1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ги пораснам ноктите?

Дискусија во 'Тело' започната од Miracle16, 3 јуни 2011.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    DM
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Од ДМ јас го зимам,135 денари,некогаш на попуст 105,кога како ќе го начекам
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. blady

    blady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Не сум од Скопје.. а во аптека го има ?
     
  4. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Е тоа не знам,прашај во некоја аптека или парфимерија,кај мене во маалска парфимерија ги има
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lavina :)

    Lavina :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Купи си лак 8in1 од Eveline Cosmetics за најмногу месец дена ќе имаш видлив напредок ;)
     
  6. blady

    blady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Ахмм.. Сега чекам да ми падне гелот, па се мислев дали да ставам пак, ама ако го набавам ова, ќе го употребувам па се надевам дека нема да ми се скршат не се мн големи, средни ми се па и да се скршат како шо велиш има ефект за месец дена ќе почекаааам, па ќе видеме..(fingers):clap:
     
  7. Lavina :)

    Lavina :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    од искуство те советувам :) се измачив доооолг период за да ги пораснам ,а лекот да ти бил баш ова :) пробај(fingers)
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Пробував од глупостине од Авон и Орифлеим се испотрошив пари за џабе. Пробував и со лимон и што се уште не. Поише пари дадов за џабе, ама лакот (или што и да е) од Евелине 8 во 1 значи страшно нешто. На пакетчето пишува 3 дена и следниот ден да се избрише ама јас го практикувам 5 дена и 6титот го бришам и пак од почеток. Инаку ноктите ги грицкав ко луда. Ме караа коа идев да праам нокти некаде :$ . Пробајте стварно делува :)
     
    На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и blady им се допаѓа ова.
  9. blady

    blady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам .. Кој ќе земе нема да згреши дефинитивно!
    За многу кратко време ќе имате ефект и на издолжување и на цврсти нокти.
    Го земав од аптека околу 135 денари мислам, го користев месец ипол така што на една недела по двапати лакирање со по еден слој ги израснав. Сега без проблем ми раснат нема повеќе зачекнување од страна и кршење. Не само што ми се издолжија туку и ми се поцврсти и сега без проблем и без него имам цврсти нокти и немам повеќе проблем ! :)
     
    Последна измена: 8 ноември 2015
    На navyforever и rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr им се допаѓа ова.
  10. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Секогаш сум имала меки и кршливи нокти сега веќе може неколку години имам цврсти и долги.Мислам дека и голем удел во тоа има исхраната да се јаде повеќе зеленчук а помалку мрсни работи.Исто и со лицето кога ќе се воведе здрава храна лицето се чисти
     
  11. Skmaki

    Skmaki Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој колку пари се мерц апчињата????
     
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ова е најдобро нешто што сум го ставила на ноктите во последно време. Долго време се трудам да ги средам ноктите, ова го купив одамна ама не го користев, уште кога го купив пробав еднаш и така го баталив, пред некоја недела решив да му дадам шанса и бев пријатни изненадена, уште во првите три дена покажа ефикасност, ама јас престанав да го користам затоа што си го купив Evelin 8in1, мислев подобро ќе е биде, ама изгледа пак ќе се вратам на ова, ќе го користам според упатството а после тоа ќе нанесувам од тоа 8во1.

    Три дена се нанесува по еден слој, на четвртиот ден се бриши со ацетон и се повторува постапката, се така 15 дена. После тоа може да се користи како база еднаш неделно
    [​IMG]
     
    На blady и toogood им се допаѓа ова.
  13. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    4.624
    Девојки јас имам проблем го користам лаков и ноктите навистина ми растат. АМА и многу брзо ми се кршат а не ми се меки баш имам цврсти нокти. Го користев оној 8 во 1. Дали да го сменам сега во овој што е само за зацврстување и растење на нокти? Ако знаете некој лек ве молам кажувајте никако не можам да стигнам да ги израснам за да ги израмнам.
     
  14. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    И јас го купив пред една недела, 3 дена поминаа и малку ми пораснаа стварно е добро.повеќе го препорачувам ова отколку 8во1. :)
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Девојки кажете некој лак, било што за зацврстување на нокти? Брзо ми растат, меѓутоа уште кратки ми се кршат и лупат. Не можам никако да ги пораснам.
     
  16. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Ноктите ми се оправија откако почнав да користам турпија за да ги обликувам и полирам еднаш неделно, а ноктарицата целосно ја исфрлив од употреба. Многу ми помогна и Nail Nurse (stronger nail) подлакот на Rimmel што го користев како база пред секое лакирање, ми се зацврстија и лакот трае подолго.
    Како последно ќе кажам дека формата на ноктот влијае многу на издржливоста и колку повеќе слоеви лак, толку поцврсти ќе бидат. Знам дека ретко кој има 2-3 саати за да чека да се исушат 4 слоја (еден по еден: base, 2 х лак во боја и top coat) ама верувајте се исплати.

    [​IMG]
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Од каде го зема и колку пари? :)
     
  18. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Го има во ДМ, мислам дека е околу 150ден.
     
    На Umbrella22 и Tan4ence им се допаѓа ова.
  19. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мене па ич не ми растат рамномерно ноктите :| Еден нокт подолг, еден пократок катастрофа.
     
  20. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Луге мене многу брзо ми растат ноктите, еден период многу ми пукаа, и ми се кршеа, од кога почнав да ги правам со гел лак ми се супер до сега ни ми пукаа, ни ми се кршеа, но сега еве два ми пукнаа, не знам што да правам многу се нервирам, чаре некое