Како го поминавте 1-ви Мај?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од s.u.n.s.h.i.n.e, 1 мај 2011.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.384
  СЕ чуствував мизерно и бедно не реков ништо бидејќи немаше резон да зборувам
   
 2. DulceChiquita

  DulceChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Најубаво.. на Водно со друштво си пиевме си се веселевме си запознавме нови луѓе и најјако си поминав :D
   
 3. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  Одлично, незаборавно и малце специфично.
   
 4. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  За мене први Мај е како и секој ден.Зарем само на тој ден се прави скара и се собира друштво,тоа може да се прави било кој ден.Така да оваа година си останав дома на тераса си јадевме со него и си пиевме кафенце.
   
 5. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
 6. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  7.487
  Пол:
  Женски
  Со друштвото бевме на Тиквешкото Езеро. Музика, добро расположение .. ма најубаво :D
   
 7. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Со другарките бевме на обозна, најубаво си поминавме :*
   
 8. TheItGirl

  TheItGirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  Оваа година, 1-ви Мај беше резервиран за прва роденденска забава, а воедно и крштевка на детенцето на едни наши блиски пријатели.

  Си поминав одлично, иако малку се засрамив кога направив мал воден инцидент, односно истурив чаша вода.
  Атмосферата беше супер, имаше жива музика, а масите беа празни бидејќи повеќето од луѓето беа станати и танцуваа на подиумот.
  Времето ни се погоди, беше убаво и сончево, на моменти малку жешко. :)
   
 9. peterpan30

  peterpan30 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  6
  kako 1 vi juni
   
 10. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  606
  прекрасно и незаборавно го поминав овој 1ви мај , бев на миладиновци со друштво , многу беше убаво смеење до солзи зафрканции до бесвест :D :D кога ќе ми текне сама си се смеам уштее :rofl:
   
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.787
  Допаѓања:
  35.330
  Пол:
  Женски
  Незаборавнооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rofl:
   
 12. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Годинава убаво беше,отидовме во селото на една од моите другарки,си пуштивме музика,јадевме,игравме ,се глупиравме, беше многу интересно :)
   
 13. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Убаво, онака опуштено :)
   
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.470
  Пол:
  Женски
  Годинава на планинна :):D:D
   
 15. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  7.837
  Пол:
  Женски
  Како и секој ден :)
   
 16. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  8.108
  Пол:
  Женски
  Дома, фамилијарно..
   
 17. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  18.345
  Пол:
  Женски
  Преубаво шетавме во една градина со браручетка ми и нејзината фамилија:inlove:Се немавме видено 3 месеци.Се уморивме шетајќи ама пресреќни се вративме дома^_^
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.447
  Допаѓања:
  98.237
  Се осетив баш прашано со прашањево.
  Се предозирав со серии гледање, јадење за жал послабо, но фала на прашање, не беше лошо.
   
 19. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  42.446
  Се погоди скарата годинава, другото е споредно :)
   
 20. t.a.m

  t.a.m Нов член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  5
  Никако прв пат вака :(