Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

 1. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.809
  Допаѓања:
  10.121
  Пол:
  Женски
  Правевме и крштевка и роденден со кумовите неделата. Покрај облеката за во црква, свеќи, крпа, и донесоа цела бовча. Навистина убави работи од окаиди и Дизни, златно ланче со крсте,чевлиња цицибан и два комплети од Бенетон настрана како за роденден. Плус торта.
   
  На mal.ecka, azelea и meggle им се допаѓа ова.
 2. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  5.846
  Допаѓања:
  59.346
  Пол:
  Женски
  Ваучер за да купиме што сакаме од Молот во рок од 3м, во секоја продавница каде има детски играчки и облека може да се искористи.
  Полн погодок, купи и ти и ич не се замарај со бирање и погаѓање вкусови.
  Отвори на сајтот на Сити и види од колку ти одговара да зедеш ваучер. Мислам од Комерцијална се купуваа.
   
  На meggle и PoisonGirl им се допаѓа ова.
 3. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  1.472
  Крштевката помина, само роденденот ќе се слави, за девојче се работи и навистина немам никаква идеја...
   
 4. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.809
  Допаѓања:
  10.366
  Мајки од кои слаткари во ск порачувате торти?
  Би сакала да ја направат како што ќе пратам слика, да не чини цело богатство и да е вкусна?:wasntme:
   
 5. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  11.126
  Аромати не се скапи а ги прават на изглед баш како што сакаш плус и вкусот не име лош.
  Исто Канела и Романса,ама малку поскапички се од другите.
  Делиција убави на изглед ама мене лично не ми се свиѓаат многу на вкус ,ми мирисаат на маргарин ,а на некои им се многу убави пак.
  Е исто и Њу Јорк види ги многу се вкусни,ептен.
  Прати им на сите слики и види отприлика што ќе ти кажат.
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.390
  Допаѓања:
  6.065
  Пол:
  Женски
  Добро од каде порачувате торта за smash cake? Се сложив сликарката да порача (испадна дека порачува од Аромати) и пак истиот проблем. Шлаг колку да се рече, дете пипка и таман ќе се залаже да брцне подлабоко одма плачки. Внатре баш торта, претходно замрзната :@
   
 7. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  Нашата беше од ве-микс, само ми направија утка сликата што им ја пратив беше со црвена торта и јас им нагласив да биде како на сликата само место црвена сина, и тие ми ја направиле црвена, и им ја вратив да ја преправат.2000денари беше, со фондан и околу 30тина парчиња, а мајка ми исто торта порача од таму 500денари со слика од бебка, без фондан, околу 20-25парчиња. Вкусни беа и двете.
   
  На mal.ecka и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 8. Lara11

  Lara11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Каде се сликавте? Роденденот е на 20 Септември па да знам од прилика за цена ? А торта мислев од ве микс да нарачам
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.395
  Допаѓања:
  38.827
  Пол:
  Женски
  Делиција. Конечно најдов нешто со нормални цени а декорација без утка! Препорака за состав е домашната торта. Ги имам пробано повеќето.
  Не се сложувам за маргаринот со @azelea :lol:
   
  На azelea, Frosty! и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 10. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  11.126
  До вкус е веројатно.
  Мене не ми се нешто аууу ама за тие пари добри се.:)
  Инаку на вкус совршени ми се на Зафир ама скапички се,а исто има една слаткарница одКуманово Грими ,поубава торта не сум пробала
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.395
  Допаѓања:
  38.827
  Пол:
  Женски
  Се сложувам дека е до вкус, а може било и до составот на тортата, баш последнава грчка што ја јадевме заедно (а ја утепуваа од фалење) беше баш ко што ја опиша. Мене не ме бендиса. Ни малина не ми се свиѓаше иако имаше изобилство од лешници, но најважното-малината не се осеќаше како онаа на ЊуЈорк слаткарницата :) Но овошната, Шварцвалд, домашна, шери и киндер им се одлични.

  Зафир се одлични, но како се со цени? Си купувала?
   
 12. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.390
  Допаѓања:
  6.065
  Пол:
  Женски
  Fairytale фотосесија е 3000ден. плус тортата 600ден.
  За smash cake мислам дека само шлаг е доволен.
   
 13. Lara11

  Lara11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Така и очекував горе долу за цената...фала многу
   
  На Minnie-e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Мајки дали украсувавте за првиот роденден на вашето малечко и како? Јас сакам да си украсам сама дома ама не сеуште не сум одлучила како, па ако може да ми дадете некоја идеја. И дали знаете некоја онлајн продавница за порачување на роденденски декорации?
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Frosty!

  Frosty! Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2018
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.430
  Пол:
  Женски
  Знаете ли каде може да најдам штампан балон по нормална цена?
   
 16. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.957
  Допаѓања:
  101.495
  Виде во балон твистер?
   
 17. Frosty!

  Frosty! Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2018
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.430
  Пол:
  Женски
  Да, 900 им се..скапичко ми е. Прашав во Пп, 300 се, ама невозможно е преку карго да се прати
   
 18. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  13.026
  Пол:
  Женски
  Гледам со ќерката што сум пишала. :)


  И овој пат беше супер прослава, taking into consideration the circumstances.

  Отидовме во Македонија, се тестиравме негативни, па решивме ќе прославиме во поширок состав. Се собравме ние и нашите родители, и плус сестра ми и брат му на маж ми. Славевме кај нас во викендица. Ручек (пици, скара, компири, погачици и кифлички со освежителна салата, јатки...) и плус благо (торта и мафини).

  Тортата беше со Big bugs band (цела година само тоа се слушаше), и исто чоколадна.
  Декориравме сами со декорации од тука земени.

  За децата имаше и лулашка, и секакви играчки. Сѐ на сѐ, супер си поминавме.

  Јас сум задоволна што во ова време најдовме начин да се собереме (иако масите беа на растојание).
   
  На Neda997, PoisonGirl и mal.ecka им се допаѓа ова.
 19. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  7.715
  Крајот на јануари славиме прв роденден многу сакам да го прославиме некаде ,не знам како ќе биди со вирусот, рано ни е знам ама каква идеја вие што славите во зима роденден а немате услови дома??
   
 20. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  3.471
  Пол:
  Женски
  Zavisi od slucuvanjata so virusot. Inace mozes igroteka ili restoran vo najblizok krug sto ste.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.