1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го привлечам...

Дискусија во 'Сингл' започната од Vaga03, 7 август 2011.

  1. Vaga03

    Vaga03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Значи сакам да прашам ова...јас имам мувач и се муваме подолго време..контакт имаме..е сега како да му го привечам вниманието за да стапиме во врска! :^) :D помош девојки ! поздрав :*
     
  2. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Па сеа убава девојко има многу начини да го привлечеш + врска


    1 Како основен начин за привлекување е фацебукот ....
    ке го аднеш за другар ке стави кај тебе на профил слики од лето како си се сликала во бикини ,
    па после Like ке му ставиш на статусот , па ке коментираш на сликата негова топ си убаво ти стојат стомачните , па можеш да му пратиш Farmville request и слично

    2 Кога тој ке тренира некој спорт или ке игра утакмица некоја ке идеш тамо ке го манијачиш малце, па после кога ке те види ке кажеш па еве се шетам малце , ејј па ти си бил тука ,како си ,што, зашто .....
    и така тој ке посака уште повеке да биде со тебе

    3 Во диско ке идеш ке се облечеш ко Сека алексич или како и да се вика... и после мувањето што ке го правите муабет се разбира, без муабет нема врска .... а без врска нема љубов .. без љубов нема живот

    под тема
    - додека го испрашуваш , незаборавај да го прашаш дали навива за некој фудбалски тим
    тимот е многу важен , според тимот кој навива ке се открие дали е верен или само е со тебе за мување


    5 Ке трчате на кеј заедно , ке се дружите ке се потите заедно , тука и хормоните ке завладеат

    6 у кино можете ке гледате некој љубовен филм (пази да не ти дојде само на таков, Ке дава 180 денари да гледа како двајца се бацуваат WTF)
    и ке го прашаш сакаш ли ние вака па тука пак малце љубов ...

    7 Ти викаш само сте се мувале , а кафе камо? , ке го поканиш на кафе ке се запознаете и така ке почне една приказна полна со љубов


    Али сепак изборот е твој , обично со разговор и откривањето на заеднички цели ке се привлечете и ке започнете љубовна врска која ке трае до крајот на вашиот живот ;(
     
    На Cloee, srcekrsacka, MissSpark и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Добар си, а посебно крајот :D.
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Почни да му зборуваш индиректно за врска пример речи му дека имаш другарка која оди една година со дечкото дека супер си се сложуваат, прашај го дали тој имал некоја подолга врска... :) :) :)
     
  5. Aleksa.1

    Aleksa.1 Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Кажи нешто повеќе за него... :) ,за секого има различен начин... ;)
     
  6. Zbornik

    Zbornik Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Ако на типот не му текнува за врска, зашто ти не го прашаш едноставно на што сте :)

    Верувај помага :)
     
    На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Хахаха се сложувам со pupi.girl. Значи почни со муабети кои "демек" и се случиле на некоја твоја другарка, па од неговата реакција т.е од тоа што тој мисли за ситуацијата ќе заклучиш дали тој сака нешто повеќе со тебе. 8)
     
  8. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Изведувам сложен ритуал на полна месечина, земам 2 вуду кукли и ги врзувам со кончиња да симболизираат коитус. Најважен моменАт е да биде женската кукла во позиција краЉица или јавачка - ако некој така милува, ако се постават во доги посебно или мисионерска, влече сериозни проблеми за понатаму :!: . Исто така се боцкам да истече крв во точно 00.00 и со таа крв мачкам прстен, кој ќе стои под перница дури не го привлечам целосно. Од крвта полека и неприметно му ставам во кафиња, манџи и се‘ што му нудам за јадење и пиење.

    Инаку проверено успева и делува, ене го сега врзан е во подрум, го хранам два пати дневно и го капам само во недела кога има евтина струја и живееме во голема меѓусебна хармонија :wasntme: ...
     
    На Rock.Lady, srcekrsacka и Nymeria им се допаѓа ова.
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    теодора, магииве некако ме плашат
    i
     
  10. aloxa

    aloxa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    ако ти е убо со мување така нека си остане, друг начин магија ќе заврши работа :)
     
  11. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    Здраво феминкии! Сакам да прашам нешто. Во школо детето што учи со мене ми се бендисува. Но! забележувам дека и тој не е рамен спрема мене, но не сум сигурна. Постојано ме задира, ме чепка нешто ми прави, муабетиме некогаш ама сепак не сум сигурна дали е тоа тоа...бидејќи можеби тој онака другарски го прави тоа...хмм...што мислите вие??? што да правам? :)
     
  12. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Privlekuvanje samo so kratko.zdolniste:D