1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го смирам црвенилото?

Дискусија во 'Лице' започната од angelche44, 18 март 2013.

 1. angelche44

  angelche44 Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Па вака... дали знаете некоја крема или било што за да смирам црвенило на лицето по депилација на влакненцата над устата.. пред 3 дена ги депилирав уште имам црвено и кожата ми е потемна над устата во однос на другите делови на лицето. срам ми е да излезам од дома. ве молам помошш.. ме мрзеше да барам може има ваква друга тема
   
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  некоја крема во аптека,инаце можес и малце пудра да ставис :)
   
 3. dafuqq

  dafuqq Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  И јас го имам истиот проблем црвенило и плус мозолчиња ми се прават и морам да ставам пудра секој ден :(
   
 4. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  617
  нешто облоги чај од камилица нема да помогни?!
   
 5. livingluxury

  livingluxury Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Види по каталозите од Avon или Oriflame има коректори така зелени се, го смируваат црвенилото, но врз нив треба и пудра да ставиш.Тоа кога ке излегуваш за да не ти се познава многу, иначе побарај нешто во аптека. :)
   
  На kirijakija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  нешто погрешно праите додека ги вадите влакната или премногу влечете или нешто др е во прашање како и да е јас еднаш така се зезнав и одев 3-4 недели со црвенило на мустаќи. коа ќе приметите дека ви се прави црвенило веднаш ставете помага по можност бекутан пошо е на природна база и веднаш смирува или стави облога од камилица.
  а за бубуличките тоа се внатрешни влакненца така да ги препорачувам да смениш начин на депилирање..или стави паста минт..ви ги кажувам овие како домашни лекови без препарати а вие сепак прашајте си во аптека :)
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334

  Таква ти е кожата затоа што си ја одрала, па сега ќе ти фати коричка, па ќе се лупи....да не користиш веет ленти или премногу агресивно влечеш ?!?!
  Не ти требаат никакви скапи препарати туку бадемово или маслиново масло. Го има во сите аптеки за 80-100ден. Едноставно, после депилација намачкај се убаво за да ја смириш кожата. Испробано ;)
   
 8. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  3.296
  Допаѓања:
  6.951
  Пол:
  Женски
  Темава е малку стара ама советите се секогаш во мода :) и секогаш корисни. По депилација за да се избегне црвенило најдобро ти е да користиш чист гел од алое вера. Одлично смирува. Или пак масло од невен. Важи за депилација на било кое место, нозе, лице, раце.