1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го украсивте вашиот дом за Велигден?

Дискусија во 'Дом' започната од papagalcheto, 27 април 2011.

 1. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  Еве некои слики од мојот дом :))
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 074.jpg
   Picture 074.jpg
   Големина на фајлот:
   382,5 KB
   Прегледи:
   1.942
  • Picture 075.jpg
   Picture 075.jpg
   Големина на фајлот:
   370,6 KB
   Прегледи:
   1.934
  • Picture 077.jpg
   Picture 077.jpg
   Големина на фајлот:
   340,7 KB
   Прегледи:
   1.935
  • Picture 091.jpg
   Picture 091.jpg
   Големина на фајлот:
   195,2 KB
   Прегледи:
   1.930
  • Picture 076.jpg
   Picture 076.jpg
   Големина на фајлот:
   239,4 KB
   Прегледи:
   1.936
  На cresa-jagoda, Crna Dama, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас многу сакам да го џиџам домот за празници ама за Велигден се откажав. Прво затоа што не бев дома а второ затоа што немам каде да ги чувам украсите од Нова Година. Ако верувате имам едно собче околу 7-8 квадрати само за украси ми е, и преполно е.
  Затоа сега само масата во трпезарија ја украсив, ама немам слика.
   
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Збиркава од фотографии и не ми е кој знае што, среќа и онака што ми текна да си го овековечам делото. Мала е колекцијава, иако поголем дел беше украсен. Ама врши работа. :wasntme:


  За многу години, до година понакитено. :wasntme:
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Велигден во вашиот дом (украсување)

  Верувам дека нема некој што не сака да ја долови атмосферата на велигден и топлината да ја зголеми во својот дом. Тоа најчесто се добива со декорации,украси кои кога и да ги погледнеме не потсетуваат на претстојниот голем празник, а воедно и ни ја даваат позитивната ведрина/енергија.
  Дајте некои идеи, или пак ваши украсувања од домот.
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, DVAANGELA и tweety26 им се допаѓа ова.
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Велигден во вашиот дом (украсување)

  За украсувањето мајка ми е задолжена
  Секоја година се труди различно да биде.Минатата имавме иста таква машна како на втората слика :)
  Мене не ме бива многу за вакви работа така да и препуштам се на мајка ми
  Еве некои слики што ми паднаа во очи :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, DVAANGELA, ILoveBaby и 3 други им се допаѓа ова.
 6. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Велигден во вашиот дом (украсување)

  Еве ние овој украс го купивме вчера па набрзина го сликнав...
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC05426.JPG
   DSC05426.JPG
   Големина на фајлот:
   333,6 KB
   Прегледи:
   1.884
  На cresa-jagoda и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 7. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Велигден во вашиот дом (украсување)

  овие ми се интересни и лесни за правење, сеуште не сме почнале да украсуваме, но сигурно ке има некоја од овие идеи :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Велигден во вашиот дом (украсување)

  Мајка ми се која година многу убаво си декорира по дома.
  Имаме велигденско дрвце целото со украсни јајца и пилиња како лампиони,имаме зајчиња што се седнати на полица и им висат нозете,имаме чаршавче велигденско за на маса,корпи со јајца,венец за на врата...се си имаме :lol: Обично секоја година се купува нешто ново за да биде поинтересно.
  Јас обожавам празници и многу ми е мерак кога ми е накитен домот според одреден празник,многу убава,топла атмосфера :inlove:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Велигден во вашиот дом (украсување)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На cresa-jagoda и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Ааа обожавам да декорирам дома небитно дали е велигден, божиќ, нова година јас обожавам да декорирам слики од лани немам али годинава ќе изнасликам па ќе постирам ;)
   
  На tamiko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Сеуште го немам украсено домот ама во главно ставам слични украси како тие на сликата погоре :D :D :D
   
 12. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Прекрасно девојки, преубаво ви е украсено! Морам да признаам дека велигден е најубав ден во годината, барем мене ми е најубав!
  Ние сеуште ги немаме изнесено велигденските украси и други работи, тоа би требало да се случи наредната недела, така да ветувам дека ќе сликнам и ќе прикачам слики.
   
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  За Н.Г. украсувам, ама за Велигден немам таков обичај. Можеби затоа што пократко се слави, а и повеќето немаат навика за украсување.

  Сакам да ставам украсна кошничка, можеби некое пиленце и да се потрудам околи декорирање на јајцата. Ги преферирам во црвена боја, а за дечињата ги правам пошарени, бидејќи тие најмногу се радуваат на нив.

  Многу голем избор има во Џамбо. За секакви цени има многу интересни украси. :)
   
 14. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Не го украсуваме домот за Велигден, не ни сме го украсувале. Може да најдам некоја убава кошничка и да ставам некои интересно вапцани јајца и тоа е тоа. Иначе сакав да кажам, ама гледам форумџиката над мене ве известила.. Во Џамбо има многу убави украси за во домот, поминете, ќе најдете скоро се што ви треба за украсување во домот :) Видов имаше кошнички, зајчиња, пиленца, слама.. ;)
   
 15. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 17. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.266
  Мал детал :) .

   

  Прикачени фајлови:

  • 8.jpg
   8.jpg
   Големина на фајлот:
   56,7 KB
   Прегледи:
   690
  На cresa-jagoda, DVAANGELA, 17mart и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Велигден се ближи :)
  [​IMG]
   
  На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски