1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го подготвувате телото за одмор?

Дискусија во 'Тело' започната од LadyStyle, 5 јули 2010.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Депилација, пилинзи, маникир и педикир, малку пешачење или возење точак за затегнување на телото, и секако шопинг. ;)
     
    На Allthatglitters21 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Депилација обавезно нели,ако имам прилика одам на базент да фатам малку боја,оти сум бела,многу бела и само горам ич неможам да фатам убва боја :worried: ,косата обично не ја шатирам нити кратам пред одмор-тоа го правам задолжително кога ќе си дојдам од одморот
     
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Веќе сум издепилирана ,уште во саботата :lol: ,го офарбав само коренот на косата пред недела,никогаш не се фарбам и шишам пред одмор,секогаш ја освежувам после одморот,оти морската вода нели ја оштетува бааги косата па и сонцето,затоа нема што да се средувам пред одмор :P
    И да,мала диета не е на одмет пред одмор :lol:
     
  4. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Депилација, масажа, релаксирањње, и обавезно шопинг :)
     
  5. Ivycka

    Ivycka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    32
    Пилинг...депилација...маникир, педикир. Диета кога - како :D
     
  6. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    обавезно депилација и шопинг
     
  7. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    хммм па диета,си пија вода многу за намалување на целулитот,несакам да искочам како портокал на сред плажа пред толку убави машки :D
    пуштам коса,и не идам на фризер пред одмор,едноставно си ја оставам косата да ми порасне и ја оставам пуштена малце да ми се одмори од толку фенирања пеглања.. :)
    А да,и идам на шопинг обавезно :)
     
  8. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Комплетна депилација, педикир, маникир ( дома сама си правам) Трчање на кеј, вежбање дома, внимавање на исхрана..
     
  9. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6
    Неколку месеци пред одмор се шишам ама само доколку ми се оштетени врвовите бидејки мрзам кратка коса и гледам што подолга да ми биде ( не ми смета за одржуванје летно време) маникир, педикир, депилација .. и мн пазам на исхраната неколку месеци пред лето, обновивам облека ( зависи ) и така... :)
     
  10. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Епа се трудам малку да симнам кила, одам да депилација, маникири и педикири и тоа е. :geek:
     
  11. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Уште од сега јадам повеќе, бидејќи си сум слабичка, потоа јуни некаде ја стрижам косата, купувам купачи, земам книги за читање, облеката од обмор ја купувам најчесто, веѓите ги кубам и така.
     
  12. MinaFe

    MinaFe Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    17
    имавте напишано бета каротен што е тоа.? од каде може да се купи и колку е позз
     
  13. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    да и мене ме интересира што е тоа? нешто за сончање ли е ?
     
  14. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    Ја шишам косата и си ги депилирам нозете и рацете. :)
     
  15. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Малку поинтезивно вежбање :lol: , пилинг, педикир, маникир (дома), депилацја и тоа..
    Косата ја фарбам и шишам после одмор, затоа што и така од сонцето ќе ми осветли, ќе се оштети и џабе, и така тами собрана ја носам, па кога ќе се вратам ја освежувам, само за да не се оштети претерано еднаш додека сум таму ставам ампула, и обавезно регенератор некој подобар. :)
     
  16. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Преку година ако забушавам со вежбањето неколку месеци пред да одам на одмор интензивно се фрлам на работа , некогаш и по некој пилинг знам да си направам , нормално се депилирам секаде , косата си ја фарбам 10-5 дена да не ми изгори одма од фарбата па на сонце , си се лакирам така посвежо и летно и така :D
     
  17. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    Додаток во исхраната (суплемент) [​IMG] значи никогаш нема да научам како се прикачува слика сеедно :lol: се добива поубава боја со сончањето а и ако се внесува редовно и доволно има функција на природен одбрамбен механизам на телото од штетните зрачења од сонцето.Се продава во аптеки и цената зависи од производителот, јас имам земано пред две години од ова горе на сликата мислам дека беше околу 300ден. Но го има има и во зеленчукот и овошјето со жолто-портокалова боја, најмногу мислам дека го има во морковите.
    На темата...
    Па посебно подготвување немам, сега сум во специфични услови и сигурно нема да правам некои работи но ако е се како што треба, една недела припазувам на јадењето во смисла да не јадам храна што може да ме подува повеке на овошје и зеленчук, телото со шопинг не го подготвувам :D но јас лично дааа :lol: друго се е како и секогаш, пилинг, маски, депилација, маникир и педикир.
     
  18. didi-to

    didi-to Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    2
    вежбам ;)
     
  19. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    eve blizi leto ajde da ja razmrdame temava
     
    На Milenalena му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.126
    Пол:
    Женски
    Го видов насловов и одма ми текна на: имам тело и одам со него на одмор.
    Единствено што мавам една депилација пред одење, и тоа е тоа, какви други припреми би ми требале? :D
     
    На Elence93 и WildMk им се допаѓа ова.