1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го замислувате животот во иднина?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ceca-1, 2 септември 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ова со авионите точно го замислиле... :D :D :D :D :D :D
   
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  компјутерски,технички...се измонтирано,незнам роботи :|
   
 4. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  35
  Па веројатно онлине ќе се снабдуваме со сите потребни средства,дома преку копјутер ќе си работиме,ќе учиме,со луѓето ќе комуницираме исклучиво преку фб и сл. :D :D :D
   
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  За неколку години дипломиран филолог, по можност после тоа да си најдам работа. На поле љубов оставам спонтаноста да работи.
  Многу патувања исто, кои ми се страст отсекогаш па редно е да го потполнам пасошот. И секако посета на Шпанија на краток или подолг период :).
   
 6. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Па мислам дека би имало роботи некакви си кои би ги извршувале работите на вистинските луѓе, а овие само ќе седат дома, ќе гледаат ТВ (или каков ли уред дотогаш) и ќе јадат БигМек и ќе се дебелеат.. И ќе си мислат:

  - ОМГ овие луѓево во 21-век и работеле по нешто..

  А ако некој од нас остане жив до тогаш :D :D :D , у тој случај ќе ги нареди сите луѓе но поликруг и тој ќе седне наспроти сите нив и ќе вика: „...Еднаш, мнооогу одамна си живееја луѓе кои работеле, учеле, читале и се труделе, немале хробобиле, микробили, и текропетаротомитобили, ама имале МОБИЛНИ, денешни МАТОРОТОКАРЕТИПОТЕНТОБИЛИ........... и така натаму, и така натаму, и така натаму..  Зашто Ова Го Кажувам Лајк А Јоук!? ;)
   
 7. Lostedlove

  Lostedlove Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  se ke bide elektornsko -_-
   
 8. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.282
  Чипови при раѓање.
  Зголемена жед за контрола.
  Излегување од контрола со напредната нано-технологија.
  Ужасно.

  Можеби јас нема да доживеам, но реално е дека ќе го доживеат моите внуци.
   
 9. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  и ја истото го мислам!!!
   
 10. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  223
  Да надополнам.. Наместо храна ќе има некои хемиски течности кои заситуваат... Шопингот ќе се одвива според некоја си технологија незнам каква....
   
 11. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Не знам никогаш не сум го замислувала животот во иднина.
  Но мислам дека како што започнаа да пишуваат е-книги,во иднина ќе ги снема книгите и сите ќе мора да учат,читаат,па дури и пишуваат на компјутери.А јас не би сакала тоа да ми се случи.. :|
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Дипломиран менаџер,вработена во некое министерство. Омажена за мојот војник, да живееме во скромна куќа. Да имам 3 дечиња. Тоа е оноа моментално што го замислувам, оноа што ми е целта и се стремам кон неа.
   
 13. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  И јас мислам дека се ќе биде електронично!! :@
   
 14. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Несакам никако да го замислувам,се доаѓа само по себе. Сакам да ја живеам сегашноста,несакам да размислувам за иднината :) :lol:
   
 15. mnogu

  mnogu Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  4
  so 3 decinja i happy family nisto drugo ne e bitno samo srekna so tie so gi sakam
   
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  На пример :D ,Фемина ја замислувам дека сеуште постои како форум ама наместо да куцаме и да се мачиме,ќе имаме од тие 3Д капите или наочарите и кога ќе сакаме да испратиме мислење наместо напишано ќе биде кажано на микрафон и феминките наместо да прелистуваат низ темите,ќе преслушуваат. :call: Уствари исто како филм да гледаш или клип на јутуб :D Само,пошто е анонимно нели,гласот ќе ни биде измутиран како некој ремикс или како роботите што зборат,а наместо аватар би имале гиф или некоја анимација која се движи како што се движиме ние ама не ни го покажуа ликот.Како филмот Аватар што се снимал :D
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  24
  Хммм па ќе завршам факултет, ќе станам докторка,ќе најдам убав,добар и способен маж ќе му родам 2 дечиња и така среќни ке си живееме до крајот на животот. :lol: :inlove:
   
 18. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.991
  Допаѓања:
  30.967
  Пол:
  Женски
  Технологијата ќе ни биде мнооогу напредна и се ќе биде електронско.
   
 19. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Незнам, само знам деκа ќе биде само полошо, со теκот на вρемето ништо не оди κон подобρо
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 20. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Јас мојот живот го замислувам наеден поинаков начин од овој сега далеку од луѓето околу мене секако би сакала да отидам во мојот омилен град Белград и таму да се омажам да имам деца со човекот кој го сакам и еден нормален живот без преувеличување како што прават некои сонуваат за скапи коли милиони итн мене тоа не ми е потребно сакам само мирно да живеам далеку од луѓето овде ,далеку од нашево секојдневие и случувањата тука.