1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ги отстранувате влакната под пазувите?

Дискусија во 'Тело' започната од LadyStyle, 18 јуни 2010.

?

На каков начин ги отстранувате влакната под пазувите?

  1. Со брич

    1.074 глас(а)
    81,5%
  2. Со крема

    54 глас(а)
    4,1%
  3. Депилација (со депилатор)

    88 глас(а)
    6,7%
  4. Депилација (восок/ленти)

    102 глас(а)
    7,7%
  1. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Златен брич :D
     
  2. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Со пења за бричење и брич-едноставно,брзо и пред се безболно.
     
  3. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Скоро и ги немам чат пат по некое, се депилирам со депилатор и тоа еднаш месечно. Спасена сум барем од една женска мака :))))
     
  4. ljulju

    ljulju Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    jas so bric, sakam da probam so depilator ili so vosok ama mi e strav da ne e mnogu bolno, a i plus pod pazuvite ima mnogu zlezdii pa e opasno :/
    [mod-kirilica:2e38yzoe][/mod-kirilica:2e38yzoe]
     
  5. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    немој вакви работи најдобро си е со брич јас само тоа го користам една пријателка беше пробала со депилатор си направи таков проблем па стигна и до доктор и затоа мој совет не ти треба тоа тие места се многу нежни за вакви работи.
     
  6. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Со пења за бричење и брич :) Иако на грешка погоре гласав со восок ...
     
  7. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Минатото лето, си закажав на депилација на нозе, раце, препони и под пазувите. Леле девојки не знаете каква е таа болка :@ , на едната ме издепилира на другата не и дозволив , потоа 1 недела ми течеше крв и многу ме болеше, затоа сега на секои два дена си ги бричам со бричот и немам никакви проблеми.
     
  8. Vivaforever

    Vivaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    17
    Јас редовно депилирам нозе и препони ...многу другарки мои се бричат на нозе и на интимата...Јас пробав еднаш и цела кожа ми се нафрла со ситни мозолчиња и покрај тоа што употребив крема ...башка и брзо растат влакната па мораш секој втор ден да ги отстрануваш...Затоа златна депилација со топол восок и ич не бери гајле и похигиенски е....а за под пазуви дефинитивно брич јас имам една како паста за бричење од алкалоид чиј ефект е да го смали убрзаното растење на влакната и стварно е ефикасна 5 дена сум раат дури 5от ден почнуваат тие ситните...
     
  9. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Па вака што се однесува до мозолчињата и црвенилото што се појавува, при бричење на интимната зона не се работи за тоа дали бричот е нов или не туку се работи за грешка што ја правиме, при бричењето.
    И јас го имав тој проблем до скоро се појавуваше црвенило ненормално чешање итн.
    Проблемот е во тоа што кога се бричиме тоа го правиме во сите правци па дури и контра од правецот на растењето на влакната што е тотално погрешно.
    Секогаш треба да се бричоме во правец на растењето на влакното а тоа е одозора надолу.
    Јас еве 3-4 месеци како го пронајдов тој податок на нет и се обидов да го применам и верувајте ми како повторно да се родив се бричам долу еднаш неделно и ниту имамцрвенило ниту мозолчиња, истото се однесува и запазувите за да не ви се појавува црвенило и мозолчиња кога се бричите треба од средина на пазувата да ги бричите, влакнатаво правец на раката а другата половина во правец на телото.
     
    На Vivaforever му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Како и сите останати влакна на телото,така и оние под пазуви ги отстранувам со топол восок. Ме болеше единствено првиот пат ,а сега веќе не .Со редовно депилирање сега имам одвај дваесетина влакна.
     
  11. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Докажано, со депилирање се повредувале (оштетувале) жлездите, потоа потта повеќе се лачела и добивала поинтензивен мирис... Нешто така беше, сум слушала од медицинско лице, но ако ве интересира можат да ви објаснат дури и аптекарите.
    Инаку користам исклучиво брич.
     
  12. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    И јас само со брич со друго нешто не сум пробала,во лето секој ден ама во зима 2 пати во неделата.
     
  13. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Па пробав 2-3 пута со ленти се извадија ама си боли тоа! :!:
    И да си потрошиш на тоа лента а за 2-3 недели па мораш |( !
    Сеа си ги бричам еднаш во недела доста е.
     
  14. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Откако знам за влакна по мишки, мајка ми ме депилира со топол восок, бидејќи тоа и го работи. Никогаш не сум имала никакви проблеми, освен болката, ама таа е нормална и со тек на време се навикнуваш. Башка се поретки и поретки ми стануваат влакната, и вака зимно време поретко ги депилирам. Искрено речено, никогаш не би се бричела зошто имам приметено кај тие што се бричат, имаат црни точки и ептен лошо изгледа...
     
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Со депилатор. Го имам овај[​IMG] со додаток за осетливи места и скоро и да не боли. Плус, додекакорисрев брич кожата под пазувите ми изгледаше како потемна, грува и секогаш сува. Откога почнав со депилатор се преродив, блакната се ретчат, посветли се тие што растат, и не штети а никакви жлезди.
     
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Со брич,со депилатор слушав дека не чинело се оштетоувале некои жлезди а и мн боли така да со брич најубо ;)
     
  17. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    со бикче се разбира ,и ова ги надразнува жлездите,ама е најмалку штетно
     
  18. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    со брич затоа што со крема не ми излегуваат влакнава ни под пазуви ни на нозе а за восок имам слушано нешто дека не било убав шознам ти јас зошто... :)
     
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    потните и млечните жлезди слушнав дека биле во тој дел...затоа јас златен брич :lol: и гајле немам
     
  20. SweetCandy

    SweetCandy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    20