1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

  1. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Кога ќе порасне ќе рече погледни што си ми направила! Се се снима сега докази еден куп...
     
    На crazylady, Kitten и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
  2. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Ќе му речам така ти сакаше, што да не ќе се сеќава :)
    Може така да ти рече и за нешто што сам одбрал па по некоја година да се срами од изборот :D
     
    На crazylady и FreeMind им се допаѓа ова.
  3. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    На мојава и е за еден месец роденден. Закажавме неколку дена покасно, бидејќи во сред недела и се паѓа, а стварно не можам така. Па и на ново работно место нема шанси. Торта со мајка ми сами ќе првиме. Сакав од Делиција да си порачам, грчка, проверени ми се, ама мајка ми баш таа торта феноменално ја прави. И онака сакав да биде "гола", да се гледаат пандишпаните, па мислам ќе ја средиме. Мама ќе ја среди, јас само ќе матам :).
    Деновиве да изнакупам хамери за да правам цветови, ленти за машнички, и најверојатно ќе ја крадам идејата на @FreeMind со големите тегли со чоколадо.
    На крај решив да правам слатка маса, иако бев баш против, ама цилиндрите што ги зборам цело време многу скапо ми излегуваат.
    Битно кондурки и купив на девојката.
    И не знам за кафана. Вчера прашував во Старо Буре во Кучково, ама 1000 денари од човек фаќа. Градина ми е досадна некако.
    Лира посебно ни значи на мене и маж ми, многу битни работи прославивме таму, многу интимни разговори под огромните дрва, ама и таму е огин мислам.
    И се надевам нема да ме извиси али, уште бајаги ситници треба да стигнат.
     
    На paleska3, babydust, FreeMind и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Што ти фали од Али веднаш прај алтернатива со гаранција 50% дека нема да стасаат.
    Ајде возбуда на макс убави денови пред себе имаш, динамични:)
     
    На thinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Мајки битолчанки што сте нарачувале торти од ММ Sweet мислам го погодив,може од прилика цени да ми пишете како се движат,и достава во друг град дали вршат. До сега фаворити ми се за убаво украсени торти...
     
  6. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.946
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
    Јас ти ги препорачувам Мариели кејкс, најдобри се, а за вкус посебно, од секаде имам пробано, дефф највкусни се.
     
  7. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.946
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
  8. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.800
    Допаѓања:
    17.896
    Дали во ресторан дозволуваат од дома направена слатка маса?
    Знам дека за торта декларација бараат
     
  9. Ringishpil_

    Ringishpil_ Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    4.039
    Пол:
    Женски
    @AlicaInWonderland мислам дека ти имаше нарачано торта од Моцарт. Како им е по вкус, цена,на изглед се феноменални знам?Вршат ли достава по градови, пошто не сум од Скопје прашувам?
    На Медена како се движат цените околу колачињата?

    Деновиве ќе им пишам но сакав за мислење да те прашам :)
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Да од Моцард имавме торта, изгледот феноменален, ми ја погодија повеќе од што очекував. Вкус исто преубав. Скоро сите гости побараа второ парче, не остана ништо за дома :D и сите ме прашуваа од каде е и ги пофалија дека се преубави. Цената изгледа им зависи и од изгледот, пред да ми кажат цена сакаа да видат каква барам. Мојата беше 70 парчиња, 8.500 денари.
    Не вршат достава по други градови. Јас испратив човек да ми ја подигне. Беше супер спакувана за транспорт.

    Од медена зимав колачиња за запче и први чекорчиња. 60 денари е парче. Чекорчињата ми беа плус спакувани секое посебно и тие беа 80 денари парче


    Јас сум презадоволна и од Моцарт и од Медена. Комуникацијата им е одлична.
    Само Моцарт имаат тешка комуникација првично. Прво им пишав на фб ама не враќаат редовно. Отидов на лице место и жената ми објасни дека имале 3 профили, а премногу работа и не можеле да стасаат и затоа перферираат договарање на лице место и да може да се направи убав муабет што сака клиентот. Од коа се договоривме таму на лице место ми даде број и на вибер постојано беше достапна и за се нешто што имаше идеа или сакаше да промени од мојата првична идеа обавезно ќе ми пишеше што и како мисли она дека е подобро. Јас комплетно оставив на неа и излезе поубава од што ја побарав :)
     
  11. Ringishpil_

    Ringishpil_ Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    4.039
    Пол:
    Женски
    Хмм значи послабо комуникација преку социјалниве мрежи, али ај ќе се обидам.
    Поентава ми што ние си одиме Мкд 10 дена пред роденденот па да не ми е касно ако треба да одам до Скопје да се договорам на лице место?
    Фала за инфо сепак:)
     
  12. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Нема да е касно. Јас кога им пишав на фб дека ќе дојдам да се договориме и да оставам капар, само да ми кажат кога да идам да се организирам со време бидејќи сум со бебе ми рекоа може една недела пред роденденот.
    Ти секако пиши им на фб чисто за општи информации. Ако правиш кај нив кажи им да ти чуваат термин мада они сериозно ќе те сфатат после капарот :)
    Сигурно имаат многу што само прашуваат, се договараат па нема да отидат па сигурно си заштедуваат време при целата работа која ја имаат.
    Али сепак основни информации како дали може да се направи, која ќе биде цената и колку време унапред треба да идам ми пишаа и на фб
     
    На Ringishpil_ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. hub

    hub Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2018
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Некоја идеја за прв роденден ама дома...со коронава тешко игротека..ма да за месец здравје е.. со мики нешто...мојт хелп
     
  14. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
  15. hub

    hub Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2018
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
  16. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Тоа неам поим. @lackygirl имаше иста тема?
     
  17. hub

    hub Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2018
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски


    Коцкиве со букви од каде ги земавте и која цена ако се сеќаваш:)
     
  18. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Мајки кои имате роденден летово, ќе правите баш роденден или по дома или со намален број гости? Немсм прашувано по ресторани како ќе биде.
     
  19. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.946
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
    Имам слики ставено поназад во темава, само балоните и тие книжните ми беа од али, др се сама направив.
     
  20. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Од алиекспрес ги нарачав, ми се чини 6-7$ беше една.

    Супер се, ги спакувавме па здравје догодина може пак ќе се најдат. :)