1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го освојам...?

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 20 април 2011.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ако е заинтересиран , стај го малце на игнор сам ќе ти се пушти!
     
  2. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    Девојки ми треба помош за освојување на симпатијата значи се гледаме секој ден (само погледи немаме никаква комуникација) не се имаме ни запознаено буквално ништо мислам дека знае дека ми се допаѓа пошто и он ме гледа и тоа е цело време е сега ми треба помош како да станеме блиски се надевам дека ке ми помогнете
     
  3. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    Ауу женски некој совет,овој пат стварно ја оплескав работата :$
    Има еден дечко кој екстремно многу ми се свиѓа.(Дечкото е ептен убав,и под ова се подразбира дека пола од моите врснички го свиѓаат и го знаат)
    Беше малце поодамна,бев излезена со две мои другарки во еден кафич каде што он излегува.
    И еднава испадна дека се знае со него,у исто основно учеле.
    И јас таква цела напалена ајде да се запознаеме ајде ајде.
    И ајде ги наканасив и отидовме да се запознаеме,јас џоа Анџелина Џоли да сум па очекуев да ми падне пред нозе да ме бацуе и такви ствари.Он беше седнат со 4 девојчиња на маса, и јас прво со нив се поздравив им дадов рака им се претставив на секоја одделно,и дојдов до него.
    Е тогаш умрев,се стопив,ќе си изрипав од кожа,и од толку mixed feelings се испонашав ладнокрво,како да ми е сеедно :fubar: Му застанав пред него,како што ја држев раката си ја прибрав в џеб и му се претставив :fubar: :fubar: Ама па не сакав да му дадам до знаење дека ми се свиѓа,за да не мисли дека и ја сум една од оние кои би му паѓале пред нозе.
    Се запознавме што се запознавме,се вративме на нашето место,и оп после половина час доаѓа една негова другарка ме гледа и ми вика:“ХХХ рече дека ептен глупаво си се испонашала,дека си требала да му се претставиш на ист начин како што и на нас ни се претстави,и тогаш и он ќе ти се насмеел и ќе ти дал рака.Пропаднав луѓе у земја пропаднав.Наредната ноќ отидов пак во истото кафуле и он беше пак таму.очите не ги тргна од мене а не дојде да се поздрави.
    Јас би отишла но срам ми е,затоа што нема да се сети на мене,пред него поминуваат 100 девојчиња на ден на мене јаката фаца он ќе се сети.
    Дајте малце помош како да направам да се зближиме јас и он :*
     
  4. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    Девојки дајте некој тактики за освојување...да ги применувам малце ! :lol:
     
  5. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Бидете само тие што сте, без маски. Бидете весели и расположени и тоа е се ;)
    Со среќа :hug:
     
    На Diamondkiss му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovelygirl1

    lovelygirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    8
    Девојки ми треба совет..!!

    Многу ми се свиѓа дете од мојот клас... на почетокот на годината тој ме задеваше онака...До пред 2-3 месеци, ме имаше неколку пати викнато да излеземе со друштво заедно,и имаме така излезено...
    Минатиот викенд случајно се видовме во едно диско, и стоевме заедно на маса... јас бев со една моја другарка... тој не почасти и двете, и не задеваше и двете онака...
    Ме праша дали сум уште со едно дете, а јас него му немам кажано ништо,незнам од кај дознал... јас му кажав дека не сум веќе со него, и тој уште неколку пати ме задена за него...
    Но веќе при крајот на вечерта ми рече дека сакал да мува некоја вечерта.. и јас му реков која сакаш да ти ја наредам,другарката ли? Тој ми вика ДА...
    И така... Во Понеделникот на школо онака пријателски се поздравивме, ама приметувам дека ме гледа понекогаш... приметувам некои знаци, а и кога поминаа он и другарите покрај мене, едниот другар го боцна и овој се насмеа...
    Незнам што да правам,а знам дека има нешто, и дека само оддолговлекуваме и двајцата...сакам да превземам нешто бидејќи скоро цела година се влечеме така.. другарка ми ми вика да му напишам порака нешто као демек до тоалет да дојде...
    Кажете ми вие ваше мислење.. некој совет.. бидејќи ептен сум запалена по негоо, не можам веќе!! :D
     
  7. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    spored mene, takvite raboti sto toj decko gi pravi se detski i nepomalku dosadni...znaci ti si mu pisala, si sobrala hrabrost da mu kazes, ili kazat deka ti se sviga kako i da e, i toj normalno kako povekoto maski si gi digaat akciite se falat i zboruvaat i sto bilo i sto ne bilo...moj sovet e da ne go bockas i da ne mu pisuvas...ednostavno zaboravi go...
     
  8. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Не не и не! Не се залажувајте со тие погледи... Лажат! Ееее колку пати јас така со некој се шмекам, уствари со истиот де! И ќе си се вивнам лелееј што сум убаваа! Ме сака! Му се допаѓам! А уствари си нема врска! И со сите така се однесува. Така да тие погледи само лажат. А ако на нас ни одговара да му се свиѓаме во нашиот мозок ќе си направиме таква убава приказна дека не сака и на крај ќе останеме сами. Абе мислев јас дека ме свиѓа додека не дознав дека на пола женските така им правел! Чист пример за сељачина!
    Ајде баш ме интересира како вие машките размислувате за ова? :?: Треп треп со очињата, абе и тоа не пали.
     
  9. Blueeyes20

    Blueeyes20 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    11
    Ајде и јас да ви се пожалам... веќе 2 години сум заљубена во еден дечко, значи поради него сум пропуштила многу шанси со други, ама ете едноставно не сакам никој друг.Дечкото е срамежлив и не изустува ниту збор, сме се запознавале неколку пати, одреден период си викаме здраво, а потоа и тоа го снема. Му пишав на фб една вечер, собрав храброст, а тој ми одговараше само со ДА, НЕ итн. Не ми е јасно зошто ми дава лажна надеж? Ми се смешка, гледа во мене... не можам никако да го дешифрирам дечкото, навистина не ми е јасен. Како да го освојам?
     
  10. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    ^^^
    Флертувај со него , ама не преку ФБ туку кога ќе се видите.
    А ако тоа веќе си го почнала, можеш и малце да го ставиш на игнор ;)
    Пушти го тој да се потруди откако веќе си му дала до знаење дека ти се допаѓа,
    ако е обострано ќе тргне по тебе, ако не , нема никаква тактика што ќе ти помогне.
     
    На Blueeyes20 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Palestinec

    Palestinec Нов член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    17
    абе не го освојувај....остави го он да те освои.........ако не го направи тоа........значи не го бива.......најди си друг...............
     
    На Blueeyes20 и sweet25 им се допаѓа ова.
  12. profesional10

    profesional10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Ми се допаѓа една девојка. Иста возраст како мене. Не е баш нешто да се знаеме, ама имаме здраво. Мислам дека и јас и се допаѓам, ама не сум сигурен 100%. Што да правам понатаму?
     
  13. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Излезете заедно,види дали и се допагаш,разговарајте,запознајте се подобро.Ако и се допагаш тогаш сигурно ке сака да излезете. :)
    Не ми е нешто посебен советов,ама бар малку вреди како што мислам :$ :?:
     
  14. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Штом имате здраво, следен пат кога ќе се поздравите пробај да и го задржиш вниманието, прашај ја нешто, од едно -како си, ако застане ќе почнеш муабет и натаму си знаеш.
    Ти си на потег ;)
     
  15. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Прашањево веќе го поставив во:Совети од машка страна за сите девојки,но сакам да прочитам и неколку совети од девојки...
    Вака:Ми се свиѓа еден ЖЕНКАР веќе подолго време(а и слободно можам да кажам дека почнав да се заљубувам во него) и стварно незнам што да правам.На моменти е срце,супер се однесува,амаа некогаш толку е одвратен и одбивен што ме вади од такт.Стварно не го разбирам.Зошто е таков кога ништо лошо не сум му направила? 95% сум сигурна дека знае дека го свиѓам ама зарем тоа треба да биде причината за таквото негово однесување?Како треба сега да се однесувам со него?Некој ќе ми рече;игнорирај го,прави се недостижна па ќе видиш како ќе трча по тебе.Дали? Според мене,ако така се однесувам он ќе си рече;не ја интересирам веќе,што ќе ми е она,има уште многу што трчаат по мене,нема да се замарам со неа. Збунета сум.Ќе го гледам уште 3 години и познавајќи се себеси,знам дека нема да го отсакам се додека е во моја близина. Потребен ми е совет од машко,и да ми разјасни зашто типов вака се понаша :@ и што да правам понатаму.
     
  16. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939

    Ќе земам за право да искоментирам . И јас имав женкар во животот и единствен начин на кој го добив е што бев дива. Јас сум и природно дива со луѓето , но со него бев над границата. Значи пуштав водичка, го зезав, го гледав под око, но кога ќе почнеше да оди понатаму, секогаш го пекинував. „ Слушај границата е тука, мене не ми требаш за повеќе.“ нешто во тој стил се однесував. Кога виде дека не паѓам на него така лесно, се подзагреа. И така бидна работата.

    Сепак, мажите и девојките имаат животински инстикт во себе, за да се заљуби му треба онаа игра на ловење . Мажите сакаат да сте трофеј на нивниот шарм, божемски те фатил он. Да не должам, продолжи со животот , пуштај му водичка некогаш, и личен совет Никогаш, не му се покорувај. Дури да не биде ништо сега, се додека одиш контра за некои работи ќе бидеш во неговире очи . Но ако му се ставиш во послужалник, и му кажеш дека го сакаш ќе го оддалечиш . Зборувам за поголемиот процент на женкари , сеа има и исклучоци ама треба да процениш. :)

    Поздрав и се најубаво.
     
  17. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Дали треба секогаш машките да го направат првиот чекор? Пошто многу ми е глупо прва да започнам разговор на фејзбук :lol: :D
     
  18. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Лее бе девојки помагајте.......
    Ми се свиѓа едно згодно момче..КОмшија ми е Бре еејј ..
    го боцнав на фб за да примети дека го свиѓам видел (ми кажа брат му) и не ни ме забележалл.. не ми вратил као да сум некоа небитна за него... :|
    Кажете како да го освојам ...... Ве Молам за совет...... :inlove:
     
  19. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Види вака, остави го, како што велиш згоден бил. СИгурно акциите му се дигнати, има и други момчиња, тој нека ти биде само симпатија, онака да си гогледаш, кака згодниот комшија и сл. Од таквите подалеку, јас пред една година набасав на еден баш таков и повеќе никогаш, е сега гледам му се спуштија малце акциите, сите го научивме ккаов е. Така да од таквите подалеку.
    Инаку саки15 немора секогаш машкото да го направи првиот чекор, од кај знаеш, испробај си ја среќата ;)
     
  20. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.196
    Вака, пред некое време почна многу да ми се свиѓа едно машко, она премногу ми се свиѓа и само на него мислам........ама работата е што не се знаеме. Излегуваме во ист кафиќ неколку пати така ни се зачекаја погледите, а па некогаш кога ќе помини покрај мене ме игнорира како воопшто да ме нема видено :|
    Си мислев во почетокот демек ете ни се зачекаја погледите некој пат, сега ќе ме знај колку толку ама пак сега не знам што да мислам оти онака како да ме игнорира не знам што да мислам, а не сакам да испаднам како глѕпача да си речи види ја она трча по мене. Не знам што да правам, нз како да постапувам