Како го поминавте 1-ви Мај?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од s.u.n.s.h.i.n.e, 1 мај 2011.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.354
  Допаѓања:
  17.277
  Пол:
  Женски
  Малку се потрудив да подготвам скара ( иако секогаш ми испаѓа тврдо месото небаре камења јадеш :rofl: ) . Годинава некако ми се погоди , дали дека сум бремена па баш ми се јадеше скара , не знам , ама баш убаво излезе ( ја испофалив скарава (facepalm) ми умре циганката што ме фалеше :drunk: ) . Со мајсторите кои не ги очекувавме на неработен ден . Малку во гужва , но убаво фамилијарно и весело :D .
   
 2. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Овој први мај многу јако :rofl: Излеговме на планинарење и се загинавме на Пелистер... прво се зафркававме демек интересно,:lol: ама после стана за*бано бидејќи сфативме дека вистина сме мноогу загинати и мораше да се реагира брзо оти денот си врвеше а се ближеше и полициски час, имавме и неколку брејкдаунс дека ќе треба да бараме помош и да пријавуваме во полиција.Некако се снајдовме, ама кога стигнавме на местото од каде што тргнавме бевме како од војна да сме си дошле, изгребани по раце, нозе, искинати во трењерките, живи катастрофи (facepalm):rofl:. На цела мака на крај не можевме да се соземиме од смеење.
   
  На Tedyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.081
  Пол:
  Женски
  Работно :D