1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ги решавате секојдневните проблеми?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од pink4ever, 17 декември 2010.

  1. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64


    А ако не можеш да се разбереш со луѓето? Значи има неверојатно некултурни и невоспитаниии особиии..Јас правам се за да не влезам во караница макар да треба и да се жртвувам себе си..(зборувам за оние кавги во кои се мери силата а не зборовите!)
    Совет ако знаеш, како да се справам со ваквите ?
     
  2. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Фино лепо ке им акнеш едно игнор сонце, наместо да си ја трошиш енергијата за поважни нешта у животот :) . Сврти си се и продужи си кон свој пат, зашо многу ретко да наидеш на некој кој е важен и да застанеш да се расправаш со него за нешто притоа златото време да си го губиш... ;)
     
  3. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Зависи.Ако проблемот е нешто што ме мачи подолго време, разговарам со некој што мислам дека може да ми помогне.Секогаш сакам прво сама да пробам да си ги решам проблемите, па ако баш не можам тогаш барам помош.Никогаш не паничам и не се трескам од земја за нешто-едноставно си ги планирам работите однапред и знам како ќе заврши одредена работа... :geek:
     
  4. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Најчесто сум со краток фитил, избувнувам пребрзо, а после се каам, и сфаќам дека сум згрешила. Зависи од денот...За некои караници веќе и немам сила да се карам така да ги оставам работите да си течат. Но што ако и после мирен разговор проблемот неможе да се реши? останува тука отворено прашањето. Дали има излез? ху ноус...
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Секојдневни проблеми... некако премногу општо ми е ова. Различни проблеми спаѓаат тука а тие бараат и различен начин на решавање. Ако проблемот настанал и заради нечие влијание а не само на наша одговорност, тогаш треба разговор. Во вториот случај треба да дејствуваме и да го решиме онака како што ќе одлучиме дека треба, со некаква акција. Игнорирањето и одлагањето не е решение.
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Така што седнувам и со ладна глава барам решение.
     
  7. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.015
    Пол:
    Женски
    Што можам решавам. Што не можам, не се ни замарам искрено.