Како го поминавте 1-ви Мај?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од s.u.n.s.h.i.n.e, 1 мај 2011.

 1. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Епа арно беше пошто дечко ми не е тука не ми се одеше никаде ама се прошетав до водопадите :D
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Па супер, се преспав дома, се одморив, со гости, на гости, на шопинг и спремна за нова работна недела :)
  Планираниот пикник во природа може ќе се изреализира идниов викенд, зашто и онака работите се купени, а времето не не служеше викендов. Плус на ветриштата, дожд, мокра почва, не се оди со бебуле мало, не е мое :lol: . Како и да е мевцето ќе се изеде кога тогаш, а и онака прасечкото дома беше супер, па не ми фалеше скара :D
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.128
  Допаѓања:
  41.557
  Пол:
  Женски
  Со друштво, во село, прејадено и со добра количина пиво... Пиво :inlove:
   
 4. happynessss

  happynessss Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Ништо посебно, од премногу мислење накрај во Скопје си отседов
   
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Отидов во Охридон со надеж дека времето ќе биде убаво, па да мрднам некаде. Ама ни пропадна планот, се тури од врнење сабајлето. И дома си останав, си се наспав, си почитав книга...и така.... :)
   
 6. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  ништо посебно,како и секоја недела,не бевме никаде,си имавме само малку побогат семеен ручек и тоа е тоа ;)
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  Прекрасно...3 дена со дечкоми во неговата куќа во планинско село.... живот ! :$ :* :angel:
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Еуфорично.
  Во автобус кон Будимпешта со повеќето од луѓето кои ги сакам.
  А која само носталгија ме фати на први јуни кога го имав најтешкото испрашување. Во исто време кога требаше да ѕвони да почне часот, напишаа на табла овој ден, претходниот месец. :@
   
 9. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Најубаво до сега ми бил овогодишниов 1 Мај, бевме 25 души, правевме скара на Марков Манастир и екстра беше :D ама се знае тоа т.е. бар јас така мислам: битно е друштвото, а не местото :D
   
 10. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  Најубаво, со луѓето што ги сакам во Катланово во викендица, два дека бевме и преубаво поминавме :) многу убави спомени :)
   
 11. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  После неколку години монотонија 1-мај си го поминав убаво.
  Под Скопска црна гора-Мирковци на излетничко место кај манастирот Св-Илија до кафеаната Чардак.
  Два пара бевме и најубаво со скара салата,ракија,после ручек пиво,оро песна милина.
  Во кафаната на кафе пред одење па и таму завршивме со алхокол,играње танцување убаво време се на се од вшерашниот ден сум задоволна.
   
 12. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  733
  Пол:
  Женски
  Доста интересно и многу изморено ;)
   
 13. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Па толку убаво што овие два дена примам инфузии :( :puke:
   
 14. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.497
  Па... Се беше убаво, убаво почна ама не заврши како што требаше :/ Во целина јас сум задоволна, убаво си поминав. Бев во Берово, скара, трубачи, алкохол... Не се жалам, ама разочарана сум од некои работи :)
   
 15. i-am-who-i-am

  i-am-who-i-am Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  17
  Убаво во Охрид си се изнашетав :)
   
 16. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Прекрасно си поминав оваа година. Времето беше ТОП. Вакво време за 1-ви Мај не памтам да имало добри 3-4 години уназад. Значи одбрано друштво, музика, караоке, викендичка, ливада, пиење, јадење. Со еден збор Н Е З А Б О Р А В Н О !!!
   
 17. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  Како што реков така и сторив. Бев девојката со точакот.
  Се прикрив со цвикери и капче и се осеќав ко селебрити. :D
  Јас и Скопје заљубени пар. :inlove:
  Пусти улици, малку автомобили, пешаци уште помалку.
  Ги впивав сончевите зраци и се опивав од мирисот на градот. Со часови.
  Од пред Луна парк си купив шеќерна волна. За првпат видов жолта шеќерна волна, ама сепак останав верна на традицијата и си земав розева. :D
  Си седнав на една клупа и си се насладував набљудувајќи ги луѓето и природата околу мене. Уживав.
  Направив крукче и кај фонтана, но таму глетката беше не така сјајна. Мислам се беше ок, млади луѓе си уживаат, сите насмеани, распеани и весели. Но ѓубрето што беше расфрлано насекаде ми бодеше очи и покрај тоа што си носев шизичка цвикера.
  Уморна и среќна си се вратив дома.
  Ете така.
  Незаборавен 1-ви мај - ми мајселф анд ај. :rock:
   
 18. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Со оглед на тоа дека имам 13 години,но не сакав да бидам со мајками и татко ми,јас повикав неколку другарки во викендицата на моето семејство,но во близина (со соседната викендица) беа мајками и татко ми :)Времето ни се погоди,супер си поминав :)
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Имав прилика да видам како се живеело во минатите векови-црпев вода од бунар, седев на ниски дрвени столчиња и одев во полско веце без казанче :devil:
  Се на се, многу лошо :envy:
   
 20. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  многу интересничко, за малку ќе се удавев :D :D :D додека си пливав јас така, на некој му текна да фрла камења, и оп, право кај мене во глава :) среќа откако паднав одма некако изреагирав и се освестив, инаку, толку ќе ми беше :) после ми се извинуваше тој сељакот, и така. уште имам последици, нозете ми се лом од тоа камењата во реката. абе циркузи :lol: