1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ги пораснам ноктите?

Дискусија во 'Тело' започната од Miracle16, 3 јуни 2011.

 1. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Може ли некој да ми каже ...што да направам за да го зголемам растот на моите нокти? Ве молам и благодарам :D :)
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Ќе си пиеш Б-комплекс, мене ми растат ко луди од тоа :D Башка и ги зацврстува, нема да ти се лупат и кршат ;)
   
 3. t.a.s.s.y

  t.a.s.s.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  И јас пијам Б-комплекс
   
  На Miracle16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  навистина ....значи навистина делува ?
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  АААААААААААААААААААА...мора обавезно да пробам !
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 6. t.a.s.s.y

  t.a.s.s.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Пробај...бидејки навистина делува :)
   
  На Miracle16 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  А, да ве прашам, колку пати дневно ги пиете?
   
 8. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Кога ги користев, ги пиев два пати дневно. Но не претерувајте со Б-комплексот. Се што е претерано не чини. И не очекувајте резултати веднаш, треба време додека почнат да делуваат.
  Врз растот на ноктите и косата, многу влијае и исхраната. Внесувајте многу овошје и зеленчук и се разбира многу вода ;)
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Мм...ова може да користи..Тенк јууу :) ;)
   
 10. sakamramenstomak

  sakamramenstomak Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  мораа да прообаммм :)
   
 11. sakamramenstomak

  sakamramenstomak Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Но велат дека од тој б-комплекс ќе ти се накачи тежината :P сега тоа најмалку ми треба : :P
   
 12. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Не е ништо чудно...бидејки тоа се лекови...хахахх
   
 13. sakamramenstomak

  sakamramenstomak Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  хахах :) добро си кажа :) но не се сите исти :)
   
 14. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Протеини и калциум се многу битни за раст на ноктите и нивни правилен развој...
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Имаш лакови на Аура и Флормар , за поттик на раст на ноктите . :)
   
 16. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Немам...
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Епа можеш да најдеш :) Не се скапи а функционираат .. ете мене палците ми се пали па сега кога се лакирав на нив ставив од тој на Флормар :)
   
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Miracle 16
  Kај мене имам забележано дека колку почесто ги лакирам ноктиве побрзо ми растат,не знам можеби на сите им растат вака брзо.
  A да побараш по аптеките витамини за раст на ноктите ?
  и вода пиење :)
   
 19. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  Не се залажувајте со лакови за зголемување на растот бидејќи од лак нема никаков ефект од проста причина што лакот се нанесува надворешно, моите нокти беа ептен заникаде, откако почнав да пијам пивски квасец забележав дека ноктите ми се зацврстија и почнаа бргу да ми растат, така да ви препорачувам на сите што сакате да имате убави и долги нокти да пробате со пиење на пивски квасец...
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Што да направам за да го зголемам растот на моите нокти ?

  ^Не мора да значи , мене ми помогна тој од Флормар а како што знам Вајлд го пофали тој од Аура ;)