Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

 1. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  А вие годинка ќе правите??? И ајде дај кажи и некоја идеја за машко :D :D

  Јас за крштевка на малиот нарачав од Шарлота торта и бев таму лично со мм и им реков КОЦКА СО ПЛАВИ ЦВЕТОВИ И ПЛАВИ ПАТИЧИЊА!!! и дека имаат достава ми ја донесоа директно во кафана и кога да ја видам што ќе видам :devil: :@ КРУГ СО ЦРВЕНИ ЦВЕТОВИ И ЦРВЕНИ ПАТИЧИЊА!!!
  Ама ајде се издете :D
   
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Да да годинка! Прв роденден, мора се да биде под конец. Има некој лик кој го сака и на кој реагира особено весело? Или пак некоја твоја желба??? Кога ви е роденден??
   
 3. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Роденденот ни е во февруари ама малку по малку да се спремаме ние некои идеи да направиме и после само да ги реализираме па незнам за лик има премногу играчки и со сите игра и не сум приметила некој особено да го сака :D
   
 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Чим наслутиш некакви афинититети кажувај, ќе кроиме план :D
   
 5. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Од денес ќе го пратам кога игра на што највеќе ќе се радува :D и одма ќе те известам :rofl:
   
 6. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.933
  Допаѓања:
  50.050
  Пол:
  Женски
  http://www.facebook.com/masnicki.zadeca
  Гирл овде провери машнички, има интересни и може и ќе ти дадат само идеа, бидејќи искрено цените се лоши и нереални.
   
 7. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Денес бев во Зара ,ама вакво фустанче не видов :( или пак да не сум догледала убаво :x
   
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Леле не ме секирај... мора да го најдам :(
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Знае ли некој каде можам да купам убави балони? Нешто купив од Џамбо ама немаше нешто што особено ми беше мерак да најдам. Во продавницата во ГТЦ и кај едни што ги најдов на фб еден ваков балон полн со хелиум е 100ка. Прескапо мислам!

  [​IMG]

  Давајте ми совет одма...

  Инаку си купивме салфети

  [​IMG]

  и чаршафчиња

  [​IMG]
   
 10. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Дома, со роднини и пријатели, но во стил нас забава, самопослужување, музиче, џускање.... супер беше и сите не пофалија, ама мене ми беше важно дека ние со цуцка добро поминавме (ја занимаваа бабите и дадите) :lol:
   
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Инаку фустанчето во Зара не го најдов, немаше број за нас. Дали ќе го добијат не знаат. Дечкото во дуќанот беше многу услужлив и ми даде визит карта со број каде да побарам инфо. На телефон не беа баш многу услужливи али ок. Ќе побарам пак во среда, така ми рекоа. Ако видите убаво црвено фустанче некаде известете ме. Јас сеуште ќе барам наоколу за случајно нешто ако најдам прикладно...
   
 12. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Земи клот црвени балони и бел маркер и нацртај точки или бели балони со црвен маркер.Или неколку бели,неколку црвени и еден ваков со точки.
   
 13. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.753
  Grl колку беше фустанчето во Зара? На шведскава страница го има za 1980 den.Ако не го најдеш во Зара во Мк ако имаш некој да ти го прати ако толку мерак имап а знам каква би била возбудата за прв роденден а меракот на страна.Инаку многу добра идеа и замисла имаш, не се сомневам дека ќе биде супер.
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  1790 e kaj nas. Cekam so netrpenie da im se javam i da mi kazat deka ima brojce. Kje vidam drugarka moja bliska nadvor od mk ako go najde da mi kaze pa da smislime kako da stigne do nas. One word. Zeni...
   
 15. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Ви се ближи роденденот :rofl: :rofl: иначе мене ми текна дека ние може мики маус да го земеме како пример за роденден бидејќи имаме дома полно мечиња мики маус па си игра со нив :P :D
   
 16. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Ништо не ми се допадна низ град... барем си купив случајно црвен фустан за мене. Мислам дека добро и убаво изгледа...

  [​IMG]
   
  На baby-star, SuNsHiNe989, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
 17. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Со здравје да си го носиш :rofl:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.933
  Допаѓања:
  50.050
  Пол:
  Женски
  Грл, колешката купила фустанче од Зара сличен модел ко овој што го сакаше, за прв роденден исто, само клот црвено, како ти што сакаш со точки само црвена основа со бели точки купила балетанчиња и џемперче клот црвено, другото се во бело и многу убаво изгледа.
  Инаку ви ветив дека ако најдам слики ќе ви ги покажам, од мојот прв обид да бидам слаткарка, не е нешто особено, сум заборавли баш како изгледа, мислев сме ја покривале со фондан а тоа сме ја мачкале со хопла и еурокрем матено и знам дека беше префкусно. Слики во спојлер кого го интересира ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN7466.JPG
   DSCN7466.JPG
   Големина на фајлот:
   238,9 KB
   Прегледи:
   351
  • DSCN7467.JPG
   DSCN7467.JPG
   Големина на фајлот:
   196,4 KB
   Прегледи:
   349
  • DSCN7468.JPG
   DSCN7468.JPG
   Големина на фајлот:
   242,5 KB
   Прегледи:
   347
  • DSCN7469.JPG
   DSCN7469.JPG
   Големина на фајлот:
   242,5 KB
   Прегледи:
   347
  На Mrs.Bass, meU, girl1985 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Имаше во Зара клот црвено тиролче, првово или второво?

  [​IMG]

  [​IMG]

  Многу ми беа солени за обично тиролче искрено, 2000ки. Но, ако не најдам ништо друго, во краен случај ги имам во предвид.

  Од каде и се балетанчињата да не знаеш???
   
 20. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Ете се сторивме со фустанче.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :inlove:
   
  На Moira, kravce, baby-star и 7 други им се допаѓа ова.