1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го освојам...?

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 20 април 2011.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Па договорете се... Кажи му дека ќе доаѓаш во неговиот град, дека сакаш да се видите и да испиете едно кафе. Превземи го првиот чекор, не е страшно. ;)
     
    На unhappyy и lovelygirl1 им се допаѓа ова.
  2. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ќе му акнеш еден потег и тоа е тоа :rofl:
     
  3. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Намигни му :lol:
     
  4. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    72
    Е и јас да прашам.ЗНачи има еден дечко во град кој што ми се свиѓа , е сега незнам дали да му пишам прва на фб, не се знаеме лично . Пред некој ден седнаа со нас на клупа али као што сум и ја и другарките малце недружељубиви ( не сфаќајте погрешно :D ) и као малце погрубо се однесувавме. Што мислите срамота ли е да му пишам ? :?: :?:
     
  5. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Не, воопшто не е срамота да му пишеш, ако претходно сте се однесувале погрубо, може баш сега ќе сфати дека тоа не било нешто со сериозна намера и постои шанса да се опушти и тој и да тргне муабетот.
    Среќно! :)
     
    На rozy и Tearful им се допаѓа ова.
  6. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    72
    Но, има еден проблем . Освен што ми е срам да му пишам некако не сум доволно храбра :lol: , другарот со кој се неразделни е многу антипатичен и напернат , неќна кога велам дека седнаа со нас тој само остро не гледаше како со потценување а дечкото што ми се допаѓа разговараше мислим најнормално..незнам стварно , а дали претставува некој проблем што тој е така да кажам "популарен" низ град , а јас онака не се знам со многу, особено не со негово друштво . да не се избрукам нешто ? :(
     
  7. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Што има врска каков е другар му, тебе дечково што го споменуваш те интересира, а не другар му. =)
    А тоа што е популарен може да е причина за некое негово мнгоу кренато его, но ти пробај си ја среќата, и од кај знаеш, секое шише има свое капаче. :)
    Ни тоа што не се знаеш со неговото друштво не е никаков хендикеп, доколку ви тргне сигурно со тек на време и нив ќе ги запознаеш. Едноставно не го идеализирај толку и само храбро напред. :)
     
    На Tearful му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Brineta22

    Brineta22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Значи...И јас се наоѓам во слична ситуација... Ми се свиѓа еден тип веќе 4 месеци ама тогаш он имаше девојка и јас дечко и двајцата раскинавме..Па почнав да му пишувам на фб,и од тоа пишување прерасна до тоа да ме покани кај него дома на кафе ама ништо не направивме,па секогаш јас бев таа што прва му пишуваше,го викав секаде ама ништо од тоа. А по муабетите на фб ми делува како да му се свиѓам ама од колегите негови дознав дека е срамежлив тип и окееј.На крај ме покани да искочиме во диско ама со неговите другари,и искочивме и на крај останавме јас и он и неговиот другар и вечерта заврши со тоа што другар му ме испрати до дома а он си фати такси за до дома дека бевме во различни правци и сега ми треба совет како да го освојам затоа што ептен сум загреана за него незнам зашто ама премногу ми се свиѓа а страв ми е да му кажам тоа да не испадне нешто поинаку... А добра работа е што неговите другари ме засакаа ме гушкаа цело време ко демек закон е девојкава ова она а он само ќе се насмееше и го фатив многу пати како ќе ме погледнеше скришум. Леле отупавев на ова поле.... Се надевам дека некој ќе ми помогне со некој совет... Однапред благодарам....
     
  9. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Покани го да излезете на шетање, па и диско, но насамо. Мислам дека во таков случај ќе нема кај да бега и да се „вади“ преку другарите. Ќе биде се’ или ништо ситуација, а воедно ќе видиш и колку навистина се интересира за тебе. Можеби е срамежлив, но сепак, тоа не треба до крајност да го спречува да преземе и тој чекори во ситуација кога ќе бидете заедно, сами и кога ќе си поминувате убаво еден со друг. =)
     
    На Yipman2 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Brineta22

    Brineta22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    А незнам дали да му кажам дека ми се свиѓа или да оставам онака спонтано да течат работите?
     
  11. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Спонтано, не сакаш да изгледа исфорсирано од твоја страна, плус пак ќе ти речам, така ќе видиш тој колку сериозно „смета“ на тебе. :)
     
    На Brineta22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ете ти топло ладно си игра со тебе |( |( ако ти прави така престани ти со боцкање едно друго избриши го од фб па ќе видиме дали ќе зборува после нешто играј си и ти малце :*
     
  13. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    спонтано понекогаш акција секогаш ;) СРЕЌНО :P
     
  14. Brineta22

    Brineta22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Фала ви девојки :) ајде ќе почекам спонтано да се случи :)
     
  15. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Eeeeee jas si imam golem problem so eden decko celi 7 godini.Premnogu mi se sviga toj go znae toa,porano mu prakav poraki i utreto koga ke me videse ne mi prozboruvase nitu zbor.Prestanav so porakite i mislev deka ako pocekam nekoe vreme mozebi i ke pomisli na mene.Iako imase situacii kade sto mi se pricinuvase deka i toj ne e ramnodusen sepak nisto ne se obide da napravi celo ova vreme.Jas si mislev da ne e za toa deka mnogu e blizok so mojata majka pa zaradi toa da ne ne saka da mi prijde.Iako ne mi se veruva deka seuste ima luge sto imaat pocit.Sto mislite vie,jas veke prestanav da se obiduvam i sekoj den se poveke mi e jasno deka nema da saka nikogas da bide so mene,i taa malku nadez sto ja imav so tekot na vremeto iscezna. :inlove:
     
  16. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    Leticija-petrolicka мое милење е дека типот не го ни заслужува твоето внимание бидејќи ако нешто чуствувал кон тебе тоа ќе го искажел на некој си начин но како што кажа тој не покажува никаква заинтересираност во врска со тебе.Затоа олади малку насмевка на лицето и секогаш биди подготвена на ново изненадуванје нова љубов секој ден е нова надеж ти поскаувам се најубаво :)
     
  17. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Leticija-petrolicka ако разбрав добро цели 7 години ти еве да речиме „трчаш“ по типов, а тој рецка не мава...

    Мислам дека треба да се откажеш пошто очигледно е дека не му се допаѓаш. ПА и зошто да се трудиш и замараш за некој кој не те ни забележува. 7 години бре ејјјјјјј...Ами тоа не е мачкина кашлица. :^)

    Си трошиш нерви, енергија и време... Време ти е да се свртиш кон иднината и да си најдеш некој whowill give a damn about you.

    И се ми се чини дека живееш во одрекување. Има уште милиони момци кои ќе ја заслужат твојата љубов и барем со прст ќе мрднат за неа... Не ја давај на некој бесплатно, а тој да не ја заслужува... ;)
     
  18. theboy

    theboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    32
    Бринета јас мислам дека подобро ке биде да му казеш нешто дека чуствуваш па тој ке видиш како ке регира мислам колку е поарно толку подобро.Може ке мине време и ке чекасш да дојде моментот да те праша и ден со ден се повеќе и повеќе ке се заљубуваш во него,а до тогаш можеби ке испуштиш многу шанси затоа јас би те советувал да му кажеш што чуствуваш тоа ништо не е страшно не ма да направиш некоја беља па да се срамиш, иако јас како машко се срамам да и придам на девојките чекам се да дојде моментот и после се каам зошто не сум им кажал,но сепак тоа е твоја одлука позззз :)
     
  19. theboy

    theboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    32
    колку порано толку подобро грешка во пишувањето :D
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    За вакво прашање имам само еден одговор, секогаш биди она што си, ама баш секогаш. Не се труди ништо посебно околу некој. Тој ако те сака треба да те прифати тебе, а не заради тоа колку си се трудела да го освоиш. Леле порано да ми бил овој памет. Сега после толку време и мене ми се отворија очичкиве и сватив дека е навистина така. Некој ако те сака , ке те сака баш таква каква што си.