1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да добијам инспирација за да почнам да вежбам ??

Дискусија во 'Фитнес' започната од Zaspana, 9 март 2011.

  1. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    за вежбање незнам ама јас си исфотокопирав слика од викторија сикрет (ангелите) и си ја залепив на фрижидерот и ставив слика од сама себе и напишав нема да јадам и стрелка си ставив накај овошјето
    е ај јади после...

    јас едно 4,5 кила да ослабам супер ке си бидам ко манеканка 8)
    ама ај ослаби да те видам :?:
     
  2. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Јас лани баш ова време многу вежбав, инаку многу добра инспирација ми беше периодот, поминував низ некој проблеми и бев на работ на губење самодоверба, и ми се издесија многу работи.И наместо да се затворам во соба и да јадам сникерси и да се саможалувам, одма се уклучив на фб и и пишав на една другарка како да го најдам фитнес центарот каде што оди и така истиот ден отидов почнав да вежбам и да станувам задоволна.Држев и диета ослабнав малку но после тоа дојдов во Македонија и оставив во мирување.Епа сега посериозно ми е сватено и ќе запнам па што сака нека биде!
     
  3. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Совет не гледај во вагата,гледај како ќе ти стои облеката.
    Тоа што сакате да го стопите е вишокот масти,кој ви дава проблеми во вашите проблематични делови и ви ја прави илузијата дека сте предебели.
    Кога имате повеќе мускулатура,вие можете да јадете повеќе и да не се грижите за килограмите,нормално треба да кревате тежини.
    Плус долготрајно кревањето тежини е 10 пати подобро отколку аеробик и гладување.
    Додај интензитет и вежбај како ѕвер,ќе станеш принѕеза.
     
  4. Minion.M

    Minion.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Халелуја систер! Еве ви убаво објаснување, нема што повеќе да се додаде за мотивација!
    И има страни по фб за лајкнување со мотивациони слики! Знаете ако се сака се бара начин ако не се бара изговор!
     
  5. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Јас почнав пополека да си качувам килца, а порано како шпагета бев. Морам сега најмногу да пазам, зошто ако сега се здебелам после симнување кила амин. Сестра ми цело време ми вика престани да јадеш, ме гледаш мене, јас на твои години се здебелив и сега се мачам, ама ништо не ми помага и сл.работи. Од понеделник ќе почнам да вежбам, а сликите ме мотивираат за тоа. :)
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. cac-cac

    cac-cac Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Ако не помага огледалото, на ред е џебот :lol: Уплатете си некаде, некоја активност што мислите оти ќе ве прави среќни, и секогаш кога ќе сакате да скокнете час, ќе си помислите „Пари сум давала, морам“ :D
    Јас си најдов инспирација во видеово http://www.youtube.com/watch?v=udVy1orWkVI , типката има енергија која мотивира и не знам како, ама знае точно кога сакаш да се откажеш :o Од кога ја најдов на нет, не сум престанала со вежбање
     
  7. mia005

    mia005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Јас инспирација за вежбање имам НУЛА :)))
    Сакам да вежбам ама никако да се натерам.
    Во периодите кога сум тренирала секогаш било со друштво, а сама да одам да трчам на кеј или да правам дома чучњеви, слабо ми иде :)
     
  8. Evertsen

    Evertsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    102
    Ме мотивира летото, тесни фармерки, тенки нозе.
    Не се гледам многу во огледало сега, а вагата ја имам скриено. Ме мотивираат бројните слики тука, и кога гледам дека сите се мачат околу мене во теретана. Пред се ме мотивира тоа што гледам дека сум способна да имам дисциплина за да создадам навика за вежбање, а тоа е она што мене ми фали пред се.
    Оваа година сум многу подобра од претходно, и полека, со бавен прогрес ќе пристигнам до некоја задоволителна килажа.
     
  9. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Кога имам уплатено месечна чланарина ми е најголема инспирација. Просто ме гризе совест ако промашам час, пари ми пропаѓаат џабе :lol:
     
    На Twinkles и Elena69221 им се допаѓа ова.
  10. brancetoo

    brancetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    42
    Овие се работите (мотивациите) што ме натераа да го постигнам тоа што сум денес:
    - Прво си ставив слика на дестоп од девојката која ќе ми биди идол каква што сакам да бидам,
    потоа му велев на дечко ми да ми кажува за моите недостатоци :worried: и јас воопшто нема да се лутам туку тоа ќе ми биди мотивација да станам тоа што посакувам,
    најпојќе што ми помогна е тоа што јас сум голем инает кога ќе кажам од утре тоа сигурно е од утре нема одложување и така почнав.
    - Потоа кога дечкоми ќе ми речеше :doh: (оти ние секогаш се си кажуваме и заедно коментираме) видија колку е убава-јака :fubar: :| , тогаш во мене се јави потсвесна љубомора. :devil: :x
    :^) Зошто и јас да не можам да го постигнам тоа?! :wasntme: И еден ден решително застанав и реков: :fubar: Имам способности имам природно тогаш зошто да не го искористам да биди совршено следното утро почнав и еве до ден денес се немам откажано и секогаш велам дека можи подобро најголема мотивација ми е MOЖИШ ПОДОБРО! : :!: Сега го имам тоа што го посакував (тогаш) но сепак не е најдоброто (затоа што сега имам поголеми цели) затоа како што кажав тоа ми е најголема мотивација.
    Се надевам дека ве мотивирав малце

    Повреди ме со вистината, ама никогаш не ме теши со лагата.
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Се е до психата, треба да се убедиш себеси дека го сакаш тоа и потребно ти е. И секогаш кога ќе сакаш да забушаваш да се сетиш на тоа која е твојата цел и како ќе изгледаш откако ќе ја постигнеш.
    Нема ништо поубаво од човек да биде задоволен од својот изглед. Доколку тоа не е доволна мотивација, тогаш џабе е се. :D
     
  12. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На LittlePinky и Espadrila им се допаѓа ова.
  13. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Jaс се уште стојам зад тоа дека поголема и подобра инспирација од уплатена месечна членарина у некое фитнес студио - нема. Нормално, со континуирано и константно продолжување на истата, се стекнува навика за брзо време, која наскоро станува дел дневниот план што го имаме во предвид, а покрај тоа, никој не би сакал да му пропаднат парите што ги уплатил, особено ако се работи за поприлично голема сума.

    Ова кај мене фукнционира, и еве веќе 2 ипол години се носам со навиката за секојдневно вежбање. Придобивки - еден куп, нус појави - ниту една!

    Јас лично не можам да вежбам дома, немам ниту некои посебни реквизити - освен орбитрекот, а сите сме свесни дека вежбањето во група е далеку поинтересно од вежбањето сами.

    Значи, уплата во некој фитнес центар, и нема бегање додека не заврши крајниот рок, ако ви се уарни, уплаќајте уште една. :lol:
     
    На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
  14. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Од сликиве јас добивам мотивација. 8)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    :)
     
  15. SM12

    SM12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2013
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Еве ја мојата мотивација :D
     

    Прикачени фајлови:

  16. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Јас лично се мотивирав кога ја видов бројката на вагата. :lol:
    И на WeHeartIt видов многу сликички од workout и такви текстови и се убедив себеси да вежбам.Иако денес ми е трет ден кај и да е ќе одам да вежбам.(иако мускуливе никогаш повеќе во животов не ме болеле :$ )
     
  17. yeah

    yeah Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    64
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    Ова ме држи за мотивација :inlove: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • thumb.jpg
      thumb.jpg
      Големина на фајлот:
      51,9 KB
      Прегледи:
      367
    На Purrinn му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    На инстаграм следам околу 200 девојки кои секојдневно постираат најразлични мотивации, многу ме мотивираат тие со нормална фигура како на сликата горе, а најмногу оние кои од 150+ килограми, намалиле на 60. Уште малку да дојдам до некој резултат и јас ке почнам да си водам мој акаунт. :)
     
  19. Loly77

    Loly77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    113
    Порано, ако не секој ден, се обидував барем секој втор ден да вежбам. И подобро нешто од тоа навистина нема. Но еве 5-6 месеци немам вежбано, утнав многу со исхраната и нормално тоа си резултираше со 3-4 кила повеќе ;(
    Но не се оставам јас така лесно :lol: Мотивација ми се девојките од WeHeartIt. Иначе мислам дека волјата за вежбање не се добива веднаш туку со континуирано вежбање. Со повеќе вежбање секој ден, ќе сакаш да бидеш подобра од претходно.
    [​IMG]
    Вака некако :)
    Овој пат се надевам ќе издржам, нема да се откажам, па ќе се дружиме почесто низ темиве за фитнес :hai:
     
  20. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Копнеам по вакво газе.

    Сега сум драстично ослабната и тоа ми се смали.

    Така да би сакала да почнам да вежбам. Ама ме мрзи.
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      53,2 KB
      Прегледи:
      172