1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да бидам сакана!

Дискусија во 'Канта' започната од pepapepita, 27 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pepapepita

  pepapepita Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво!Јас сум нова на форумов и специјално си го направив профилот сега поради тоа што незнам веќе од кого да побарам совет, а се надевам дека некоја од вас би ми помогнала.Јас имам дечко и го сакам многу.Во врска со него бев и летото кое измина но се скаравме и бевме разделени се до пред еден месец од кога пак почнавме да се гледаме.Кога бевме заедно претходниот пат тој знаеше дека го сакам многу и јас на секаков можен начин му го докажував тоа и поради тоа тој како и повеќето машки кога се осети дека е сакан почна да се прави онака баш фраер и си го тераше животот како му одговараше него.и тогаш а и сега нашата врска е малку поинаква од другите типични врски бидејќи ние не излегуваме заедно во кафиќи,туку кај него дома.на почетокот мислев дека ме крие но потоа тој ме покажа на своите другари,другарки,пријатели но причината за да неможиме да излегуваме заедно е разликата во годините и тоа што мене не моите дома не ме знаат дека идам со него.е сега како што ви кажав јас го сакам и мене не би ми сметало да ме види народот со него.од пред еден месец од кога се смиривме јас кон него се сменив на тој начин што не му искажувам постојано дека е сакан и онака типично да кажам се однесувам малку по ладна кон него но сето тоа е глума бидејки јас го сакам а тоа го правам од таа причина што добро го знам и знам дека доколку не трчам по него и не му угодувам се тој ке се залага повеке за да успееме.и уште еден проблем јас сум опседната со неговата бивша девојка со која тој имаше догла врска иако знам дека таа е мажена и има дете. многу пати ми ја спомнува а тоа ми оди на живци а усфари незнам како да изреагирам?што да му речам/прашам?во некои моменти сум сигурна дека сум сакана а во некои сум несигурна ама поради тоа што сум навистина заљубена а и сите околу мене ми викаат да се трудам да направам несто да успееме ви пишав да ми дадете некој совет или ваши слични искуства.Значи јас сакам да сум негова девојка за целиот негов свет па ако треба и би била малку ''кучка'' доколку е потребно затоа што знам дека тоа кај машките пали и повеке се залагаат за девојката ама бидејќи го сакам малку теско ми оди, па ве молам најискрено да ми помогнете како да се поставам кон него да сфати дека го сакам а сепак не ми е најголемиот приоритет во животот и дека не би паднала во депресија ако ме остави,всушност да малку тој трча по мене.се надевам ке ми помогнете ке ми дадете совет или ке споделите слично искуство.Благодарам однапред!
   
 2. pepapepita

  pepapepita Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  не ми помогнавте а баш ми е потребна помош,ве молам пишете,ете сега пред половина час со мајка ми бевме во град и го видов со неговата бивша и двајца негови другари незнам како да реагирам на ситуацијата...................многу сум избезумена ве молам помагајте!!!!
   
 3. pepapepita

  pepapepita Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  како да станиш ладна кучка и да го оставиш некој шо го сакаш, шо пали кај машките па да една девојка повеќе го привлекуваааааааааааааааааа????????? како да не му дадам дознање дека ми значииии??? онака лабаво ме разбирате нели? полна сум со гнев помагајте ве молам!!!! благодарам однапред!!!
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Девојче смири се :)
  Значи вака..мислам дека е грешка вашето смирување,заедно па разделени па заедно..хмм просторот што сте си го даделе придонесел делумно да се оладат вашите чувства..
  И да,машките кога знаат дека се сакани се преценуваат..затоа биди емоционално позатворена,не кажувај дека некого сакаш..зашо ќе се злоупотребе тоа
  Тоа шо си го видела со неговата претходна девојка не значи ништо,а и не биле сами..некултурно би било ако имале долга врска,да не каже барем едно здраво нели
  Мое мислење е да прекинеш да се гледаш со него,т.е да не се замараш..тешко е знам,боле премногу..ама дечкото ми остава впечаток на некој несозреан и не знае шо сака..
  Биди ладна..не му придавај значење.и секогаш,ама баш секогаш нека те гледа со насмевка на лицето..после разделба..единственото шо ги иритира машките е насмевката на девојката и нејзината среќа,иако реалност е подруга ;)
   
  На ane1989 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.883
  Допаѓања:
  11.017
  И јас мислам така, да го оставиш. Јас сум сфатила дека ако некој не ме сака и не ме цени, нема зошто да дубам на глава, да правам се за него. Кој како заслужил така ќе си го добие. А сите се такви, ако малку му обрнеш внимание на машко лета во облаци и мисли дека е недостижен.
   
  На prinstongirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.