1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го добие твоето внимание?

Дискусија во 'Сингл' започната од Заљубен23, 6 ноември 2017.

 1. Заљубен23

  Заљубен23 Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Свиѓа ми се една девојка моја возраст 16.. ама срамежлив сум и не знам како да и пријдам, кажете некое чаре
  +секој ден ја гледам во училиште
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.524
  Допаѓања:
  8.519
  Пол:
  Женски
  pa ima nachin...bidi kavaler kupi i edno malo cveke i reci i za ubava devojka ubav cvet nasmej i se i ke sfati sama:)ne e napadno bas e za sramezlivi decki i ako taa reagira pozitivno odi se po napred.ke se otsramis nema sram ;):!:
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MdKeDu

  MdKeDu Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Машки
  цвеќе и комплименти НЕ, само ке бидеш мета на зафраканции а твојата срамежливост ке се зголеме. За почеток добро ја испровоцирај за да стапи во било каков контакт со тебе а потоа ја одведи у твојо реален и скромен свет каде што ке зрачеш со самодоверба.Е после ова може некој мал елемент на комплимент од типот ми се допага парфемот...
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.124
  Пол:
  Женски
  Како и секој денешен тинејџер верувам дека користите фејзбук би ти препорачала да и почнеш муабет на фејзбук па да видиш како тоа понатака ќе се одвива.
   
 5. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Почни некој општ разговор со неа. На пример, ако нешто не ти е јасно од некој предмет, прашај ја да ти објасни. Или речи и дека сакаш повеќе да се запознаете и покани ја кај тебе дома. Некогаш ќе излезете во некој кафич. Така.
   
 6. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Какооо? Па смешкајте се, пикајте се во негово/нејзино друштво, случаен допир, ова она, одете со дигната глава самоуверени. Ептен е лесно :lol:. Не летајте одма - малце заведувајте, одбивајте, топло-ладно. Пристапете први - ништо не губите. Ама не стартувајте со големи очекувања туку со 0(нула) очекувања. Успева. Бар кај мене. :D
   
 7. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Напиши и песна. Купи и цвеќе. Однеси ја на колач. Кажи и дека е многу убава и дека ја сакаш.
  Бори се за нејзе - биди Џентлмен.
   
  На cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.359
  Допаѓања:
  44.148
  Пол:
  Женски
  Нека ми посвети и он дел од неговото.
  Колку он толку и јас.Реципроцитет
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Ах, да имав 16...
   
  На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Машки
  Значи колку сум отрпнат од ова и давање и добивање внимание ми е дојдено преку к*р...
  Веќе некое време не се замарам ама баш, нели ми пружаш толку колку јас на тебе, џабе и оправдување и се, толку ќе ти биде...
  Стварно порано сум бил многу глуп коа ке се напињам себе си со триста прашања зошто ме игнорира, зошто вака, така, абе терај даљее не е вреден никој за молење...
   
  На eliesaab, Regina.Phalange и Maro87 им се допаѓа ова.
 11. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.398
  Пол:
  Женски
  Добро утро, некој конечно се освестил 8)
   
  На eliesaab, Mr.Lover, Regina.Phalange и 2 други им се допаѓа ова.
 12. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Машки
  редно беше ;)
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  Нека стои на раце. Бог да чува.
  Ако треба да се труди некој да ми привлекува внимание ондак не го ни сакам бре.
  Природно кој ќе ми привлече внимание, ќе ни се совпадне енергијата ок можда. Ама да изиграва нешто да ми привлече внимание? Патетично. Нејќам патетики.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.