1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го привлечам...

Дискусија во 'Сингл' започната од Vaga03, 7 август 2011.

 1. Vaga03

  Vaga03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Значи сакам да прашам ова...јас имам мувач и се муваме подолго време..контакт имаме..е сега како да му го привечам вниманието за да стапиме во врска! :^) :D помош девојки ! поздрав :*
   
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.990
  Па сеа убава девојко има многу начини да го привлечеш + врска


  1 Како основен начин за привлекување е фацебукот ....
  ке го аднеш за другар ке стави кај тебе на профил слики од лето како си се сликала во бикини ,
  па после Like ке му ставиш на статусот , па ке коментираш на сликата негова топ си убаво ти стојат стомачните , па можеш да му пратиш Farmville request и слично

  2 Кога тој ке тренира некој спорт или ке игра утакмица некоја ке идеш тамо ке го манијачиш малце, па после кога ке те види ке кажеш па еве се шетам малце , ејј па ти си бил тука ,како си ,што, зашто .....
  и така тој ке посака уште повеке да биде со тебе

  3 Во диско ке идеш ке се облечеш ко Сека алексич или како и да се вика... и после мувањето што ке го правите муабет се разбира, без муабет нема врска .... а без врска нема љубов .. без љубов нема живот

  под тема
  - додека го испрашуваш , незаборавај да го прашаш дали навива за некој фудбалски тим
  тимот е многу важен , според тимот кој навива ке се открие дали е верен или само е со тебе за мување


  5 Ке трчате на кеј заедно , ке се дружите ке се потите заедно , тука и хормоните ке завладеат

  6 у кино можете ке гледате некој љубовен филм (пази да не ти дојде само на таков, Ке дава 180 денари да гледа како двајца се бацуваат WTF)
  и ке го прашаш сакаш ли ние вака па тука пак малце љубов ...

  7 Ти викаш само сте се мувале , а кафе камо? , ке го поканиш на кафе ке се запознаете и така ке почне една приказна полна со љубов


  Али сепак изборот е твој , обично со разговор и откривањето на заеднички цели ке се привлечете и ке започнете љубовна врска која ке трае до крајот на вашиот живот ;(
   
  На Cloee, srcekrsacka, MissSpark и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.368
  Добар си, а посебно крајот :D.
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Почни да му зборуваш индиректно за врска пример речи му дека имаш другарка која оди една година со дечкото дека супер си се сложуваат, прашај го дали тој имал некоја подолга врска... :) :) :)
   
 5. Aleksa.1

  Aleksa.1 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Кажи нешто повеќе за него... :) ,за секого има различен начин... ;)
   
 6. Zbornik

  Zbornik Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Ако на типот не му текнува за врска, зашто ти не го прашаш едноставно на што сте :)

  Верувај помага :)
   
  На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Хахаха се сложувам со pupi.girl. Значи почни со муабети кои "демек" и се случиле на некоја твоја другарка, па од неговата реакција т.е од тоа што тој мисли за ситуацијата ќе заклучиш дали тој сака нешто повеќе со тебе. 8)
   
 8. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.571
  Изведувам сложен ритуал на полна месечина, земам 2 вуду кукли и ги врзувам со кончиња да симболизираат коитус. Најважен моменАт е да биде женската кукла во позиција краЉица или јавачка - ако некој така милува, ако се постават во доги посебно или мисионерска, влече сериозни проблеми за понатаму :!: . Исто така се боцкам да истече крв во точно 00.00 и со таа крв мачкам прстен, кој ќе стои под перница дури не го привлечам целосно. Од крвта полека и неприметно му ставам во кафиња, манџи и се‘ што му нудам за јадење и пиење.

  Инаку проверено успева и делува, ене го сега врзан е во подрум, го хранам два пати дневно и го капам само во недела кога има евтина струја и живееме во голема меѓусебна хармонија :wasntme: ...
   
  На Rock.Lady, srcekrsacka и Nymeria им се допаѓа ова.
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  теодора, магииве некако ме плашат
  i
   
 10. aloxa

  aloxa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  ако ти е убо со мување така нека си остане, друг начин магија ќе заврши работа :)
   
 11. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Здраво феминкии! Сакам да прашам нешто. Во школо детето што учи со мене ми се бендисува. Но! забележувам дека и тој не е рамен спрема мене, но не сум сигурна. Постојано ме задира, ме чепка нешто ми прави, муабетиме некогаш ама сепак не сум сигурна дали е тоа тоа...бидејќи можеби тој онака другарски го прави тоа...хмм...што мислите вие??? што да правам? :)