1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го облекувате вашето бебе?

Дискусија во 'Бебе' започната од sweet.woman, 18 октомври 2011.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Леонтинке си пробала да спиеш со хулахопки? Знаеш колку склети мава тоа, освен ако не си навикната тоа нормално, многу е тешко да се издржи, замисли па тоа малото со нежно коженце, зошто бе мамичке така? Фрлај тоа хулахопките, остај го на пижамки и евентуално некои памучни широчки чорапчиња, не термо или некои тесни. Јас зборам лично од мое искуство, на моја кожа, едвај чекам дома да стигнам да ги соблечам хулахопките, склети ме маваат. Меу баш кажуваше дека ја расоблекла малата и многу полесно и спиела, пробај ќе видиш ;)
     
  2. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Ах бре мамички ако се раководиме од тоа јас како спијам и скафандер ќе треба да му облечам на детево :) многу сум зиморлива јас спијам со хулахопки од тенките па пиџами и :!: чорапи тенки обавезно ете тоа е .
    Сега малиот ми е настинат и јас цело време се туфкам да не не е облечен, па дали е премногу облечен па да не се препоти абре памет немам.
    Ајде вечер ке пробам без хулахопки па да видиме како ќе биде.
     
  3. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    ха ха ха леонтина и ти како мене
    кај мене и двете деца уште од бебиња се навикнати да носат холохопчиња боди на долги пижамки и +чорапи на нозете и така спијат јас неосетно ги навикнав да спијат со холохопки сега се големи9 и 5 години и ако не носат холохопки навечер вели керка ми и студело :lol: :lol:
     
  4. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    јас за преку ден не му ставам хулакопки
    го чувам по тренерчиња и едно боди, а за навечер кога тем во спалната е 15 тина степени го облекувам по пижами фротирски најчесто вреќе и го покривам со јорган.
     
  5. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ние може сме уште малечки ама не користиме хулахопки, само ѕивриња си носиме ;)
     
    На stefi23m му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.361
    Пол:
    Женски
    Како ги пуштате децата да одат низ дома, мислам на нозе :) Со чорапи се лизга на ламинат а со оние со кожичка е веќе топло. Има некоја друга алтернатива а јас не ја знам?
     
  7. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Moeто веќе оди босичко (најчесто) ама кај нас дома е топло. Добра опција се чорапчињата кои долу на стапалчето имаат гумени шари и не дозволуваат ногата да се лизга многу.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Jas go oblekuvam benkicka,zivricki,corapcinja i spikozni.Mislam deka e dovolno za preku den,ama noke e ladnicko,a mesecinkata moja e nastineta,taka da se mislam da i oblecam i bodence.
     
  9. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    34.332
    Пол:
    Женски
    Чопрапчиња со гумички , иако ги соблака и оди боса ама ладно е за боса да оди по плочкиве дома :|
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.361
    Пол:
    Женски
    Фала ви за одговорите, имам дома такви чорапчиња ама сум ги заборавила па добро ме потсетивте. :)
     
  11. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Ние сме ептен тенко облеченки чорапчиња маичка по кратки без боди или само боди на кратки и едни многу тенки панталончиња ивака жива вода с епраи до денес ја пуштам и климата додекао не е во другата соба зашто збеснавме дома ни е 31 степен
     
  12. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    бебушка моја е во боди на кимоно и тенки шпикозни одозгора ,за спиење исто во боди и пижамчиња и тенки чорапчиња а ја покривам со памучно кебенце ,ако ја облечам во подебели шпикозни ја приметувам дека се поти ,капче и ставам само после бањкање ;)
     
  13. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Скоро секогаш спиеме со боди одоздола и тенки пижамки на долги одозгора. Во спалната кај што спиеме е секогаш околу 20-22 степени па ја префлам и со тенко кебенце одозгора. Како што се стоплува си мислам да ја оставам да спие на долги надолу и боди по кратки нагоре. Плус секако кебенце.
     
  14. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    денски сме со боди и блузе со куси ракавчиња и долни тренерки
    а за спиење со боди со куси и пижами и го покривам со летно јорганче
     
  15. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Има на пазар најобични сандалки од по 150-200ден што можат и со чорапче ми се гледаа добри за дома и ќе видиме дали ќе ни се покажат практични. Од овие чорапите со гумички имам само еден пар а каде прашав ги повлекле зошто биле дел од зимска роба.
     
  16. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.361
    Пол:
    Женски
    Да, не ги продаваат повеќе и мене исто ми одговорија и дека само мали броеви имало од тие чорапи бла бла.
    Ние сега за сега по дома со новите сандали а надвор уште со кондурчиња.
    Ама ќе мора некои папучки, Грл за оние како пластични кломпи што се ми зборуваш?
     
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас би ви препорачала по дома само по чорапчиња или боси нормално кога ќе е многу топло, нема потреба од кондури, сандали и сл. за да може убаво да се формираат табаните
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Ќерка ми е стандард боса, само во зима старите и ставаат од чорапчињата со кожа,па едвај ме дочекува детето за да ги извади со дозвола :D
    Зошто не сакате да ги оставите боси, барем сега е топло? И да се лизнат, еднаш-двапати ќе е тоа, после ќе се научат и ќе можат да се движат на секакви подлоги.
     
  19. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.361
    Пол:
    Женски
    ^Кога е вака топло како деновиве да, ама живеам во куќа па ретко јас шетам боса, некако ладно е :(
    Затоа ги баравме овие чорапчињата ама ете зимска колекција биле :)
    Edit Моира моево е умрено да ми избега босо да шета, ја пуштам кога е топло боса не се лизга а гледам сеа пошто нели е многу голема престана и со обичните чорапи да се лизга.
     
  20. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Леле пуштај ја Божице! Нема поголема среќа за нив од боси да газат, а богами и е препорачано, за правилно формирање на стапалото, како што кажа и славица
     
    На DeMelo и Bozica1980 им се допаѓа ова.