1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го продолжиме времето на сексот?

Дискусија во 'Секс' започната од Julieg123, 11 август 2011.

 1. Julieg123

  Julieg123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Па драги девојки кажете ми дали има некој начин да мажот подолго да не сврши пошто мојот дечко многу брзо свршува па така си знаете вие хахахаха ајде ги чекам вашите мислења позз
   
 2. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  како да го продлозиме бремето на сексот?

  па и мојов е таков (моментално немам) но сите што ми биле брзо свршуваат така да нема потреба од грижа може и по неколку пати маж да сврши едно по друго позз (и ке ти рече на крајот прв пат ми е вака со тебе многу брзо свршувам) :lol:
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.966
  Пол:
  Женски
  Swrcii, не свршуваат брзо сите мажи. :) Ама со оглед на тоа дека имаш само 16 години, нормално е дека ќе мислиш така. Макар што се прашувам колку партнери досега си имала толку млада?! :^) Но не ми беше тоа муабетот.

  Оние мажи што имаат редовен и богат (не мислам на често менување партнерки) сексуален живот, искуство и способност да се контролираат можат да издржат подолго. Нормално, и тие понекогаш свршуваат побрзо, ама се' зависи од ситуацијата.

  Треба да знаете дека мажите се визуелни типови. Можат и само од гледање на една провокативна слика да свршат, без дополнителна стимулација. Побрзо свршуваат младите мажи, оние што се во пубертет, оние што немаат искуство, како и мажите кои подолго време апстинирале, кога се премногу возбудени или едноставно не можат да се воздржат. Но, освен тоа, побрзо свршуваат и оние мажи на кои не им е важно задоволството на партнерката, а таков маж не ви треба.

  Како да се оддолжи свршувањето? Со подолга предигра, често менување пози и редовен сексуален живот (не да се менуваат партнери како чорапи). Нели, како велат, practice makes perfect, тоа важи и за свршувањето и сексот. Кога партнерите ќе се опуштат и доволно ќе се запознаат еден со друг, се' е полесно. За тоа треба малку повеќе време, ама вреди. ;)

  Е сега, има некои мажи кои еднставно ептен брзо свршуваат, и тука проблемот се бара во организмот. Ама тоа е ретко.

  Но, има и некои едноставни техники со кои се одложува ејакулацијата, и помагаат. Имав добар учител на времето (кој друг ако не Cosmo - имаат навистина добри совети понекогаш). Само, ова не е место да се опишуваат, сепак има и малолетници на форумот.
   
  На WildMk, femfeetlover, tigarche1 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  1413881024862.jpg 1413881024607.jpg Screenshot_2016-02-05-14-53-01.png Screenshot_2016-02-05-14-53-32.png Screenshot_2016-01-31-20-56-10.png Screenshot_2016-01-31-20-59-15.png Screenshot_2016-01-31-20-56-10.png Screenshot_2016-01-31-20-59-25.png Може со помош на кондоми кои содржат мало количество на анестетик (бензокаин),кој не е штетен го има и во спрејчината за грло.Може и со спрејчина за таа намена најевтино xylocaine 10% или lidocaine 10% ги има во аптека околу 400 ден кои се употребуваат во медицината и во стоматологија,а во секси шоповите се над 1000ден oдобрен во цел свет е promescen .Други спрееви за оваа намена. Xylonor 10% ,stud 100, topical, PSD 502, retard 907, procomil , stamina , cetacaine, tempa , peineil, polyclover нормално прво треба да го прочитате упатството кое може да се најде на интернет , дане сте алергични на некоја состојка.Исто така помага и гел генеричко име dolocain ,а го има како lidocaine,xylocaine,xylonor, 2% или подобро и појако дејство 5% се нанесува само на сува површина и малку се почекува да делува и обавезно со кондом.
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 5 февруари 2016
  На Kameo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alexandro_No1

  Alexandro_No1 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  А што ќе кажете,за две чашки водка+ред бул ?
   
 6. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  vo vreme na seks kazimu deka ima nekoja golema smetka za plakanje i blazesiti ima da uzivas nema svrsuvanje:D
   
  На Kameo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  sakam da ve prasam me interesira mislenje od vasa gledna tocka nekoi svrsuvaat brzo se soglasuvam deka nee vo red a kaj mene e obratno tesko svrsuvam na nekoi od moite parrnerki toa im odgovara ali nekoi nemozat da go izdrzat toa tempo e sega sve zavisit do partnerot sto i pruza za toa vreme vo seksot nekogas se slucuva za pola sat da dozivee orgazam i do dva pati konkretno mi e prasanjeto so kolku vreme od prilika bi bila zadovolna devojka vo seks
   
 8. Ilievska ^_^

  Ilievska ^_^ Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  spored mene zadovolstvoto ne go pravi vremeto .. mislam sekako deka nemoze da se zadovoli od 20 sekk .. No ako vekje tolku sporo svrsuvas barem potrudi se za vreme na seksot da ne i zdosadi .. Inaku vremeto za zadovoluvanje na edna devojka e kaj sekogo razlicno ima nekoj sto sakaat podolgo nekoj kratko .. Jas licno ne sakam nekoe preteruvanje (go imav ednas i mi zdosadi ) mislam deka se dovolni 10 minuti no sekako mala pauza i povtorno prodolzuvanje .. :P
   
  На Херкул и aleks blond им се допаѓа ова.
 9. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.294
  Пол:
  Машки
  Најчест проблем на мажите што свршуваат брзо е што имале искуство со мастурбирање каде што целта им било уживање во оргазмот, а не во самиот секс (кој го немале пошо нели мастурбирале). При такви мастурбации, мажите најчесто доаѓаат до точка блиску до оргазам и прекинуваат, одмараат малце, и пак продолжуваат до точка на оргазам итн. На овој начин тие се навикнуваат сексот да го поврзуваат со уживањето во оргазмот и телото се навикнува на тоа и потоа кога имаат реален секс, затоа од навика телото оди веднаш до состојба на оргазам. Проблемот е што тука не се сами и глупо е на секои 30 секунди да прават пауза од 30 секунди :) Плус проблем е што при реален секс тие се возбудуваат многу и не можат да се воздржат и ќе свршат. Сепак не е тоа трагедија. Само оставете ги да одморат 10-15мин, и потоа следната партија нема да свршат брзо :)

  Еве неколку финти како мажите да водат секс подолго:

  1. Дишете полека и длабоко. Испуштајте звуци, не се срамете да го вербализирате задоволството, стенкајте (на машки начин се разбира).
  2. Не чекајте да дојдете до точка пред да свршите за да направите пауза, бидејќи потоа откако ќе продолжите, оргазмот ќе ви дојде во наредни 20-тина секунди. Направете пауза 30 секунди пред да ви дојде оргазмот т.е. кога ќе насетите дека има најава за оргазам. Паузата искористете ја да ја бакнувате, галете ја, стимулирајте ја со рацете, сменете поза и сл. Значи паузира пенетрацијата, а не сексот ;)
  3. Не се фокусирајте само на уживањето со пенисот, туку уживајте со целото нејзино тело и целото ваше тело. Допирајте ја насекаде, разгледувајте ја, кажувајте и колку е прекрасна, секси, јебозовна и сл.
  4. Менувајте пози. Ако таа е одозгора, оргазмот потешко доаѓа. Ама кога ќе насетите дека доаѓа, известете ја благовремено, бидејќи таа ја има контролата, а не вие.
  5. Доколку мажот има премногу осетлив пенис, добра опција е да се обреже (сунет) :) Тоа драстично ја намалува осетливоста. Но и не мора. Добра опција е и да се чува пенисот постојано со извадена глава (кожата повлечена надоле). На почетокот може да ви биде непријатно, ама потоа се навикнувате и заради малото сушење на главата и дирекната изложеност на допири, неговата осетливост затапува малку. Исто така жените повеќе сакаат такви пениси при орален секс, затоа што ја нема онаа непријатна лигава течност околу главата на пенисот.
  6. Постојат и тренинзи за вежбање на тој мускулот што ја стега простата да не пушти сперма. Тој е оној ист мускул со кој го стопирате уринирањето. Значи при уринирање, вежбајте на тој начин што ќе го прекинувате уринирањето неколку пати со паузи од 5 секунди. По 2 недели при секс ако се заборавите и дојдете до точка до оргазам, ќе можете без проблем да стегнете со тој мускул и да не дозволите оргазмот да се изврши.

  Ај доста ви се. Среќно ебење :D
   
  На Spiceyourlife, Ilievska ^_^, aleks blond и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  mnogu objasnuvanje a mnogu mal efekt od toa si se odmachil naprazno sega po tvoe treba sunet da se prajme za podolgo da ebeme! toa e sve prirodna rabota sve zavisit do osobata nemojzat site isto da ebat ima mnogu okolnosti nekoi svrshuvaat pobrzo zatoa shto nemaat redoven seks, a nekoi shto se premnogu vozbudeni so nekoja nova partnerka osobemo ako e nekoja atraktivna prvata partija mojze da se sluchi zatoa drugata ke bide mnogu podobra a mojze i treta i se razbira nikogash nee isto vo seksot sve zavisit do raspolojzenie a koj shto saka dobar seks mojze da go ima i bez sunet:)
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.526
  Пол:
  Женски
  Абе какви сунети, попрво би прифатила за 3 минути да сврши отколку да си го сецне... :D
  Прифаќам само повеќе време за предигра каде особено на женската страна треба да и се посвети внимание, менување пози, брзини и мали паузи. Другото не е потребно.
   
  Последна измена: 20 август 2016
  На makedon81 и aleks blond им се допаѓа ова.
 12. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Dali nekoj koristel vlazni maramcina za problem so predvremena eakulacija,dali se efikasni ili ne? download.jpg
   
 13. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Женски
  neka si se olesni mazjakot eden saat prethodno:)
   
 14. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Машки
  Еднаш, двапати ... зависи :lol::lol:
   
 15. Cooper MK

  Cooper MK Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Нека го намачка со заболекс. Главата ќе му отрпне нема да осеќа ништо и 1 саат ќе тера.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.559
  Пол:
  Женски
  Маратон? :rofl:

  Ма нека секса на секој саат. Поарно ќе му биде.
   
  На Cooper MK му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Ја со свинско ребро и вино...
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.