Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

 1. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.753
  Ах Грл, преубаво е. Љубов на прв поглед. Ајде да ја дотераш најубава да биде, а после ќе ни се пофалиш и со сличе од принцезата.За торта што одлучивте?
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Од Романса...

  Секако ќе видите слики :) ви благодарам! :*

  Јас си купив акцесорис за фустанот. ]:)

  [​IMG]
   
  На anabel-a, Moira, kravce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  А гирл каде ќе го правите роденденот???дома...
   
 4. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.933
  Допаѓања:
  50.052
  Пол:
  Женски
  Грл дури сеа видов си прашала, исто ко твоето само клот црвено, 1970 денари, е многу е, инаку се и е земено од Зара, и балетанчињата. Вашето искрено поише ми се свиѓа, многу е цаканко :inlove:
   
 5. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.753
  Girl еве некоја идеа плус, се надевам ќе заврши работа како инспирација :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Овие?

  [​IMG]

  Па не се баш баш црвени на цигла удира затоа не ги загледав многу јас...

  А клот како нашето немаше, нема ни на нет... може е едно од горниве ама не си приметила... којзнае...

  Нашево ќе ми биде таман и за новогодишниве празници. :inlove: :*
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.933
  Допаѓања:
  50.052
  Пол:
  Женски
  Тие се Грл, мене па на слика баш на црвено ми делуваа, јас баш ја прашував колешката дали се керамида или жар црвена. Инаку ти твојава цуца можеш многу убаво да ја дуздисаш со бели или црни лаковани вакви некои, леле каква ќе бидееее.... и да, ќе ти се најдат за нова година, за прибирање пакетчиња по бабовци и дедовци :lol:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.369
  еве една торта со мики и мини маус..
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
  МЕНЕ МИ Е МНОГУ СЛАТКА И ШТО Е НАЈБИТНО ФИГУРИТЕ СЕ ЈАДАТ.. ХАХА САКАМ ДА КАЖАМ ДЕКА НЕ СЕ ПЛАСТИЧНИ ИЛИ СЛИЧНО ТУКУ СЕ НАПРАВЕНИ ОД ТЕСТО..
  ЕДИТ : ЕВЕ УШТЕ НЕШТО СО МИКИ И МИНИ
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
  ЈАС ДЕФИНИТИВНО ПОРАЧУВАМ ТОРТА ОД ТУКА , ИАКО НИ Е РАНО .. ПРЕУБАВИ СЕ СИТЕ ТОРТИ
  едит: сега ми пишаа за последниве , прашав за цена и се движат околу 700 ден од килограм а едно такво има околу 150 грама .. па и не е многу скапо .. може да бидат поголеми и помали зависи од желбата..
  Мене лично многуу ми се допаѓаат..
   
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  5.883
  Unique ма ти битолчанка ли си? :rofl:
   
 10. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.369
  не, од скопје сум случајно ги најдов на нет.. :)
   
 11. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  972
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  јас искрено да не се фалам ама ме бива за торти и за 1виот роденден ќе му ја правам дома. најдов една што ме бендиса замок со 2 торти е.
  и не планирам да канам и фешти да прам кој ќе се сети нека повели ќе има торта и а кој нема голема работа
  а мислам дека ќе се сетат многу
  ама специјално да ги поканам елате на роденден НЕ
   
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.024
  Па на роденден се кани, не е тоа слава. Знаеш како викаат, “на роденден кој оди непоканет, позади врата седи“.
   
  На DeMelo, girl1985 и kravce им се допаѓа ова.
 13. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.620
  Па и не очекувам некој да го памети точниот ден на раѓање на моето дете :D
   
  На anabel-a, AIT, girl1985 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  во право се феминките , на роденден се кани а на слава не....
  инаку јас не сфаќам славење на прв роденден на дете најмило во кафани со 50-100 души и жива музика :tmi: omg...
  ора и чочеци а детето никаде го нема , заспало кај некоја баба и го однеле дома додека сите останати пеат и играат ко на свадба... :tmi:
   
  На nesa и AIT им се допаѓа ова.
 15. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.620
  Мисс, ние на малата и` го славевме првиот роденден во Театро, со 70-80 луѓе, сите млади, и си направивме таква рок журка, а бе криво ми е што оваа година треба во игротека да го славиме :D

  Шала на страна, првиот роденден го правевме за нас, секој нареден за неа, се знае :) Желба ни беше првиот роденден да е таков, и го направивме. А дека потрошивме безвезе пари - потрошивме, ама тоа е....секое задоволство се плаќа :lol:
   
  На 17mart му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892

  :) убаво кажа првиот за нас а сите други за неа...поштувам ова ...радост е сепак и големо задоволство...
  да ви се живи и здрави малите ангелчиња на сите :angel: :inlove:
   
  На meU и Moira им се допаѓа ова.
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Само да ви кажам дека преубаво си поминавме за роденденот, дека презадоволна сум од се како испадна и сеуште сум полна со впечатоци. Славеничката беше среќна и задоволна а и мама и тато не беа покуси. Да ги потсредам убаво сликите и ќе ви покажам неколку колажи за да видите како изгледаше се. :*

  п.с. еве барем тортата да ја видите во едно издание, ќе ви ја покажам и од повеќе агли. Превкусна и преубава ... навистина немав коментар. ГОЛЕМО Благодарам за Романса!

  [​IMG]
   
  На macence4, Annath, SuperGirl24 и 12 други им се допаѓа ова.
 18. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  972
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  нека му е среќен и гооолема да расти.
  п.с. поззз до сите што не ми го прифатија мисењето
  :( :( :( :(
   
 19. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  286
  Јас бев еднаш денски на прв роденден во рес. 14 ка во Тафталиџе, беше некаде јуни месец,убаво време,ама не претопло, дворот беше полн со играчки и деца, а масите и гостите беа сите надвор, со пријатна лесна музика во позадина и одбрано друштво, многу пријатно поминавме, со оглед на тоа дека јас бев немажена и не се воодушевував многу од одење на бебешки родендени.
  За летни деца тоа ми останало како пријатна атмосфера за роденден. А за моето што ќе се роди во сред зима, ќе му ја мислам накнадно,сигурно знам дека не би сакала да изгледа како мини свадба во кафана со народна музика.
   
  На stefi23m му/ѝ се допаѓа ова.
 20. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  972
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  е и јас несакам така ама ако правиш поголем роденден и ако викаш и то ќе биди
  од страната на мажотми само најблиски со 1ви брачеди се 60тина души е каде крајот сите да ги поканам ами од мојата страна нема да поканам и ако почнам ќе биди како што ни беа гостиоте на свадба а имавме 180 тина души и за то ич не канам кој што се сети нека дојди.