Како го замислувате вашиот иден дом од соништата ?

Дискусија во 'Дом' започната од anita.lipsy, 10 мај 2011.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Сакам да живеам во мала куќичка, уредна по мој вкус, не пренатрупано, средана едноставно, со мала градина ама многууу љубов :wasntme:

  kуќата
  [​IMG]
  Дневна
  [​IMG]
  кујна и трепезарија задно
  [​IMG]
  детска
  [​IMG]
  Соба со играчки (за да не растураат по дома, да не мават секаде играчки :wasntme: :D
  [​IMG]
  спална
  [​IMG]
  купатило
  [​IMG]
  градината
  [​IMG]
   
  На Aleks96, Cinderella11 и eleni27 им се допаѓа ова.
 2. Cinderella11

  Cinderella11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  51
  Сакам да живеам во мала куќа,со удобни соби..
  Веднаш кога ја видов собава веднаш ја посакав :angel:
  [​IMG]
   
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  30.124
  Пол:
  Женски
  Вака си го замислувам мојот дом од соништата
   

  Прикачени фајлови:

  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   578
  • images (4).jpg
   images (4).jpg
   Големина на фајлот:
   7,6 KB
   Прегледи:
   578
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   578
  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   8,1 KB
   Прегледи:
   578
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   11,2 KB
   Прегледи:
   578
 4. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Пред се да е некоја куќа на 2 ката + поткровје. Со средена градина, многу многу зеленило во дворот и некое базенче со 2-3 лежалки околу него. Нешто како ова:
  [​IMG]
  Во дворот да има и куќичка на дрво, да ми се радуваат дечињата.
  На првиот кат да има кујна, дневна соба, трпезарија, купатило и гостинска соба.
  Кујната да е во црно-бело, со мини-бар кој ќе ја поврзува со дневната која ќе е во црвено-златно. Трпезаријата да е поврзана и со кујната и со дневната, и исто така да е во црвено-златно како дневната соба. Купатилото да е во бело-сино, слично на ова:
  [​IMG]
  За гостинската соба уште размишљам :lol:
  На вториот кат сакам да се наоѓаат собите на дечурналата, плус уште една соба кога ќе се со друштво (да не праат џумбус во нивните), спалната соба на мене и маженцето, гардеробер и кино соба.
  Секоја спална соба да има свое купатило, да не биде војна наутро.
  Поткровјето да е простор за релаксација, баш вакво.
  [​IMG]

  Фантазии до немајкаде :lol:
   
 5. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  522
  Кујната заедно со трпезаријата
  [​IMG]
  Дневната соба
  [​IMG]
  Спалната соба
  [​IMG]
  Детската соба
  [​IMG]
  Бањата
  [​IMG]
  И сето тоа скоцкано во оваа куќичка
  [​IMG]
   
 6. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.975
  Ете ова е мојот дом од соништата,прикажан само однадвор визуелно :inlove:
  [​IMG]
  Дневната
  [​IMG]
  Терпезарија
  [​IMG]
  Кујна
  [​IMG]
  Купатило
  [​IMG]
  Детска соба
  Ако е женско :wasntme: :D
  [​IMG]
  А ова ако е машко :wasntme: :D
  [​IMG]
  Ете толку ,доста е :)
   
 7. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Еве: :D

  Куќата од надвор.
  [​IMG]

  Дневната соба:

  [​IMG]

  Спална соба:

  [​IMG]

  Детска соба:

  [​IMG]

  Детска соба:

  [​IMG]

  Кујна и трпезарија:

  [​IMG]

  Градина:

  [​IMG]

  Бања:

  [​IMG]

  :inlove: :inlove: :inlove:
   
 8. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Стан во некоја висококатница,највисок спрат или куќа на планина,на пример Водно,со прекрасна глетка. :)
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.710
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Однадвор вилата
  [​IMG]

  Дневната
  [​IMG]

  Спалната
  [​IMG]

  Купатило
  [​IMG]

  Библиотека
  [​IMG]

  Кујна и трпезарија
  [​IMG]

  Детска

  Женско
  [​IMG]

  Машко
  [​IMG]

  и така.. :inlove:
   
 10. mirindaa

  mirindaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  скромно :P
   

  Прикачени фајлови:

 11. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  2.907
  Пол:
  Женски
  Првото е совршенство.
   

  Прикачени фајлови:

  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Дефинитивно сум тип кој го обожава градот, сака светла, сака билборди, сака бучава, сака толпи на луѓе, сака брз живот... Па според ова, би сакала да поседувам некој стан пример, во самиот центар на некој елитен град, со огромни стаклени површини, каде што целиот град, целото негово пространство би ми било на видик.

  Сакам многу светла, сакам уникатни работи, сакам колекции на разно разни работи да бидат сместени во него. Сакам огромна тераса со поглед од кој ти застанува здивот!

  [​IMG]
  [​IMG]


  Ај да скратам, што го тупам за џабе! :D
  Сакам стан во Њу Јорк, со поглед на Емпајр Стејт или Централ Парк, во понудата се вклучува нормално и rooftop местенце, убаво средено, со многу цвеќиња и удобни мста за седење!
   
  На Sanniii, AnaKarenina и Aries9 им се допаѓа ова.
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека цел живот живеам во куќа и никогаш не би можела да замислам да живеам во стан, се подразбира дека мојот иден дом од соништата би бил куќа :) Да напоменам дека не сакам да живеам во огромна куќа во која би си играле криенка, туку помала и практична во која секој ќош ќе биде искористен.

  Сакам топли бои, а модерните ентериери со црн кожен мебел и без теписи и завеси, мене ми делуваат многу ладно и ми изгледаат канцелариски. Така што, дневниот простор сигурно би бил во бордо кремаста варијанта. Многу сакам антиквитети, па сигурно во домот ќе најдам место за грамофон, стара машина за пишување и стар телефон :) Се подразбира дека ќе имам и помала библиотека која ќе се трудам постојано да ја надоградувам. А ѕидовите сакам да ги украсам со тапети и уметнички слики. Ги сакам и оние дискретни светла кои даваат посебен шмек на просторот.
  Би сакала да имам и една посебна работна просторија, која не мора да биде голема. Описот за ваков простор го пишав во друга тема на фоумов :)
  Со оглед на тоа дека јас сум од оние што сакаат да спијат во комплетна темнина и се будат при првиот сончев зрак, спалната сигурно ќе ми биде свртена кон запад (како што е и сега) и ќе ја обојам во некоја потемна нијанса на виолетова или цигла боја.
  И сакам голем и убаво уреден двор! Пролетно дете сум, и обожавам да го поминувам времето надвор кога е потопло, а работата околу дворот отсекогаш ми делувала смирувачки :)
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  oхооо идеа
   

  Прикачени фајлови:

 15. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  [​IMG]
  се заљубив :inlove:
   
 16. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.350
  вака некако ...
   

  Прикачени фајлови:

  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Simplicity

  Simplicity Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  428
  Воопшто не сакам некоја огромна куќа, палата... Си сакам малечка куќа, на еден спрат. Напред да има двор и жива ограда од околу. За внатрешноста, не сум размислувала многу, само сакам да биде пријатно. А, да, сакам да има и камин. И тоа онаков, отворен, како на филмовите :lol:
   
 18. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  Долго време симнувам слики од нет од разни ентериери и екстериери.Правам разни комбинации како би сакала да изгледа мојот иден дом.Ни многу голем,ни пак многу мал во квадратура но со доволно голем двор.Дворот сакам да има една фонтана од камења,многу цвеќиња,дел за релаксирање со многу зеленило и по можност би сакала да имам голем овоштарник.Ќе обратам внимание на собите за спиење да бидат уредени по Фенг Шуи стил,а во останатите соби да доминираат светли бои.Не сакам многу пренатрупаност со предмети низ собите,сакам едноставно се да е светло,секој предмет да си го најде своето место и да има намена да се користи.Еве преку слики дел од тоа како јас би сакала да биде.
   

  Прикачени фајлови:

 19. kristina123456

  kristina123456 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  lele od sekogas sum mectaela za kuќа на остров огромна со дворец на 4-5 спрата со базент во дворот со затворен базент со џакузи со огроми дневни трпезарии аиии цел дворец бе ко принцеза да сум
  аааа ке заборавев и слугинки па не планирам толкава палата сама да чистам xD
   
 20. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски

  ааааааааааааааааааа,дефинитивнооо .. сон !! Најубава е :)