1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ги освоите другите луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Pipito, 23 јануари 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Абе не мора да те сакаат,знаеш како викаат,ако некој не е сакан и не е почитуван од многу луѓе,тогаш мора да е добар човек!Имај си го тоа во глава...

    Јас порано имав (фала му на господ што повеќе немам таква личност во животов) другарка која дури откако престанавме да се дружиме разбрав што се ми зборела и правела зад грб,ми станаа јасни сите нејзни нејасни постапки од претходно,сите нејзини комплекси ми испливаа на површина,не ми беше јасно се до моментот кога се прели чашата.Секогаш ми завидувала дека сум била во центарот на вниманието,секогаш мене ме сметаа за лидер помеѓу другарките (не сум се наметнувала,ама ете гласна сум,секогаш филозофирам и секогаш љубопитно прашувам за се),а и плус ми било допуштено од нив затоа што ниедна не била во состојба да организира излегување,било какво случување,секогаш ми било препуштано мене,па така и се наметна самото да ете јас имам некоја таква позиција,што искрено,по природа не ми е,можеби кога се работи за учење,проекти и слично,сакам да се наметнам и да ги земам работите во свои раце,но во приватни дружби никако,дури избегнувам,а сум адаптабилна на се што другите сакаат.Имам прифатлива физичка појава која неа и создавала постојано главоболки,па така друшкава забега по други води и сега слушам дека води -бурен- живот каде што себе си се дава на извлоте сметајќи дека е поволен начин за освојување на љубовта на машките,а што се однесува до женските лице-пице...
    Ич не му ја мисли дали те сакаат или не,ама немој ни да си се вообразуваш себе си дека си многу нешто повеќе од нив затоа што ќе видиш како што ќе растеш ќе си создадеш систем и мерило на вредности кои ќе бидат далеку пореални од овие сега кога е време во кое си се бараш себе си.Ова е и малце она детското кое си го носиш,а знаеш малите деца се себични и вообразени,но е минлива фаза,така да...едниствено што ти е останува е да внимаваш да не се изгубиш себе во туѓите желби,а да ти остане само вообразеноста,е тогаш е многу лошо.Знај дека секогаш ќе има многу подобри и поубави од тебе,но и многу полоши и понеубави од тебе...
     
    На la.malparida, Beautiful_girl.. и BeYourself им се допаѓа ова.
  2. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Лилит стварно многу убаво го кажа ова ! алал да ти е ! :clap: потполно се согласувам со тебе . поззз :*

    пипито само прочитај го моето корисничко име и ќе знаеш што сакам да ти кажам ;) :* :hug:
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Грижи се за срцата и мислењето на важните личности во твојот живот, не на тие што џаболебарат по ходници.
    А зошто тие коментираат? -Болдирав.
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  4. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Бидете тоа што сте, никогаш не се преправајте дека сте нешто што не сте. :)
     
    На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Со самото тоа што си средношколка ,значи дека имаш една долга животна патека пред себе , во која со тек на време ќе научиш што ти е приоритет ,а што не .
    И како што кажа Лилит ,зошто кога гледаш само за себе ти е толку важно што другите те проценуваат погрешно?
    Нели ,штом си толкав егоист ,сопственото мислење би ти било најважно ,а туѓото ирелевантно .
    Некако ми си збунето ,тие работи не одат заедно.
    Пробај да го најдеш коренот на твојата ситуација ,размисли и согледај ја реалноста .
    Слободно излези од својот свет на крената глава ,некогаш треба да го спуштиш погледот пред нозе за да видиш до каде си стигнала .

    Јас несакајќи ја добивам наклоноста на луѓето ,зашто знам добро да ги прочитам ,да ги ислушам и да им помогнам ако има потреба .
    Искористи ја харизмата ,добриот збор и достоинството и ќе видиш како ќе им се промени мислењето на оние околу тебе .
     
  6. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Имам јас една ваква другарка..ако моѓе да се нарече така и не поминува баш најубаво... Со ова НЕ сакам да те навредам! значи ако знаеш дека си себична , сакаш да го наметнеш авторитетот знај дека тоа им смета на луѓето и ги иритира... понатака во животот ако не се промениш ќе ти биде уште потешко !!! Значи-како да ги освоиш срцата на другите? Одговор: Сигурно во твојата околина има некој на кој му се восхитуваш,кој може да се вклопи во секое друштво и да го освои секое срце. Епа внимателно набљудувај го како се однесува спрема другите -Не ! Не велам да почнеш да го копираш или имитираш,или да станеш BFF со него, туку само пробај да ги присвоиш неговите добри особини и да ги примениш ! :* со Среќа !
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Човек треба да живее за себе, а не за другите. Не треба претерано да мисли на тоа, еј сега што ќе кажат за ова што го направив, па што мислат за мене... Тоа е погрешно. Не зборувам за себичност, секако дека човек треба да е тука за своите најблиски, за пријателите, да помогне кога ќе може. Но ако нешто сакаш-направи го. Не жали за она што си го направила, туку за тоа што си пропуштила да го направиш, ретко се добива втора шанса...

    Биди своја, гради го својот стил и имај свое мислење за работите. Кога си во друштво, биди расположена, па колку и да не ти е дојдено до тоа, биди вклучена во темата на разговор и внимателно слушај. Сето тоа ти носи позитивни поени.

    Не очекувај дека ќе им се допаѓаш на сите, секогаш ќе ги има тие што те озборуваат, што ти мислат лошо, што навредуваат позади грб... Таквите луѓе немаат свој живот и се мешаат во туѓите.
    Важно е твоите пријатели да имаат добро мислење за тебе, со нив да бидеш во добри односи, а злобните луѓе секогаш ќе ги има, твое е да не им обрнуваш внимание. Сакај се себеси, биди свесна за твоите квалитети, но немој секогаш по секоја цена да се истакнуваш.
     
  8. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Со нашиот изглед,бидеме упорни,односно да бидеме тоа што сме! 8) 8)
     
  9. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Сака нека ме сакаат сака не мораат не мебрига иич иич не ми е гајле, јас си имам подобри другарки од тие трите ако воопшто можам да ги наречам другарки :o;)
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.054
    Допаѓања:
    76.055
    Пол:
    Женски
    Не се трудам да им се допаднам на другите, само сум она што сум, кој сака ми се доближува кој не сака не ми е ни потребен.
     
  11. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.119
    Допаѓања:
    17.683
    Не се трудам и не сакам да освојувам :!:
    Кики е ладнокрвна и дрска личност што стварно не и е јасно како луѓето ја засакуваат и цел живот е магнет за дебилизам |(
     
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Само бидете свои!
     
    На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Во превод, не прави ништо. Пиј си тутун, пиј си кааве, азното само че си дојдит.
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Со насмевка и само насмевка и добар пристап
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    IMG_5516.GIF
    Вака некако :)
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Со фер и коректен однос. Секој го сака тоа.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Ич не ми е гајле дали на некој му се допаѓам или не.
    Ни јас ги сакам сите, ни очекувам сите мене да ме сакаат.
    Факт е дека тие што глумат дека сите им се океј се најлицемерни суштества.
    Искрена сум, своја сум, кој ме сака океј, кој не не мора. Не се обидувам да им се допаднам на луѓето.
     
    На MrenaRiba и lovemme им се допаѓа ова.
  18. Love 83

    Love 83 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Како помлада можеби да ,сум сакала да им се допаднам на луѓето со коректен некој однос од моја страна ама сега воопшто не се трудам ама баш на никој да му се допаднам .
    Таква сум ,каква што сум