Како го замислувате вашиот иден дом од соништата ?

Дискусија во 'Дом' започната од anita.lipsy, 10 мај 2011.

 1. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  ...
   

  Прикачени фајлови:

  На bubili61 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На bubili61 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  ииии:
   

  Прикачени фајлови:

 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  This is all I want 8)
   
 5. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Знам стаив многу спални али незнаев за која да се одлучам :/
   
  На SmilerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Мала, збутана куќа. Соби со спуштени тавани и ѕидови во земјени бои.
  Многу слики на ѕидовите кои се мое авторско дело, фотографии од фамилија и пријатели.
  Грамафон, полици полни со книги и посебно биро полно се бои и четкици за цртање и боење.
   
 7. umetnik

  umetnik Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Од неодамна сум член на овој форум и ова тема веднаш ме заинтригира. Ги прочитав скоро сите ваши одговори. Имате ставено убави слики, интересни размислувања. Како го замислувам мојот иден дом од соништата? Јас сонував за нешто многу поразлично од сите вас драги мои. Да не должам многу преку сликите кои следуваат ќе објаснам за моите соништа.
   

  Прикачени фајлови:

 8. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Дневна, посебно кујна, спална, детска и соба-орман за мене и бања :D
   
 9. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  премногу луксузно, стаклени ѕидови и поглед кон океан :D
   
 10. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.246
  Пол:
  Женски
  Баш сум скромна, нели?! :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  еве вака
   

  Прикачени фајлови:

  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Па несакам некој онака шарен дом, сакам едноставно а убаво :)
   
 13. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Би сакала куќата да ми биде во Барселона,Лондон или ЛА.
  А да изгледа нешто слично на ова:
  [​IMG]
  [​IMG] овакво покрај прозорецот сум сакала отсекогаш :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  108
  Не сакам да го замислам воопшто, едноставно бидејќи сите мои замисли никогаш не се остваруваат :(
   
 15. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  охооооо......замисли замисли еден куп...ама тие замисли ни се недостижни...па еве јас како го замилсувам мојот дом....
  куќата
  [​IMG]
  градината
  [​IMG]
  базент
  [​IMG]
  летниковец
  [​IMG]
  дневна соба
  [​IMG]
  куња
  [​IMG]
  трпезариска маса
  [​IMG]
  бања
  [​IMG]
  спална соба
  [​IMG]
  тараса на спалната соба
  [​IMG]
  соба за гаредероба
  [​IMG]
  детска соба
  [​IMG]
  [​IMG]
  детска бања
  [​IMG]
  соба за релаксирање
  [​IMG]
  дневна соба на горен кат
  [​IMG]
  [​IMG]
  работна собаа внатре со http://www.google.com/imgres?q=modern+h ... 04&bih=922 бидејќи дуди си сака....и на поткровје голема соба за играње
  [​IMG]
   
 16. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Куќа или некој стан:
  [​IMG]
  [​IMG] - in my dreams
  Дневна:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Моја соба:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Бања:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Кујна:
  [​IMG]
  Поглед или тераса вака некако:
  [​IMG]
   
 17. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.697
  Пол:
  Женски
  би сакала нешто нежно и убаво и се на свое место..
  простор не преголем,ама да има за сите од моето семејство..
  и највеке да е мојот дом со љубов :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 18. mim1

  mim1 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
 19. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  интересна тема
  јас нај многу од се сакам мојот дом да има огромна градина а тдугото не ми е важно
   
 20. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Обавезно да има базен (голема желба ми е)
  Ете вака нешто на пример :)
   

  Прикачени фајлови: