1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го освојам...?

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 20 април 2011.

  1. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Palavoto devojce i de-lovely vi blagodaram mnogu za vaseto mislenje.Mnogu mi pomognavte.
     
  2. My.self

    My.self Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Како да го освојаам ! :(

    Значии вакаа.... Ми се допаѓа еден дечко кој е постар од мене едно 5-6 години....се шмекаме вака низ град и се...има фејсбук ама очигледно не го користииии....или многу слабо се уклучува...имал сериозна врска до скоро но сега е сингл веке можеби месец дена...барем како што ми кажаа...важи за тип кој „е во филм„. Премногу ми се допаѓа и незнам како да му го привлечам вниманиетоо онака ептен ... хелпп
     
  3. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Две метод

    Фацебук метод + кафе

    У живо запознавање + Шмекање


    само знај еден вреден артифакт у двата метода


    СЕКОЈ МОЖЕ СО СЕКОЈ БЕЗ РАЗЛИКА НА ПОПУЛАРНОСТ , УБАВИНА , И УШТЕ ДРУГИ 100 РАБОТИ


    Гледаш овој пробал и успеал на крај !
    [​IMG]
     
    На butterflygirl0, Neytiri, Go-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
  4. My.self

    My.self Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    hahaha slikataaaa... dobro me nasmeaa :)
     
  5. Brineta22

    Brineta22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Па се договоривме да гледаме заедно филм неделава па дали да преземам нешто или едноставно да му кажам дека ми се свиѓа? :$ :D
     
  6. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Сте се договориле да гледате филм,ок.Без разлика,какви и да се околностите, мислам дека треба да правиш, се она што е спротивно, на она што досега си го правела. Сакам да кажам, престани да бидеш иницијатор на сите идеи за поврзување на вас двајцата, туку мудро следи ја ситуацијата како се одвива и по неговите гестови ќе дознаеш дали навистина е загреан за тебе.
    Колку и да е срамежлив типот, мора еднаш да се пресрами,како ја фатил девојката што ја имал пред тебе?
    И не навалувај.
    Ако на крајот на вечерта ти предложи да се видите пак, има шанси да го освоиш,а ако остане ладнокрвен и чека ти да го закажеш наредниот терен и термин за видување, не си го губи времето, зашто таа игра ќе трае до бескрај и еден ден ќе се умориш од се.
     
  7. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Нема јас да го освојам ке чекам тој да ме освое :D :D
     
  8. Ilovetaylorlautner

    Ilovetaylorlautner Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Немој, како што викаат, Да Трчаш По Него, туку прави се дека не го гледаш или нешто слично.. Прави така некое време за да видиш што ќе биде, јас мислам дека ако не дознал дека си го свиѓала уште ќе ти се пуштал, но сега кога дознал пред време сака да се направи некој фраер во неговотo друштво.. Ќе видиш ако тој тебе те свиѓа ќе го направи првиот чекор,aко не, ич да не ти е гајле. Ќе си најдеш подобар :)
     
  9. missflower

    missflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    епа женски ајде и мене некој совет :) .. има едно дете што многу ми се свиѓа.. во исто школо сме што значи и постојано го гледам... ама кога ке го видам "полудувам" .. кога ке поминам и ке го видам на некој начин ни се "судираат" погледите :) .. но незнам што да праваам.. на facebook го најдов - преку мој школски што учи со него сега, и профилот постојано му го посетувамм.. ама си немаме пишано ни ништо (иако се обидувам да соберам храброст да му пишам - ама сепак на крајот само исклучувам :/ ) .. и сега незнам што да правамм постојано ми е у глава :$ .. фала однапред :*
     
  10. plavata212

    plavata212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    пример..можиш да видиш ако постира нешто на фб мани му лајк и на чат можиш да му искоментираш као многу уба песната.со то можиш муабет да почниш и понатаму ке видиш како ќе оди работата.ако ти го подземи муабетот можите и кафе да договорите. :)
     
  11. missflower

    missflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0

    супер ти е идеата за кафево :D но немам храброст да му пишам .. а иначе му имам веке лајкнато нешто што постира :)
    сепак фала :*
     
  12. little-BadGirl

    little-BadGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Значииииии, еве ме и мене со проблем
    Има еден дечко од мојот град што мнооооооооогу ми се допаѓа... Ваква е ситуацијата: се запознавме ова лето преку другарка и неодамна ми стави лајк на една слика на фејсбук и ми пиша на чат прв... правевме муабет и беше супер...после тоа уште еден пат имавме си пишано... Ама кога се видовме в град ништо не рековме, јас срамежлива а и за него дознав дека е исто така срамежливко.. По ова видување му пишав еднаш јас на фејсбук и правевме муабет како и претходно.. Ако знаете некоја тактика за да го привлечам повеќе (имајќи во предвид дека сум срамежлива не ми одат баш од рака работиве) и да почнеме да бидеме бар поблиски, би ми била добредојдена .. :* :* :*
     
  13. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш да бидете поблиски престани да правиш муабет на фејсбук и да се потресуваш на неговите лајкови туку излезете заедно и потресувај се на секој случаен па и не случаен допир, макар да е и со малото прсте или пак твоето влакно од косата да го допре неговиот нокт додека се тегне :^)
    Победи ја срамежливоста и викни го или на кафе или пак на крај краева седете на некоја клупа и почни си некој лежерен муабет па понатаму се ќе си тече како што треба. :D
     
    На CrazyStupidLove и WildCherry им се допаѓа ова.
  14. Bieber-Fever

    Bieber-Fever Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Ве молам за помош!!!!
    епа како и сите на сајтот и јас сакам да ве замолам за помош. значи со него ништо немам напраено (иако сакам :$). Значи се имаме само запознаено и ништо поќе. јас го бендисвав и пред тоа ама сега уште повеќе. колку и да се трудам да не мислам на него..неможам, бидејќи на училиште сме во иста смена и го гледам секој ден :)) знаќи ќе ве замолам да ми помогнете како да воспоставам повеќе контакт со него..си пишуваме на фб понекогаш ама само така..здр. како си и толку. :( но јас сакам повеќе да се дружиме за да ми биде ако не ништо повеќе барем другар :)
    Добредојдена ќе ми биде секоја ваша помош и совет :*
     
  15. yellowflower

    yellowflower Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Женски сакам да порабам помош од вас.Има едно момче што мооогу го сакам.Учи со мене во клас и многу ретко разговараме.Мислам само ако ме праша нешто.Незнам зошто ама кога е во моја близина се кочам и неможам ништо да зборам.А ако ме праша ладно одговарам,многу ми е срам од детето.Ако не друго сакам барем да се здружам со него..

    Би во била благодарна за било каков совет.Замислете како ми е-надвор ладно,а јас се топам со секој негов збор :inlove: :$
     
  16. NATALIJA89

    NATALIJA89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    43
    Па пристапи му,покажи интерес за него,пробај да најдеш заеднички теми на разговор...побарај помош од некоја твоја другарка,дознај каде излегува,секако може да најдеш начин да се зближите.Со среќа ;)

    Па прво што ми падна на памет да го викнеш некогаш на гости,демек да ти помогне со предмет кој тебе ти оди слабо,а нему подобро.Или повикај го да излезете некаде во друштво,или кога ќе имаш роденден и покажу ми дека си заинтересирана за него...сигурно ќе се зближите ,само направи го првиот чекор.И како слатко ме насмеа со ова последното надвор ладно а ти се топиш на секој негов збор :rofl:
     
  17. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Моето прашање беше исто на 14 и пол години,како да го освојам... јас го освоив со неговите омилени колачи,ги носев на училиште,дискутиравме.. итн... :lol: :lol: :lol: какви глупости сум правела :D
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lovelygirl1

    lovelygirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    8
    Е тогаш се освојувало со колачи... ама сега се е сменето, мора да се користат други тактики :D :D
     
  19. BlueEyess

    BlueEyess Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Значи вака еве и ја уште една збунета тинејџерка епа еве вака ми е ситуацијата многу ми се свиѓа детево некоја година е постар од мене и е најдобар другар на една моја другарка (она знае сека го свиѓам) и сега ќе се случи да излеземе на исто место едно друго здраво како ова како она ама пред него така се здткувам и брукам а ретко ми се дешава така да напраам обично знам што да кажам и др. а најголем проблем има девојка ама со сите ја вара аман некој да ми каже што да напраам многу глупаво се осеќам :$ фала однапред :*
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Епа биди му уште едно девојче со кое ќе ја извара женска му.
    Како бе може да ви се свиѓаат такви типови уште неможам да разберам.
    А типот штом е толку голем варач ако си му фатила око сам ќе ти дојде ти немора ништо да праиш.