1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

  1. Panovic

    Panovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2020
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    495
    Ако успееш некаде да најдиш да ти ги ископираат формите на голем лист и потоа на стиропор да сечиш според нив.

    Јас така направив и супер си беше.
    Распрашај се околу стиропорот,има еден ич не е убав за сечење, треба да биде пресован за да може да го обликуваш,а потребна е и жица затоплена доколку имаш заобиколено делово.

    Не е едноставен за работа,види и на јутубе видеа
     
  2. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.694
    Допаѓања:
    5.659
    Пол:
    Женски
    Еве што успеав да направам. Најдов и блиска личност што има машинка за сечење да ги завршам другите форми ќе ги дадам да ми ги исече. До сега едноставно е. Печатам се на лист, и така прецртувам и бојам на стиропорот. Ќе печатам сега на голем формат името и мече со табла, така ќе ги правам како што пиша ти. До сега задоволна сум како излезе ова
     

    Прикачени фајлови:

    На IRBBB и LiquidLuna им се допаѓа ова.
  3. Panovic

    Panovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2020
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    495
    Супер испаднало, ама јас те сфатив дека сакаш од стиропорот букви,фигури да правиш т.е да го сечиш.

    Супер чим имаш најдено машина,олеснителна околност е, јас се рачно правев па мачно ми се виде, а да напоменам дека првиот пат и стиропорот не го погодив.
     
  4. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.694
    Допаѓања:
    5.659
    Пол:
    Женски
    Па да, ќе го сечам. Ова се буквите за на позадината, ќе правам и големи за на земја.
    Иначе да кажам може на некој ќе му се најде информацијата, со акрил многу лесно се бои
     
    На Ano и Panovic им се допаѓа ова.
  5. denicijaa

    denicijaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    177
    Здраво мајки,

    Може ли да ми препорачате некој за украсување на прв роденден и крштевка? Освен nolinaevents и Divine кој ги чекам еве една недела да ми одговорат...
     
  6. Jana7

    Jana7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    174
    Дали имате видено некаде да се продаваат вакви балони? Само не на али, немам толку време :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.156
    Допаѓања:
    13.346
    https://mystoremkshop.com/product/пастелни-латекс-балони-сет-од-100/

    Кај веро тафталиџе се наоѓале. Мислам дека ќе ти завршат работа.


    https://www.bubamaraigracki.mk/pastelni-lateks-baloni-set-od-100
     
    На Jana7 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.544
    Допаѓања:
    11.365
    Пол:
    Женски
    Дали сте задоволни од декорациите во Делиција и кој вкус најмногу ви се свиѓа?
     
  9. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.777
    Допаѓања:
    39.930
    Пол:
    Женски
    Искрено делиција мене не ми се свиѓаат за вкус. Прелесни се, како крем торти, бар тие што сум ги пробала. ,а декорација неможам да кажам зошто имам нарачувано од нив само со принт торти.

    Јас сега последно многу се изненадив од Ла креме. Поефтина понуда ми дадоа од Делиција, имаат бесплатна достава, а вкусот што го нарачав (фереро мислам се викаше), сите беа воодушевени. Нив ги избегнува зошто пред многу години ми утнаа вкус на торта кога бев старосватица (не ме ни прашаа, и тортата не беше убава, а декоарција врв). Сега не се покаав што им дадов втора шанса. Биди ги и нив може ќе ти фатат око.
     
    На Skyler и Sofi.ja им се допаѓа ова.
  10. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.025
    Допаѓања:
    18.154
    Јас сум задоволна,лани убаво ја направија тортата. Вкус сахара нарачав.
    Годинава викаат многу поскапеле,јас сеуште чекам мали да одбере торта па да прашувам по слаткариве за цена.
    Размислувам и за Аромати и Перфето како опција.
    Ќе прашам и во ла креме @Ano (y)
     
    На Ano и Skyler им се допаѓа ова.
  11. Mom's_life

    Mom's_life Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2021
    Пораки:
    960
    Допаѓања:
    3.697
    Пол:
    Женски
    Декорациите им се топ, ама и со цените отишле нагоре исто така. За вкусот можеш и да пробаш, истите вкусови на торти ги продаваат и како колачи, па ќе си одлучиш дали ти се свиѓа.
     
    На Skyler му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.544
    Допаѓања:
    11.365
    Пол:
    Женски
    Фала ви, јас заглавив низ гужви и дури сега стигам да прочитам. Да не враќам посебно, јас сум фан на лесни торти се надевам не утнав. За декорации гледам се врв. Нарачав сахара фала богу :D @Sofi.ja ме израдува. Ми побараа околу 7200ден за 75 парчиња чисто како инфо.

    @Ano Ла крем се супер ама ги мењам зашто последните 4 години од кај нив нарачуваме за секоја прослава. Онаа орео толку ми е прејадена што не можам ни да ја погледнам :D нема да згрешиш. Инаку и Делиција имаат достава. Ла крем секогаш ми носеле на време, само последниот пат ми беше малку искривена ама ништо страшно.
     
    На Lavica2602, Sofi.ja и Ano им се допаѓа ова.
  13. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.777
    Допаѓања:
    39.930
    Пол:
    Женски
    Перфето не ги прескокнувам, ама за големиот секогаш се на колективен одмор :(

    Орео прескокнувам зошто не сум љубител на орео, ама ако викаш дека вреди ќе ја пробаме. Оваа фереро ме воодушеви овој пат.
     
    На Sofi.ja и Skyler им се допаѓа ова.
  14. Mandela

    Mandela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2022
    Пораки:
    939
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    И јас не сум љубител на Орео, ама тортата нивна ми е преубава.
     
    На Ano и Skyler им се допаѓа ова.
  15. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.777
    Допаѓања:
    39.930
    Пол:
    Женски
    Ќе ја пробаме тогаш обавезно наредна прилика :)
     
    На Mandela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.544
    Допаѓања:
    11.365
    Пол:
    Женски
    И јас не сум љубител, општо не сакам многу торти ама сите на роденденот искоментираа и дури близок што не јаде торти ми рече најубавата торта што ја пробал. Мене ми е просечна ама па мене секоја торта ми е просечна :D Јас сум по овошните на пример, сакам да ми е освежителна, а не тешка.
     
    На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.207
    Допаѓања:
    22.484
    Пол:
    Женски
    Моето прво е јануарско дете, првиот роденден и беше као Winter Onederland баш слатко испадна со тортата и декорациите:rofl: само што тогаш не можевме деца да каниме, иначе сигурно би праеле во игротека ( за второво така ќе е) пошо реално деца каниш, на стол да ти седат е глупо, сега зависи колку се во прашање де ама кај нас 10, при тоа на возраст од 3-7 години. Е сега Ск ресторан со игротека ептен слаб избор има. Дечки, мојава од 10 месеци по игротеки ја носев :wasntme: баш им е интересно, коцки редеше, во кујните се плеткаше, топки, ај ти, иначе од толку гужва спремни да сте и да ви плечи цела прослава ако не му е интересно ( од искуство) . @Lavica2602
     
    На Miss_S му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.025
    Допаѓања:
    18.154
    Мајки зборевме за торти.
    Тортата која што ја сакаме ја испратив на: Перфето,Шарлота,Аромати,Ве микс, Ла крем, Канела плава, Делиција и Магнолија. Барам 50 парчиња и 3 фигури изработени од фондан.
    Ја добив следната понуда:
    Перфето- немам одговор
    Шарлота-4000ден само основата, 5500 со се трите 3д фигури од фондан и 4500 со 2д фигури.
    Аромати-3800(со напомена дека тортата ќе биде пониска од таа на сликата)
    Ве микс-немам одговор
    Ла крем- 4400
    Канела плава-4000-4420
    Делиција- 55 парчиња 7280ден, без 3д фигурите 5280ден. (2000ден наплаќаат 3 фигури во 3д)
    Магнолија, не работеле фондан,торта со шлаг е 3100.

    Ви ја испраќам и тортата да ја видите.
    Инаку ќе имаме околу 40 возрасни и 20-25 деца. Се надевам ќе стигне за сите торта. Или да си купам еден ролат за допуна(facepalm)
    Screenshot_20230920_180724_Pinterest.jpg
     
    На Jana7 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    8.294
    Пол:
    Женски
    Ке ти стигнат парчињата сигурно. По ресторани, игротеки секогаш сечат помали парчиња, па дури и останува торта. Јас за 70 души планирам 40-50 парчиња максимум.
     
    На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.207
    Допаѓања:
    22.484
    Пол:
    Женски
    Нашата беше 50 парчиња, 25 возрасни, 10 деца, малце многу ни остана.. без крадење, за крштевката пример пола не украдоја хаха
    Јас не ги менувам Романса, не знам, највкусни ми се и топ ми ги направиле до сега. Од прилика за цена: Мини беше 5000, Маша 6500
     

    Прикачени фајлови:

    На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.