ништо, а да ви кажам раат ми е и на 5 дена се депилирам а влакната на прсти може да ми се пребројат :) :) а за болката првиот пат боли дури и крв мене ми течеше а сега ми е како рол-он да си ставам :) никаква болка :)
   
 4. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Девојкиии смо што пробав со депилатор на левата рака се е супер не ме ни болеше ништо но под десниот паздув почна крв да ми течи мислам ептен малку но дали да продолжам или да си го земам бричот???
   
 5. Moodgy.y

  Moodgy.y Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  шом си започнала немој да прекинуваш, јас лично од кога го користам депилаторот само еднаш се имам фатено со брич и после тоа ме болеше и веќе не-само депилатор, ништо на крвта и кај мене имаше а сега е супер:) види го мојот предходен коментар :):)
   
 6. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  664
  Ќе си се смееш ти на паметот кога ќе откриеш некоја глупост, кога можда си заебала нешто со некоја жлезда. ;)

  Онтопик: со брич, тие влакна се таму со намена.
   
 7. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.346
  Имав некои проблеми со потните жлезди кога ги бричев, па веќе повеќе од две години користам Veet крема. Растат за исто време колку и кога ги бричиш, но не се толку остри. Ни ни можам да замислам да ги депилирам, посебно не со депилатор.
   
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  4.140
  Пол:
  Женски
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  со ленти за депилирање, на две недели се депилирам и воопшто не ме боли, првиот пат кога се депилирав ме болеше но веке не. :wasntme:
   
 10. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  со брич ! :)
  еднаш пробав со депилатор и поише ме исплаши крвта отколку болката, што и не болеше многу, али се откажав :D
   
 11. Sofi.ja

  Sofi.ja Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  5.652
  Допаѓања:
  13.130
  Депилатор му е мајката. Ќе се издепилирам и раат сум 10 дена еј! Плус тоа, потенки се и побледи влакната,за разлика од брич , кои колку и да ги бричиш пак ќе ти стои црно под пазуви!

  Болно е само првите неколку пати со депилатор, може и крв да потече,ама не е страшно , преминува во навика и не е толку болно :)
   
 12. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  665
  Со брич. Еднаш пробав со депилатор и никогас веќе :sweat:
   
 13. redgirl

  redgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  4
  со брич :( иако не го многу сакам неможам да се решам да земам нешто друго во раце за отстранување на влакната под пазуви :tmi:
   
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Восок, малку повеќе боли ама 1 месец не се мислам и не ринтам со бричот.
   
 15. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  52.217
 16. dorinaa

  dorinaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Со крем :)
   
 17. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.408
  Мислам дека имам пишано на темава, ама морам пак.

  Како бе луѓе под пазуви со депилатор????

  Не зборам за болка, тоа е индивидуално ама знаете колкав ризик е, колку жлезди има таму. Никако, никако со депилатор. Земете брич, додека се тушираш за пола минута средуваш работа. Сериозно не се глупирајте, свесни ли сте какви проблеми може да предизвикате! И тоа за што, за 20 влакна кои не се ни гледаат толку многу. Да не ви зјапа некој со лупа под мишка колку се подраснати и дали се светли или темни?

  Ако мислите дека јас тропам глупости исконсултирајте се со доктор да видите што ќе ви каже.
   
  На mucca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  Брич му е мајката за таму,нема шанси со депилатор или восок.
   
 19. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
 20. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Женски
  само со бигче , пошто ми се многу ретки немам проблем :)