1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

  1. Tiny Love

    Tiny Love Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2021
    Пораки:
    4.010
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Јулијана Тетово немаат достава, а инаку на изглед се преубави тортите. За торта од 40 парчиња мислам дека беше ми побара 2500ден.
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  2. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.429
    Пол:
    Женски
    @kukla21 братучеткава везе нема која била на вкус од Ла крем, ама гледам и се откажа од кај нив.
    Зафир како ќе ти се падне, ова што сум зимала од Веро, некогаш сув пандишпан, некогаш преблаги, некогаш куп маргарин..
    Блиска се од таму зима, најчесто чоколадна и ми е една од најглупите торти што сум ги јадела по вкус.


    Мојов сакал торта со шарени пандишпани, бел фил измеѓу и одозгора лижавчиња 8)
    Има време до бдејот, ама ако си стои на желбата сама ќе му сплескам тоа :angel:


    Ене каде е Тетово, може да се земе чим вредат тортите @Happyinlove
     
    На mal.ecka, kukla21 и Happyinlove им се допаѓа ова.
  3. MinnaAnne

    MinnaAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    778
    Пол:
    Женски
    Има ли некои што декорираат слатка маса а да не треба да продадам бубрег? :D
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Сама :)
     
    На nadenadia, Katerina94 и MinnaAnne им се допаѓа ова.
  5. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    @kukla21 убава е од Зафир грчката бела со плазма е внатре ,лани пробав на венчавка, а мене и егзотикот ми е убава.Комшика стално зема од нив за роденден на децата и секогаш биле тазе,во Веро се посуви.
    Ако не види Перфето и Кејк фактори,со нив нема утка на вкус,а и на изглед не се лоши Лани за големава порачав од cake factory,преубава беше евтина и тешка од фил,мислам Рустика беше вкусот.Евентуално од Њујорк,исто добри се ,тазе секогаш.

    Има една слаткарница од Куманово ,абе каква торта пробав со три филма внатре,врв,најдете ги на ФБ Грими слаткарница , мислам носат и во Ск ,ги прашував одамна.
     
    На mal.ecka и kukla21 им се допаѓа ова.
  6. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Таа со три фила т.е тој состав им се вика исто Грими и со тој вкус се малце поскапи тортите, ја имавме за првиот роденден на синко. Лани земавме пак од нив но друг вкус Фереро и беше ужас на сечење се распаѓаше цела, а тортите на изглед им се перфекција.
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. i13dk

    i13dk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    791
    Мене Њујорк ми се топ, секогаш тазе и не ме разочарал ниту вкус ниту изглед, а и со цени се ок. Омилена ми е нутела со малина, кремаста препрекраасна :inlove: гледам не ги спомнувате како избор а баш се топ
     
    На Coco31, emkaemka и kukla21 им се допаѓа ова.
  8. Jana87

    Jana87 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    6.399
    Пол:
    Женски
    Мајки за декорации за роденден, крштевка со балони колку пари ви бараат, јас се шокирав од сумата ама ја па и немам некоја орентација колку чини...Како на сликите пример
    Screenshot_2021-09-16-10-37-08-280_com.facebook.katana.jpg Screenshot_2021-09-16-10-36-51-008_com.facebook.katana.jpg
    Не конкретно ова студио, сликите се пример...мене 12500 за нешто слично (источна мк) како на првата слика
     
  9. Katerina94

    Katerina94 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    927
    Допаѓања:
    2.303
    Толку се, да. И јас сум источна Мк, за такво нешто како на првата слика 10 000 денари па нагоре.
     
    На Jana87 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.613
    Допаѓања:
    18.180
    Пол:
    Женски
    Пиши им да ти пратат слики за цена што ти одговара.
     
    На Katerina94 и Jana87 им се допаѓа ова.
  11. Jana87

    Jana87 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    6.399
    Пол:
    Женски
    За поголемото си украсува сама дома правевме од Али балони нарачува, околу 1000 ми беа максимум а имав над 100 балони...Сега ај за крштевка за малото викам ај да прашам, се шокирав :D Оваа сума не ми беше нормална пошто ај 1000ка балоните,овие не се со хелиум па толку да дига цена, изнајмување на реквизитите и работна рака мислев докај 100 евра ќе биде :D how foolish I was :D па 250 евра за свежо цвеќе платив за свадбата... Ова е преценето искрено... Ништо ќе преживеам без професионално украсување
     
    На Katerina94 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MinnaAnne

    MinnaAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    778
    Пол:
    Женски
    Јас се договорив за 4000 да има позадина со балони и масичка. Нешто во овој стил како на сликата. Темата и бојата на балоните си ја бираш, дополнително на позадината може да пишува нешто или слика да се стави. Колачи/украси за масата дополнително си земав, само ќе ми наредат..
    IMG-7cfce5ab8d648d1c2f05c1cbb3baa7c5-V.jpg
     
    На Jana87 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jana87

    Jana87 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    6.399
    Пол:
    Женски
    Ова е нормално веќе...немам многу избор кај нас една е што поубаво прави па си наплаќа...секако има побарувачка посебно периодов
     
    На MinnaAnne му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.613
    Допаѓања:
    18.180
    Пол:
    Женски
    И јас за прв роденден кога пратив слики да прашам се шокирав кога кажа 200 евра па нагоре. И кажав кој ми е буџетот да прати слика како изгледа тоа. И супер беше како што се договоривме.
    За свадба сами украсувавме и веќе никогаш. Одзема многу време, јас сама не умеам па мора да ми помагаат, а не сакам да ангажирам цела фамилија.
     
    На Jana87 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Мајки, ние роденденот ќе го славиме дома со најблиските. Е сега да ми препорачате некој добар кетеринг?? За торта веројатно ќе земеме од Ла крем, многу беше убава за крштевката земавме од таму. Декорации имам од Али. Не знам што да правам за фотосесија. Дали да викнеме некој дома да не слика или да одиме во студио?
     
    На Klara91 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Krofna*

    Krofna* Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    1.558
    Допаѓања:
    2.330
    Пол:
    Женски
    Мајки тие што имате пробано торта од Моцарт која им е најубава?? :)јас немам пробано ама за роденденот сакам од таму да нарачам
     
  17. Katerina94

    Katerina94 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    927
    Допаѓања:
    2.303
    Бел фил малина или влашка :)
     
    На Krofna* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tiny Love

    Tiny Love Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2021
    Пораки:
    4.010
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Полека се спремаме за роденден и размислувам од каде да порачам торта. Ја прелистав темата и не можам да се одлучам. Се мислам помеѓу Канела црвената, Романса и Делиција. Ваш предлог? :?:
     
  19. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.386
    Допаѓања:
    8.989
    Пол:
    Женски
    Jas imav na svadba nekoja cokoladna...probuvavne tamu i taa najvise mi se svigase ama ova pred 8+god bess
     
    На ЗокаЗокица и Krofna* им се допаѓа ова.
  20. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.953
    Допаѓања:
    18.061
    Јас сега порачав од канела црвената и многу сум задоволна.
     
    На Krofna*, MinnaAnne, Tiny Love и 1 друга личност им се допаѓа ова.