1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да добијам инспирација за да почнам да вежбам ??

Дискусија во 'Фитнес' започната од Zaspana, 9 март 2011.

 1. Zaspana

  Zaspana Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  ајдееееееее помош ..повеке од два дена по ред немам вежбано...добро летото издржав две недели трчање и толку...ајде каже те ми како се инспирирате..премногу сакам да ослабам и да вежбам ама сепак ми недостига инспирација.. :(
   
  На sake му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Ма и јас ги оставив вежбите за грбот. Немам ич инспирација. Пушти некои вежби на јутуб или ако си имаш некои вежби што постојано ги вежбаш, пушти си музика и нека ти врти. Времето ќе ти лета додека вежбаш :)
   
  На sake му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  И мене ми требаше 2 месеци да се наканам и да почнам да вежбам и успеав. Па како прво кога ке се погледнам у огледало веднаш ке ме фатеше паника за тоа дека секој ден се повеќе си ја губам линијата и отидов на пилатес и аеробик кај мене има и откако почнав секој ден ми е се поинтересно и премногу забавно и така си одам секој термин ,3 ,4 пати неделно зависно од тоа како имам време. И секако дека се осекам полесна ,попозитивна и поенергична и си ветив кога ке затопли ке трчам после вежбањето. Може и да викнам некоја другарка или па ке си слушам музика на слушалки и така ке ми е поинтересно . пробај и ти така ,немора ведаш со трчање да почнеш, зашто дружењето е и поттик
   
  На Evellin.a му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Прво и основно, треба да си најдеш вежби, спорт, или било што друго, но битно е да сакаш да го правиш тоа...Значи, можеш да трчаш, да танцуваш, да правиш вежби за зацврстување на тело, да скокаш на јаже (или ластик :lol: ), хулахоп....Да одиш на некој спорт кој што го сакаш!!!
  Е сега, втора битна работа е да гледаш да вежбаш максимум саат време по станување, затоа што по мене знам дека ако не вежбам сабајлето, колку повеќе го одложувам тоа, толку се помали шансите дека ќе вежбам!
  И едноставно зацртај си во глава дека само месец дена ти е потребно за да забележиш резултати...Ама, ако не сакаш да правиш нешто-тогаш не го прави....Јас многу сакам да одам на кик бокс, ама немам услови за тоа, па секое сабајле (напоменувам, ова не само што може, туку и Е смешно) ама пола саат си играм, верувале или не, пајдушка :D :rofl: Но, тоа е она што ми се допаѓа и многу ми е интересно :$
  А после тоа правам стомачни, грбни, вежби за струк, за нозе, и т.н.
  Се надевам дека погоре ти дадов некоја идеа или барем појдовна точка :)
  Ах, ќе заборавев :!: Ако си филмоман, пушти си некое добро филмче, е тек тогаш нема да сетиш кога ќе ти помине времето ;)
   
  На Evellin.a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  ооооофффф јас една недела се си викам ај од утре ке вежбам секое утро и вечер, но не е така... станувам сабајле натака навака и заборавам, навечер исто... и никако да се наканам....

  A може ли да постирате и некои слики или клипчиња или чекори од некои вежби??? :)
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Ех ве читам а пред мене Орбитрекот ме повикува ајде качисе а јас го штедам греота да не го прегорам оф и јас од утре ветувам од сабајле 10 мин да се загреам :sweat:
   
  На IwyDior му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Ехеее јас да имав Орбитрек сега ќе бев скоцкана. :lol: И мене ми недостасува волја за вежбање, но сакам да почнам, се угоив многу :( :tmi: Чекам да се стопли, па ќе почнам со трчање, а потоа аеробик дома. Pump it up :rock:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Е и јас така викав кога го немав ама секојпат кога некој ке ми го побара за по дома да вежба незнам зошто секгаш викам па и јас се спремам од утре да вежбам,дојди укради ми го за да се освестам дека редно време е па имаме само 2 месеци за топ форма 8)
   
 9. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Инспирација ? НАјмногу функционира она кога ќе погледнеш некоја јака женска ама онака баш да е топ кога ќе видиш какво тело има и како стои облеката на неа погледни се во огледало спореди се .... малку ќе се јави љубомора па ќе се депрмимираш :D :D :D и после ...... Гарантирам утредента почнуваш а основен мотив нека ти биде телото кое го посакуваш за тебе за одреден период така ќе се мотивираш :)
   
  На beautiful.butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Се согласувам. Стави си на десктоп слика од некоја ЕПТЕН згодна женска и секогаш кога ќе ја видиш ќе добиваш инспирација за вежбање
  Друг начин... :shake:
   
 11. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  според мене орбитрекот непомага многу, више 3 години го иам и се на се дали 10 пати имам вежбано (џабе е ) најубав начин на слабење е припазување со храната и редовно движење... а тоа шо не ти се вежба и не е голем проблем и со танцување може некое килце да симнеш на јутуб направи плејлиста од омилени ппесни и играј цел ден (со појас или фолија околу стомакот) и ке видеш која е разлиата рипај скокај при играње и ете ти ги вежбите
   
 12. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  од орбитрекот има резултати само треба на него да се вежба 3-4 пати неделно, а не во рок од 3 години 10 пати.....
   
  На elena.mak, anglicanka и firequeenn им се допаѓа ова.
 13. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  за кој како али мн другари и другарки и некој познаници ми имаат кажувано дека дома им стои за украс и само прашина бришат од него ....
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Застани пред огледало и ако девојката што ја гледаш ти се види дебела, ете ти повод за вежбање ;)
   
  На Ema.Sk и LivingGlam им се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Се согласувам за музиката :D барем според мене инспирација ми е музиката,меѓутоа треба и упорност за да се има успех,треба подолго време да се вежба постојано за да се видат резултати :)
   
 16. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Инспирација за вежбање? :o
  Инспирација веднаш ке добиеш ако видиш некоја скоцкана, спицкана цурица со тврдо газе и без грамче целулит, особено од тие што се мотаат на порничите, нема промашај кај нив. ;)

  Јас инспирација имам, ама волја немам да си го мрднам мојов секси ес... Дома не доаѓа предвид, немам дисциплина за тие работи... сум почнала ден-два, до три максимум :P и сум ја откачила свечено желбата.

  Најдобро во друштво. И тоа не по дома со дада или мама, туку негде кај што се плаќа за вежбањето, кај што би трошела пари, да те болат парите па да мора да одиш да вежбаш. Инаку ке си викаш, аааа денес не, ме мрзи, серијава ми почна, дојде комшиката на лаф-муабет, не ми се крева прашина дома, дај место вежби ке се иссексам со мојот (а на крај ке останеш ти да лежиш, тој врз тебе - ке троши калории, а ти пак ке си останеш на салдо нула |( )... и ред други слични изговори. |(
   
  На crazylady, Doozy и wolf4e им се допаѓа ова.
 17. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Еве ја мојата инспирација:


  Кога ќе ја видам сликава, рипнувам на вежбање :D

  Исто може и ова:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Зарем има некоја што уште е на столче????
   

  Прикачени фајлови:

  • Fitnessgirl.jpg
   Fitnessgirl.jpg
   Големина на фајлот:
   45,4 KB
   Прегледи:
   462
  На Isidora-Veles и rossonerka им се допаѓа ова.
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Па нормално дека ќе нема резултати од еднаш неделно бришење прашина на орбитрејкот.
  Оди вежбај секој ден на него мрдај го газот па да видиш дали нема да имаш резултати.
  Ги мрзи да вежбаат, а сакаат резултат, Е НЕМА!

  Инспирации има многу. Само треба желба.
  Замисли си летоска во бикини ти, секси, згодна. И секој ден со истата цел ќе почнуваш да вежбаш. Првите минути се најтешки од вежбањето, потоа е лесно. Додуше најтешко е да станеш од кревет или од пред ПЦ и да облечеш тренерки :D
  Ама во денешново време лесно е да најдеш инспирација, освен твоето тело во бикини 8)
  Сакаш музика? Оди на танц, уфф колку се слабее само од танцување.
  Сакаш спорт, трчај на кеј, ролај. Оди на фитнес. Оди на аеробик. Имаш пилатес.
  Јас имам ооооогромна желба за кит фитнес, тоа е комбинација на кигбокс и фитнес, ама има само на 2 места во градов кои ми се далеку и не ми се исплати да одам.
  Имаш јога, и тоа имам желба голема јас :D
  Имаш пливање.
  И секако внимавање на исхрана. Не оние диети наши ригорозони, туку намалување на дневното внесување на храна и малку поздрава. Сепак ако се вежба лошо е ако воедно се држат диети со премало внесување на храна..

  Резултати и тоа како ќе има.
  За времето додека безделничиш и дремеш на чет на ФБ, одвои 1 час за спорт.
  Телото и тоа како ќе ти врати за твојот труд ;)
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Не ми се допаѓаат премногу мускулести девојки, ич не ми е женствено.
   
 20. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Инспирација ми беше вагата :D
  Кога ќе застанев на неа, тие две бројчиња, толку многу ме инспирираа, што на моменти ми доаѓаше да ја искршам вагата од преголем напад на инспирација.
  Шала на страна, арно пиша росоњерка
  Е ќе нема резултат така.
  Погледни се во огледало и ако имаш делови што не ти се допаѓаат на телото (да ти виси од некаде салце), фаќај се за работа.