1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да добијам инспирација за да почнам да вежбам ??

Дискусија во 'Фитнес' започната од Zaspana, 9 март 2011.

  1. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    инспирација имам и тоа кога ке видам како некој ослабнал и тоа многу си велам па зошто не и јас што ми фали да станам потенка и имам другарче за трчање дечко ми а кога тој не може комшиката е тука за замена
     
  2. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Они можеле, зошто јас да не можам :wasntme:
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На SexiLy и Lux им се допаѓа ова.
  3. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Точно е она што го прочитав во претходните страници - дечко најмногу може да не мотивира да вежбаме. Еве ќе ви кажам еден пример:
    Лани, кога се запознавме со сегашниот дечко, го гледам, тело убаво градено, мускулчиња абе шо. Да ти е мерак да го погледнеш :lol: Уште од првиот пат го бендисав многу, ама не бев сигурна дали и јас него му се свиѓам. А тој постојано кажуваше како сакал кога девојките се грижат за своето тело и линија...
    Кога почнав да вежбам, ич немав ќејф за тоа и си викав : Ај ако извежбам ќе ме засака и ќе се фатиме :rofl: :rofl: :rofl:
    Вежбав, ослабев и се фативме :D
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Па најискрено кога имаш инспирација не ти треба придружник, знам дека е полесно со придружник поради повеќе причини, ама кога имаш инспирација многу е полесно.
    Потешко им е на тие што немаат инспирација на пример, а имаат и со што и со кого да вежбаат, барем мене би ми било, јас имам инспирација ( а многу е лесно да ја најдеш) па пак без придружник си вежбам ако не ги сметаме справата и музиката за придружнички и тие од видеата цурите што бројат заедно со вежбите што ги покажуваат. ;)
     
  5. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш добивам инспирација за бежбање кога ќе дојде пролет, тоа ми е најдобар период во годината за бежби. Најчесто трчам со слушалките слушам музика и многу е забавно. Имам и цд за вежби за плеј стејшн, па имам личен трнер таму. Кога ќе ми притекне си го пуштам и супер. Ете тоа е мојата инспирација, пролетта.
     
  6. ElenI777

    ElenI777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    125
    Сакате инспирација!? ооооооф ке ме умре цурава :sweat:
     

    Прикачени фајлови:

    • cats.jpg
      cats.jpg
      Големина на фајлот:
      50,5 KB
      Прегледи:
      332
  7. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Kејти Пери, нема баш некое тело, а и не ми дава баш некоја инспирација, има дебели нозе и има стомак.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Море со овие сликите што ги ставате од тие супер момички на изглед, вие во депресија ќе паднете наместо да добиете инспирација :D :D
     
  9. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    инспирација имам ама немам време
     
  10. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас не можам да ги разберам девојките кои го запустуваат своето тело. Не ви е потребно не знам какво вежбање за малку да си го зацврстите и оформите телото. Јас не преферирам трчање, ама дома си вежбам обично насабајле или навечер и си правам некои основни вежби. Два месеци одам на пилатес три пати неделно и убаво се чувствувам во своја кожа. Задникот ми е камен :lol: Не ви треба друштво за да добиете мотив за вежбање. Јас на пилатес почнав сама, ама сега си се запознав со сите од моја група.
    Мотив за вежбање знаете што ми дава? - Кога ќе ги видам сите постари жени што одат со мене на пилатес кои и покрај тоа што родиле по две три деца изгледаат како прави бомби! Па си викам кога можат тие, зошто да не можам и јас? ;)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  11. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    инспирација? за вежбање!?
     
  12. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Да Бразилиа насловот е јасен ;)
    Еве дополнителна инспирација за оние кои се мотивираат од слика.
    И мотото ни е кога можат тие, зошто не и ние ! а :up:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. EdithPiaf

    EdithPiaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    74
    Вежбај пред огледало . Облечи се во тесно и набљудувај го своето тело .
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Сликите од матура ми се најголема инспирација, ги гледам и си се заљубувам сама во себе, па после си се пцујам пшто сум дозволила да се запуштам... ете така добивам инспирација да вежбам :wasntme:
     
  15. She

    She Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    54
    [​IMG]
    Ова е Aimee Mullins. Атлетичарка, глумица и модел. Ова ми дава инспирација!
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16
    Јас би рекла по можност со што помалку облека односно по градник и гаќички :)
    Така сум си ја самата инспирација,кога ќе се видам во огледало и си зацртам како сакам да изгледам,што да смалам,што да додадам.
    Не ми помагаат девојки со гром тело,ни па дечко ми да ми збори.Се е до самата ја.
    Ако сакам се можам да направам :)
     
    На spanko му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Залепи си слика на некое видно место, ама одберете слика кај што сте ептен БОМБИ, најдебели до сега.
    А до неа слика кај што сте слаби и секси.
    И ќе си ги гледате секој ден, ај да ве видам не добијте инспирација за вежбање.
     
    На spanko, lolyta777 и ana-banana им се допаѓа ова.
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.517
    На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    ^^ Веќе недела дена кај шо си го прегледвам спотчево обавезно бар 2-3 пати дневно и си подзинвам секој пат кога ја гледам. типкава е врв :) а башка и моментално ја слушав ко го читнав твојов коментар :D
    се стремам барем за приближна фигура, ајде ќе биде...
     
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Во последно време, инспирација за вежбање.. ми е самото вежбање. Сега, како да ви објаснам.. Откако почнав да вежбам, поточно да тренирам бокс, самиот тренинг ме прави среќна и исполнета. А нели е тоа заради хормонот на среќата, ендорфинот, кој се испушта додека вежбаме. И секогаш кога сакам да се почувствувам среќна и исполнета, знам и сама во соба да трчнам помалку, да направам гимнастика, неколку стомачни и веднаш ми се покачува адреналинот. Потоа ќе си направам по некоја серија со удари и тоа е, како нова сум си. Едноставно, мора да знаете да уживате во вежбањето. Впрочем, ако ве влече нешто одредено, некој спорт, запишете се и веднаш ќе си добиете инспирација за вежбање.. Нормално, ако не сте толку мрзеливи за да го научите она што сакате да спортувате. Најголемата инспирација, верувајте дека ќе ви дојде на крајот. Со извесен период редовни тренинзи, ќе го забележите резултатот и на вашето тело, е дури тогаш нема да сакате да престанете да вежбате.
    М, и уште една добра инспирација. Најдете некоја женска на нетов со бомба тело, ако треба закачете си ја на ѕид после тоа и зацртајте си цел, ма јас сакам да бидам како оваа! И ќе бидам. Точка.
    И после да видите како ќе имате инспирација за вежбање.. Море, инспирација на претек. Ами како.
     
    На savana и Lux им се допаѓа ова.