1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

  1. ifv

    ifv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2018
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    206
    Некоја да не речам карантинска идеја за прв?:D
     
  2. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.419
    Допаѓања:
    4.980
    Ние ќе славиме сега, сами, ние тројца. Ќе си направиме торта, со мм, чоколадна фрноменално ја правиме, сами ќе си ја украсуваме. Ќе си надуваме балони, и ќе си го обележиме денот со поклони и изненадувања. Така одлучивме без мешање, ради ситуацијава, имаме хронично болни и стари најблиска фамилија, кои ќе дојдат понатака без да се заедно. Мама му купи облека, го дотера ќе си прошетаме на отворено.
    Тоа е што е, догодина во игротека.
     
    На Septemvri, Bebac, cinderella5 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Нешто што ми поминува низ мозок во моментов е шатор за деца со топки мали внатре како во игротека што ги има да го ставиш на ќош, во позадина некој вез со балони и бројки и хепи брдеј детска на тв. И да му шлакате рачиња додека го оставате во шаторот со топки. Сето тоа на тел снимано за да си помни како било Ковид 19 роденден. Во зависност дали лази или оди од овој тип игри ќе опремите.
     
    На Bebac, SINOLICKA_123 и Среќичка им се допаѓа ова.
  4. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    Мајки кај да најдам 100 балони бели и во боја по нормална цена? На бебе планирам да му правам hot air balloon па ми требаат повеќе. Ако знае некој со цена нека пише. 20200614_141900.jpg
     
  5. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    На битпазар во тој магацинот имам зимано ја пред две години за свадбата, 100 балони околу 100 денари беа, ама не беа многу квалитетни, пукаа лесно.
     
  6. Neda997

    Neda997 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    1.976
    Допаѓања:
    17.350
    Пол:
    Женски
    Девојки, колку зимаат во Мк за декорација на 1 роденден, за торта и за покани?
     
  7. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.145
    Допаѓања:
    21.969
    Пол:
    Женски
    Зависи, немам правено роденден на малава ама од свадбата зна дека убаво се изгорев.. за ништо како што имав јас замислено, а беше кажано вака сакам како на слика, ни цена прашав. 1000 евра да ми речеа ќе беше по фер. Ако си негде страдтво по муабетов, Амазон барај и наоѓај се што сакаш.
     
    На Neda997 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Декорација од 4000 па нагоре, најевтина опција е тоа. Не е лошо ама не е ни нај нај.
    Торта зависи од бр на парчиња, украсување итн.
    Покани се од 30 ден па нагоре.
     
    На Neda997 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.419
    Допаѓања:
    4.980
    Ние си направивме како замисливме. Бевме на викенд, дете беше пресреќно прв пат на плажа. Ние си се потсетивме на сите работи годинава. Дувавме свеќи, на најблиските слики им пративме и се видовме спонтано без мешање наредните денови. Сите не поддржаа во идејата, имавме роденден за памтење, за нас, без стресови, без организација некоја посебна.
    Сакав да споделам радост со фамилијата поширока, но во склоп на ситуацијата и колку се пазиме, вака ми беше спокојна душата и тројцата поминавме феноменално.
     
    На Bebac, KuklickaSk, crazylady и 15 други им се допаѓа ова.
  10. Presrekna

    Presrekna Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2019
    Пораки:
    2.173
    Допаѓања:
    12.911
    Пол:
    Женски
    Среќен роденден! Баш фино сте прославиле како што налагаат условите. Нека се здраво и живи ќе има доста родендени и прогоди за славење.
     
    На crazylady, drugarka и Larahappy им се допаѓа ова.
  11. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.774
    Допаѓања:
    7.284
    Пол:
    Женски
    Идеја за тема за првиот роденден на синко?
    За поголемиот беше twinkle twinkle little star ама во малку поелегантна варијанта, на најголемиот снег.
    На бумбарчево му е во лето. Се мислам за варијанта од истата тема (опседната сум исто да им удоволам :tmi:) или за некоја шарена, детска, летна со риби на пример.
    Он ги сака биби, боби... baby shark royal famiy, животни...
    Не планирам да славиме, освен бабите и во најдобра варијанта тетките, братучедите ама секако сакам да биде совршено спремено макар и за нас само :inlove:
     
    На Bebac и mal.ecka им се допаѓа ова.
  12. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.057
    Јас би за морски свет, таман ја сака бејби шарк.
    А и нема да е интересно иста декорација како бато:D
    Има многу убави идеи на пинтерест:
    Screenshot_20200714-001033_Pinterest.jpg Screenshot_20200714-001017_Pinterest.jpg Screenshot_20200714-001001_Pinterest.jpg Screenshot_20200714-000941_Pinterest.jpg Screenshot_20200714-000938_Pinterest.jpg
     
    На Minnie-e, mal.ecka и Presrekna им се допаѓа ова.
  13. hristinan12

    hristinan12 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    1.212
    Пол:
    Женски
    Женски, за 11дена славиме прв роденден, ќе бидеме само домашните ама јас сакам да си украсам малце. Е сега, сакам да си направам некоја мала слатка маса. Дајте ми идеи што може да ставам на маса а, гледав на нет мафини, пуканки.. Каде да најдам такви хартиени за пуканки, за мафини, чаршавче, нешто друго што би ми затребало?
     
  14. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    Jumbo.
     
  15. hristinan12

    hristinan12 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    1.212
    Пол:
    Женски
    Со ситуацијава колку е безбедно да се оди во џамбо? Ниту еднаш од како се отворија моловите не сум била..
     
  16. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.057
    Во маркет одиш?
     
    На hristinan12, Larahappy и PUPICA им се допаѓа ова.
  17. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    Рабoтен ден наутрo oди акo се плашиш. :)
     
    На hristinan12 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SINOLICKA_123

    SINOLICKA_123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2019
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Avgust ke go prajme rodendenot

    Nekoj idei za masa kaj si ke bidat decinata nesto interesno nekoja tema ako mozi sliki , sakam da mu napram interesno

    I na decinata sakam da mu dAm po nesto, nekoj idei nekoj skoro so praese rodenden???
     
  19. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.057
    Отвори на пинтерест,пребарај на англиски има многу идеи
     
  20. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    По вашите постови, гледам дека повеќето ќе славите роденден во оваа ситуација. Каде ќе прославите? Ние живееме во стан, немаме двор, а рестораните до 10 души примаат. Многу сакам да прославам 1 роденден на малиот, само баби дедовци тетки со кумовите, ама ми се фаќа бројка 25 до со се нас 2. Сакам да порачам слатка маса нешто едноставно и торта. Ако не славиме така пола од гостите ќе ни дојдат после дома на торта, пак мораш да спремаш и ќе се измориме уште повеќе, секој ден по едни гости. Мислење?
    Убава е идејата на членката што си биле на одмор, ама ние кога ќе де вратиме, пак ќе ни дојдат дома на торта :))